Кінопрем’єри тижня: екшн «Пробивний чувак» і воєнна драма «Відблиск»
Емоційно важке кіно про полон і неоднозначний режисерський дебют у жанрі антиутопічного комедійного бойовика

Цього тижня у вітчизняному прокаті можна побачити фільм, який зацікавить тих, кому небайдужа тема війни з її найгіршими проявами від режисера Валентина Васяновича, а також контраверсійний екшн, натхненний антиутопічними графічними романами.
Докладніше – в огляді Mind.
«Пробивний чувак»

Сюжет. Рейтинги шоу, де люди вбивають одне одного у найвигадливіші способи, стрімко злетіли до небес. Однак організатори цього проєкту перейшли межу, коли вбили родину 9-річного хлопчика. Тепер він готовий на все заради помсти. Його план доволі простий. Спочатку вирости і стати сильнішим. Потім пройти тренування у божевільного майстра бойових мистецтв. І, нарешті, грандіозно повернутися на криваве шоу, щоб влаштувати ефектну розплату.
У ролях: Білл Скашґорд (дилогія «Воно», «Дедпул 2»), Шарлто Коплі («Робот Чаппі»), Мішель Докері («Джентльмени»), Іко Ювайс («Зоряні війни: Пробудження сили»), Фамке Янссен (франшиза «Люди Ікс»), Джессіка Рот («Ла-Ла Ленд», дилогія «Щасливий день смерті»).
В українському прокаті: з 16 травня 2024 року.
Бекграунд. Бойовик знято у копродукції Німеччини, ПАР та США. Режисерське крісло зайняв дебютант із Німеччини Моріц Мор. Також він долучився до написання сценарію. Надихалися кращими зразками антиутопічних графічних романів. На головну роль був запрошений Білл Скашґорд («Воно», «Диявол назавжди»). Зйомки фільму проходили у Південній Африці.
Рейтинг стрічки на IMDb – 6,7 з 10.
Вам сподобається, якщо: ви готові побачити доволі жорстокий бойовик про зранену дику дитину, яка жадає помсти, але з розумінням того, що насилля – це не гра.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите фільми, де у великій кількості присутні сцени насильства. Західні профільні оглядачі наголошують на тому, що «те, що ми зараз шукаємо для задоволення, може бути страшнішим за «Механічний апельсин» Кубрика», який теж вражав, але зображуване насилля відлякувало, а не мало викликати захоплення.
Головна причина подивитися: «Пробивний чувак» – це доволі специфічний фільм з купою відсилань як до графічних романів і відеоігор, так і до «Голодних ігор» та «Джона Віка», що просякнутий ідеями ненависті й насильства, але поданий як попкорновий атракціон, який зображує цю надмірну жорстокість, як розвагу. Тож таке усвідомлення дещо відлякує.
«Відблиск»

Сюжет. Український цивільний, а згодом – військовий хірург Сергій потрапляє в полон російської армії в ході російсько-української війни на сході України. Перебуваючи в полоні, Сергій стає свідком страшних сцен приниження, знущання та катування українців російськими окупантами. У ході обміну полоненими між Україною та Росією Сергій звільняється з полону, повертається в своє колишнє цивільне життя та пробує знайти сенс життя шляхом відбудування відносин з колишньою дружиною та їхньою дочкою. Він по-новому вчиться бути людиною, бути батьком, який уміє кохати та підтримувати своїх близьких.
У ролях: Андрій Римарук («Атлантида»), Роман Луцький («Сторожова застава», «Віддана»), Ніка Мислицька, Надія Левченко, Ігор Шульга та інші.
В українському прокаті: з 16 травня 2024 року.
Бекграунд. Режисером виступив Валентин Васянович.
У його попередньому фільмі-антиутопії «Атлантида» (2019) головні ролі зіграли непрофесійні актори – ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ. Одну з головних ролей зіграв Андрій Римарук – колишній розвідник, який пройшов війну на Донбасі. Також знімались парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки стрічки відбувалися здебільшого в Маріуполі у січні-березні 2018 року. Кошторис стрічки склав 41,84 млн грн.
Нова стрічка Васяновича у жанрі воєнної драми під назвою «Відблиск» про хірурга, який пережив російський полон, дебютувала на Венеційському кінофестивалі у 2021 році. Це перший вітчизняний фільм, що потрапив до основної конкурсної програми фестивалю.
Бюджет картини складає 31,3 млн грн. Сценарій режисер написав ще у 2019 році, а зйомки проходили упродовж наступних двох років у Києві.
Команду «Відблиску» консультував Станіслав Асєєв, який два роки був у російському полоні в «Ізоляції». Асєєв – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року за книгу «В ізоляції».
Вам сподобається, якщо: ви готові побачити художній фільм про війну, травми та відновлення, й прожити разом із персонажами відгомін жахіть війни і спробу повернутися до нормального життя.
Вам не сподобається, якщо: вас напружує повільний темп у кіно, яке вимагає від глядача концентрації уваги та терпіння, а також ви не бажаєте пропускати крізь себе важку історію про полон та кадри з тортурами, коли такими заголовками і репортажами і так рясніють ЗМІ та, на жаль, є реальністю чималої кількості українців...
Головна причина подивитися: фільм змушує задуматися про гострі й важкі питання, як-от вплив війни на людську психіку та пошук сенсу життя після травми.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].