Різна схожість: чому варто читати книжку «Черчилль і Орвелл»?

Різна схожість: чому варто читати книжку «Черчилль і Орвелл»?

Навіщо порівнювати біографії політика та письменника

Різна схожість: чому варто читати книжку «Черчилль і Орвелл»?

Бекґраунд: Автор книги «Черчилль та Орвелл. Битва за свободу» Томас Рікс, відомий як журналіст, двічі лауреат Пулітцерівської премії та письменник у жанрі нон-фікшн. Найбільш відома книжка автора «Фіаско: Американська військова пригода в Іраку» розповідає про військове та політичне життя Америки. У «Фіаско» автор розбирає помилки американської армії та заправляє це власним баченням ситуації.

Так чому ж кореспондент, який звик висвітлювати більш-менш свіжі події, вирішив написати про постатей з минулого століття? Чим відомого журналіста так зацікавили саме ці дві особистості? Відповідь криється в післямові до «Черчилля та Орвелла», де автор наголошує на тому, що ці двоє ніколи не вірили, що зло переможе на відміну від оточення. «Вони відповіли на загрозу відвагою та проникливістю», не полишаючи своїх власних переконань.

Під  час презентації власної книжки Томас зазначив, що він завжди захоплювався Черчиллем та Орвеллом і  вважає їх дивовижними людьми. У це легко віриться, адже навряд чи автор перечитав би безліч томів біографій, задля написання книг про нецікавих йому людей.

Томас Рікс хоче, щоб ми були вірними своїм принципам, вміли аналізувати ситуацію та продовжували слідувати за так званим добром. Ця книга не просто біографія – це наш шанс навчитися бути вірними своїй ідеї.

Оригінальна назва: «Churchill and Orwell. The Fight for Freedom»

Видавництво: «Лабораторія»

Наклад: 3000 примірників

Сюжет: Томас Рікс пропонує читачеві цікаву за своїм форматом книгу – біографію-порівняння. Розповідає нам автор про двох видатних особистостей – Черчилля та Орвелла.

Перший – політик, у якого ніколи не вірив власний батько та який дуже довго йшов до того, щоб стати дійсно відомим. Другий – письменник, у якого також було нещасне дитинство, і щоб стати Овеллом, а не Еріком Блером (справжнє ім’я письменника) йому також довелося пройти нелегкий шлях.

Початок книги нам дає розуміння, з чого починали Черчилль та Орвелл.

Черчилль дитиною ніколи не чув від свого батька хорошого слова, адже Вінстон був протилежністю старанному учню, а поняття «безумовної» любові до дитини не було відоме його татові.

Орвеллу також не пощастило з батьком, адже до 8 років він його майже не бачив, а коли зустрічі відбувалися, то хлопець знайомився з «просто літньою людиною з хрипким голосом, яка постійно товкмачила «не можна».

Далі – пансіон, де хлопчик дізнався, що таке несправедливі побої, і назавжди впевнився в думці, що багатим – усе, бідним – докори.

У передмові зазначається, що Черчилль та Орвелл стали ідейними натхненниками свого часу і це справді так. Промови Черчилля досі надихають людей, змушують думати, думати й думати. Книги Орвелла говорять самі за себе: найвідоміша «1984» з першої сторінки дає нам зрозуміти політичну позицію автора фразою «Великий брат стежить за тобою».

Військові дії – це те, що стало фундаментом формування політичної позиції як Вінстона Черчилля, так і Джорджа Орвелла.

Травневі події в Іспанії 30-х років, а саме вуличні зіткнення, стали основою однієї з його книг, а життя поміж інших солдатів змусило дивуватись їхньому бажанню діяти, а не сидіти в так званій тиші.

Промова Черчилля під час нападу Німеччини на Польшу 1940 року стала пророчою. Він наголосив, що йдеться навіть не про порятунок частини Польщі, а про порятунок усього світу. Ця війна відчинила перед ним двері в уряд, адже його назначили на британський відповідник посади міністра військово-морських сил.

Хтось говорить, що порівнювати цих двох особистостей – погана ідея, хтось навпаки залишається в захваті від майстерності Томаса Рікса підмічати схожі деталі в таких абсолютно різних людях, які навіть творили в різний час та ніколи не зустрічались. Цю книгу треба саме прочитати, а не говорити про неї, та знайти в ній якомога більше життєвих уроків, що вже пройдені за вас.

Вам сподобається, якщо: ви любитель не сухих біографічних фактів, а ви хочете «посмакувати» історії Вінстона та Джорджа. Автор знайшов спільні риси у, здавалось би, двох абсолютно не схожих людей. Це головна родзинка книги: описати життя політика та письменника, порівнюючи їх між собою. Заглибившись у  біографії цих людей, ви знайдете натхнення, щоб «підняти» голову, не зважаючи на те, з яких причин вона була «опущена».

Вам не сподобається, якщо: вам не до вподоби діяльність Черчилля або Орвелла, і ви хотіли прочитати біографічні факти з життя когось одного з них. Також вам не буде цікаво, якщо ам не подобається читати про будь-які військові дії та про політику.

Головна причина прочитати: зрозуміти, як відомі люди стають, власне, відомими. Це хороша нагода впевнитися, що легко не буває, і що ці двоє в прямому сенсі – зробили себе самі.

Також важливо прочитати тим, хто в якийсь період життя чув від оточення, що він нікчема, як колись Черчилль вислуховував від батька. Його життєвий шлях – прекрасний приклад, що ніколи не пізно шукати, знайти та працювати над улюбленою справою, а помилки – невід’ємна частина життєвого шляху.

Ну і, найголовніше, дізнатися чому думка більшості далеко не завжди правільна й чому потрібно їй протистояти.

У тому ж дусі:

«Ніколи не здавайтеся» Вінстон Черчилль

Якщо, прочитавши біографію Вінстона Черчилля, ви розділите його політичну позицію та світогляд, ця книжка – чудова нагода познайомитися з політиком ближче.

У книжці зібрані найкращі промови Вінстона, фрази з яких стали невід’ємною частиною політичного життя, а також це промови, які надихали та надихають.


«Буремна хвиля. Добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги» Джон Маккейн, Марк Солтер

Це знайомство з успіхами ти падіннями політичної кар’єри Джона Маккейна. Як ця людина дотримувалася своїх принципів та чи вдалося це Джону до кінця.

Ця книжка – це більше спогади про минуле життя та роздуми про свої помилки, їхній аналіз та інструкція, як  не звертати з наміченого курсу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті