Книжка тижня: «Земля обітована» Барака Обами
44-й президент США – про те, як будучи очільником держави, залишатися людиною і дотримуватися своїх життєвих принципів у роботі та в особистому житті

Що керує людиною, яка ставить собі за мету очолити одну з найвпливовіших держав? Як не потонути в морі інтриг, бруду та політичних ігор, а навпаки неухильно слідувати своїм високим моральним принципам під час президентства? Як зберегти партнерські стосунки з дружиною і виховувати двох доньок у шаленому темпі голови держави? Як сформувати команду та підтримувати її правильний курс?
Якщо вам здається, що ви всюди не встигаєте або робота забирає увесь ваш час, то мемуари Обами допоможуть подивитися на життя під іншим кутом. Це яскравий приклад, як розставляння пріоритетів та фокусування на важливих речах приносять результат.
Докладніше – в огляді Mind.
Бекграунд. Барак Обама – син кенійця та американки, 44-й президент США й перший афроамериканець, який обійняв цю посаду.
Людина, яка цілеспрямовано присвятила своє життя політиці. На початку політичної кар’єри при обранні на посаду в Сенат штату Іллінойс ногами обійшов і багато особисто знайомився зі своїми виборцями в окрузі Чикаго. Це дало змогу розвинути ораторські здібності, що не раз допомагали йому у важливих моментах подальшого президентства.
Обама – лауреат Нобелівської премії миру 2009 року. Один із ключових здобутків за часів його президентства – Реформа охорони здоров'я та захисту пацієнтів у США (яку також називають Obamacare), що збільшила доступність медичних послуг для населення.
Оригінальна назва: A Promised Land
Видавництво: BookChef
Сюжет. У мемуарах Барак описує власний шлях політика, свої поразки та перемоги. Він приділяє багато уваги побудові й розвитку команди, чимало часу виділяє на роботу зі своїми людьми, на пошук талантів.
Водночас на кожному етапі автор змальовує трансформацію стосунків зі своєю дружиною: у розподілі обов’язків, організації дозвілля, а особливо – у моменти зростання популярності та неможливості (з міркувань безпеки) проводити час разом у раніше улюблених публічних місцях.
Для українського читача буде актуальним питання, чому Обама так активно включився у програму роззброєння України, ще будучи сенатором. Також Барак у силу своїх переконань вірив у можливість налагодження партнерських відносин із росією, закриваючи очі на посилення репресій та укріплення авторитарного режиму.
Якщо говорити про зовнішню політику, то можна простежити позицію переговорів і дотримання стратегії win-win, що дало можливість Обамі одержати Нобелівську премію.
Вам сподобається, якщо: ви цікавитеся темою балансу між роботою та особистим життям. Якщо ви формуєте команду чи є частиною команди, то вам буде цікаво, як вибудовувати шлях досягнення поставленої мети та улагоджувати неминучі конфлікти між амбіційними членами команди. Якщо хотіли розібратися, як працює законодавча, виконавча та судова влада у США, то у книжці описані внутрішня кухня ухвалення рішень і пояснення балансу сил, який унеможливлює односторонні рішення з боку президента чи сенату.
Вам не сподобається, якщо: ви є фанатом серіалу «Картковий будинок» та очікуєте на майстер-клас з інтриг, компромату й брудних політичних ігор. Навпаки Обама з емпатією ставиться до політиків, які програвали перегони чи втрачали свій політичний актив під час прийняття того чи іншого законопроєкту. Якщо є очікування, що 44-й президент США ділитиметься спогадами, як він впливав на життя інших держав, то тут акцент направлений радше саме на внутрішні справи у країні. Коли зовнішня політика все ж розглядається (наприклад, боротьба з терористами), то все одно з погляду безпеки громадян США.
Головна причина прочитати: «Yes, we can», – саме ця цитата з президентської кампанії 2008 року описує життєвий шлях Барака Обами.
Чи можна стати публічною особою та зберегти партнерські стосунки? Чи можна стати президентом США, якщо твій батько – кенієць? Чи можна дійсно поліпшити життя більшості населення країни? Досягати успіху в мирних переговорах у міжнародній політиці?
Якщо вам здається, що щось у вашому житті неможливе, то ця книжка – про досягнення мети шляхом відкритої позиції та оточення себе людьми, які поділяють ваші цінності.
У тому ж дусі:
Мішель Обама «Становлення»

Ця книжка – можливість побачити розвиток стосунків між Мішель і Бараком із погляду дружини президента. Авторка задає тон відвертості в розкритті деталей їхніх стосунків, що Барак згодом мав підтримувати у своїх мемуарах.
Ця книжка – приклад того, що за успіхом завжди стоїть тяжка праця і, зокрема, міцність партнерських стосунків, які перевіряються кризами.
Томас Рікс «Черчилль та Орвелл. Битва за свободу»

Якщо вам імпонує історія досягнення успіху наперекір численним перешкодам, як у житті Барака Обами, то вам буде цікаво прочитати ще про двох дуже різних постатей, які йшли до своєї мети крізь низку провалів і перемог.
У форматі історій автор передає складне дитинство Черчилля й Орвелла, які, попри складні відносини зі своїми батьками, змогли стати визначними особистостями та зробити власний внесок в історію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].