Не лише перепродаж: як заробити на ринку нерухомості Дубая
Pekлama

Не лише перепродаж: як заробити на ринку нерухомості Дубая

Які ще є варіанти для збільшення доходів від нерухомості в ОАЕ

Этот материал также доступен на русском языке
Не лише перепродаж: як заробити на ринку нерухомості Дубая

Велика кількість інвесторів накопичує свій капітал завдяки схемі «купити дешевше – продати з часом дорожче». Однак це не єдиний спосіб заробити на ринку нерухомості, особливо, якщо мова йде про Дубай. Які є ще варіанти, крім перепродажу об’єктів, розглянемо у статті.

Інвестиції в нерухомість і здача житла в оренду в Дубаї

Ще один досить популярний спосіб заробити на нерухомості в ОАЕ, зокрема в Дубаї, – це купити помешкання на стадії будівництва чи готову оселю та здавати об’єкт у короткострокову або довгострокову оренду.

Попит на оренду житла в Дубаї постійно зростає. Щорічно емірат відвідує величезна кількість туристів. Дубай займає 3-е місце в рейтингу співвідношення між кількістю туристів і місцевих мешканців після Парижа та Куала-Лумпура. У 2022 році популярний емірат відвідало близько 15 млн туристів, при цьому кількість місцевого населення складає 2,7 млн осіб.

ОАЕ – це не лише туристично приваблива країна, це також держава з найбільшою кількістю іммігрантів. Іммігранти складають близько 90% від загальної чисельності населення. Кількість тих, хто вирішує переїхати в ОАЕ, постійно зростає. Щорічно у країну іммігрують 140 000 осіб.

Постійний приріст населення і потік туристів, який також більшає з кожним роком, підвищують попит на житло. Люди шукають помешкання як у короткострокову, так і в довгострокову оренду. Саме тому інвестори купують нерухомість off-plan чи квартири на вторинному ринку в Дубаї не лише для перепродажу, а й для подальшої здачі в оренду на короткий або тривалий термін.

Купівля житлової нерухомості в Дубаї під короткострокову оренду

«Якщо ви хочете отримати максимальну вигоду, купуйте нерухомість і здавайте її в оренду на короткий термін. Цей спосіб приносить у 1,5–2 рази більший дохід, ніж довгострокова здача житла» – стверджує Євгенія Тимофієнко, СЕО агентства нерухомості Маяк, яке працює на ринку нерухомості вже понад 10 років.

Щоб здавати помешкання орендарям на короткий термін, власнику потрібно отримати відповідну ліцензію на 12 місяців. Її вартість складає 600 доларів. Також важливо підписати договір з керуючою компанією. До речі, брокер може не лише допомогти вибрати інвестиційно привабливий об’єкт і оформити його купівлю, а може й взяти на себе керування нерухомістю. Спеціаліст готує помешкання до здачі й шукає орендарів. У результаті власник не витрачає на це час, а лише рахує прибуток.

Серед туристів найбільшою популярністю користуються студії та апартаменти з однією спальнею. На думку експертів агентство нерухомості «Mayak», особливий інтерес мають райони, що знаходяться поруч із пляжами та набережними. Вигідні об’єкти можна знайти в Dubai Marina, Palm Jumeirah, Downtown Dubai, JBR, City Walk.

Якщо мова йде про короткострокову оренду дохідність може складати до 12% річних.

Купівля житла в Дубаї для здачі в довгострокову оренду

Не лише перепродаж: як заробити на ринку нерухомості Дубая

При цій формі оренди договір підписується на кілька років. Тут також власнику дуже зручно скористатися послугами керуючої компанії. Інвестор отримує стабільний дохід, а всі обов’язки, пов’язані з орендою вілли або апартаментів – пошук клієнтів, їх заселення та виселення, перевірка та обслуговування оселі, беруть на себе співробітники керуючої компанії. Комісія за такі послуги може бути включена в орендну ставку.

Для здачі помешкання на тривалий термін орендодавець повинен мати паспорт і документ про право власності на нерухомість, як і в ситуації з короткостроковою орендою.

У разі довгострокової оренди дохідність може складати 8–10% річних залежно від вибраного об’єкту, розташування та інших параметрів.

Купівля комерційної нерухомості в Дубаї для здачі в оренду

Не лише перепродаж: як заробити на ринку нерухомості Дубая

Не лише житлова нерухомість має попит серед інвесторів, які вирішили вкласти гроші в об’єкти Дубая. Брокери стверджують, що є чимало клієнтів, які вирішують інвестувати саме в комерційну нерухомість. І це не дивно.

Офіси та комерційні приміщення найчастіше купують саме для здачі в оренду. Окупність таких об’єктів складає від 5 до 7 років. Дохідність – близько 15–20%. Головне, підібрати ліквідний об’єкт, у чому може допомогти досвідчений ріелтор, який знає ринок Дубая.

Чому зручно співпрацювати з агентством для інвестування в нерухомість під оренду в Дубаї

Якщо інвестиції в закордонний ринок нерухомості, зокрема в ринок Дубая, – це вже «пройдений» етап або є знання та досвід самостійно розібратися в цьому питанні, звертатися до спеціалістів необов’язково. Хоча й тим, хто вміє обирати вигідні об’єкти для інвестиції, може стати у пригоді агентство нерухомості. У тому разі, якщо воно пропонує ще й послуги керуючої компанії.

Отже, чому варто звернутися в агентство, якщо є плани інвестувати в нерухомість Дубая для подальшої здачі в оренду на короткий або тривалий термін:

  • агентство має базу з високоліквідними та затребуваними проектами, яких немає у вільному доступі, отже, шанси знайти об’єкт для вигідної інвестиції значно вищі;
  • спеціалісти з нерухомості беруть на себе всі етапи процедури купівлі житла або комерційного приміщення – від пошуку варіантів до супроводу при підписанні угоди;
  • агентство може співпрацювати з дизайнерами – якщо забудовник здав нерухомість в експлуатацію без ремонту або потрібно оновити інтер’єр у квартирі, цей етап також можна делегувати фахівцям і заощадити свій час;
  • агенти пропонують послуги зі страхування нерухомості, що допоможе відшкодувати збитки при можливому пошкодженні майна;
  • агентство нерухомості часто виконує функції керуючої компанії, тобто при здачі помешкання в оренду йому можна делегувати рекламу апартаментів, пошук орендарів, вирішення питань із ремонтом, контроль оплати, заселення та виселення і т. д.

Агентство нерухомості – це також повний юридичний супровід. Фахівці підготують договір оренди, зареєструють власність у Ejari, переконаються у відсутності заборгованості по комунальних послугах і загалом візьмуть на себе будь-які питання стосовно документів.

Отже, якщо хочеться заробляти на ринку нерухомості Дубая, можна купити об’єкт і здавати його в оренду. Буде це комерція чи житло, тривалий чи короткий термін, залежить від рішення інвестора та його можливостей. Інвестиції в нерухомість під оренду можуть приносити хороший дохід. При цьому необов’язково вести бізнес особисто: налагодити систему, яка буде працювати і приносити гроші, можна й за допомогою керуючої компанії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло