Завантажуй українське: три корисних застосунки для військових, ветеранів та їхніх родин
Рапорти у смартфоні, такмед на симуляторах і тренери від Василя Вірастюка

Mind протестував трійку свіжих застосунків, які допомагають військовим і ветеранам розібратися в юридичному хаосі документів, освоїти навички тактичної медицини в «ігровій» формі та повернутися до цивільного життя у ветеранській спільноті зі «своїм» тренером. Раніше наше видання публікувало добірку сервісів для психологічної та медичної реабілітації захисників, що можуть стати в пригоді ветеранам і членам їхніх родин.
LifesaverSIM

Розробник: LifesaverSIM
Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 12 000
Вартість: безплатно
Завантажити через Google Play
Завантажити через AppStore
«Тренуй навички, які рятують життя» – так розробники пояснюють суть цього застосунку. LifesaverSIM – ігровий симулятор для набуття знань і вмінь із тактичної медицини та домедичної допомоги. «Навчання побудоване на ігрових симуляційних сценаріях, які адаптовані для підтримки та доповнення чинної програми підготовки в Силах оборони», – уточнюють розробники.
Пройти курс можуть не тільки військові, а і всі охочі. Щоб отримати безплатний доступ до симулятора, треба авторизуватися через «Дію». Курс включає:
- дві фази надання допомоги: під вогнем (CUF) і в тактичних умовах (TFC);
- контроль масивних кровотеч, приховані поранення, накладання турнікета, тампонування ран і тисний бандаж;
- відновлення прохідності дихальних шляхів, виявлення та усунення обструкцій;
- травми грудної клітки та оцінка дихання, накладання оклюзійної наліпки та барпінг;
- розпізнавання шокового стану та контроль некритичних кровотеч;
- запобігання гіпотермії та підготовка до евакуації.
Курс відповідає стандартам НАТО та настановам Комітету Tactical Combat Casualty Care (спеціалізованої медичної програми для підготовки військових). У застосунку є регулярне оновлення контенту, різні рівні складності, аналіз ефективності, відстеження прогресу тренувань.
LifesaverSIM запустили у квітні цього року. Його створили учасники Brave1 – команда розробників відеоігор, інструкторів із тактичної медицини та бойових медиків ЗСУ. «Наша місія – допомогти знизити рівень втрат людських життів і каліцтв як серед наших захисників, так і цивільних. Ми всі маємо бути готові до ситуацій, коли правильні та швидкі дії можуть комусь врятувати життя. Необхідно здобути практичні знання з інструктором, щоб відчути всі маніпуляції фізично, своїми руками. А в симуляторі – довести навички до автоматизму. В критичній ситуації, стресі в нас спрацьовують лише навички, що «на автоматі», – пояснюють розробники.
«Правовий навігатор»

Розробник: ГО «Правозахисний центр для військовослужбовців «Принцип»
Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 7000
Вартість: безплатно
Завантажити через Google Play
Завантажити через AppStore
Гід для військових, ветеранів і членів їхніх родин для отримання необхідних документів, виплат, статусів, лікування тощо. «Це інструмент, який допоможе військовим, ветеранам та їхнім родинам зорієнтуватися в базових юридичних питаннях, етапах шляху пораненого, підкаже контакти, до яких можна звернутися», – пояснюють розробники.
У застосунку є:
- інформація про ВЛК, МСЕК, виплати;
- шаблони документів, зокрема рапорти, які можна зберегти на телефон і редагувати без доступу до інтернету;
- юридична довідка;
- каталог Центрів надання соціальних послуг, медичних і реабілітаційних закладів, які можуть цікавити ветеранів та поранених, контакти й розклад роботи, а також можливість прокласти маршрут до цих закладів;
- важливі сповіщення: користувачам приходять оновлення у процедурах, наприклад, при оформленні виплат.
Цей застосунок у лютому 2024 року запустила громадська організація «Правозахисний центр «Принцип». Однойменний сайт «Правовий навігатор» з важливою інформацією команда створила ще у 2023 році. «Чому вирішили йти шляхом застосунку? Бо телефон – завжди під рукою, а отже, і доступ до юридичної довідки та шаблонів документів. Навіть без інтернету», – пояснював співзасновник ГО, український правозахисник, ветеран війни Масі Найєм.
TRENVET

Розробники: ГО «Звитяга Нескорених», ГО «Федерація стронгмену України»
Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 1000
Вартість: безплатно
Завантажити через Google Play
Завантажити через AppStore
Цей застосунок допомагає отримати безплатну спортивну реабілітацію ветеранам і військовослужбовцям. «Все доволі просто! Якщо ви ветеран і бажаєте займатися фізичною культурою з якісним фахівцем у зручній локації – треба тільки зареєструватись у TRENVET, натиснувши кнопку «ВЕТЕРАН», заповнити відповідні дані, обрати зручну для себе локацію тренувань та види спорту. Застосунок надасть інформацію про найближчий спортивний зал і тренера, який проведе тренування на волонтерських засадах», – пояснюють розробники.
Вибір з 19 видів спорту: не тільки тренажерні зали, а й масаж, заняття з бадмінтону, футболу, волейболу, настільного тенісу тощо. У застосунку можна обрати тренера з іншого міста для занять онлайн. Також тут є велика кількість вправ і порад, як підтримати себе у фізичній формі й допомогти м'язам швидше відновитися після поранення.
Створити фітнес-застосунок для ветеранів і поранених військовослужбовців запропонували українські спортсмени – Василь Вірастюк, Сергій Конюшок та Олександр Лашин. А його розробкою восени минулого року зайнялися ГО «Звитяга Нескорених» та ГО «Федерація стронгмену України» за підтримки Українського ветеранського фонду.
«Набагато легше прийти в зал, де є своє середовище, ветеранська спільнота або тренери, які тебе чекають на тренування. Ми прагнемо якомога більше ветеранів залучити до фізичної культури і спорту, до здорового способу життя, бо вважаємо, що ця галузь є чи не найкращим інструментом соціалізації ветерана в цивільному житті», – пояснював на презентації застосунку Василь Вірастюк.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].