Коригування S&P 500 та Nasdaq. Що це та наскільки все погано?
Mind Explains

Коригування S&P 500 та Nasdaq. Що це та наскільки все погано?

Це ще далеко не падіння ринків, але вкрай значущий сигнал для політиків

Коригування S&P 500 та Nasdaq. Що це та наскільки все погано?

13 березня Волл-стріт зазнала значного удару: декілька ключових індексів, знизившись, потрапили на «територію коригування». Причиною цього стали дедалі більша знервованість інвесторів тим, що відбувається в США: непередбачувана політика, тарифні війни та масові звільнення держслужбовців із закриттям їхніх агенцій.

Найнижчі за тривалий час показники, що їх досягли S&P 500, Dow Jones та Nasdaq, нівелювали все зростання, яке відбулося на ринках після перемоги начебто пробізнесового кандидата Трампа на виборах. Ситуація виявилася значно гіршою, ніж сподівався великий бізнес, який відреагував відповідно: ціна золота як безпечного активу перевищила $3000 за тройську унцію, а ринок почав корекцію.

Mind пояснює, що це означає та до чого готуватись.

Що таке ринкове коригування?

Корекція ринку починається, коли індекси акцій, акції окремих компаній або будь-які інші фінансові активи втрачають у вартості від 10% відносно попереднього значення (але не більше 20%). Термін «коригування» має ілюструвати ідею, що ціни нормалізуються відносно попередньої, переоціненої вартості. Його стали використовувати саме через це: оскільки падіння зазвичай «корегує» ціни та повертає їх на рівень довгострокових значень.

Коригування може статися з будь-яким типом вкладень, однак зазвичай це відбувається з ринками акцій – коли інвестори ухвалюють необдумані швидкі рішення через економічні новини, процентні ставки чи глобальні події. Попри негативний характер, загалом це доволі стандартний процес – короткостроковий і такий, що відповідає коливанням ринку.

Що сталося цього разу?

Станом на 13 березня 2025 року ключові біржові індекси значно впали відносно нещодавніх – високих – показників.

Індекс S&P 500 втратив близько 10% – 5578 проти 6144, як це було 19 лютого. Промисловий індекс Dow Jones втратив 9% – 41 132 проти грудневого показника в 45 073. А зведений індекс Nasdaq показав падіння на 13%, знизившись до 17 539 з нещодавнього показника у 20 204.

Причиною падіння стала загальна занепокоєність американців станом справ. Розширення «тарифної війни» Дональда Трампа на нові фронти змушує виборців обох американських партій про всяк випадок зменшувати споживання та відмовлятися від великих придбань. Вони запасаються товарами тривалого зберігання й очікують на зростання цін. Наступний крок торговельних війн очікується 2 квітня, коли мають вступити в дію нові тарифи.

Наразі споживчі настрої погіршуються місяць від місяця, зростають лише інфляційні очікування.

Коригування S&P 500 та Nasdaq. Що це та наскільки все погано?

Чи означає коригування загальне падіння ринків?

Насправді ні. Відмінність коригування від так званого ведмежого ринку полягає у рівні зниження.

Коригування передбачає падіння в районі 10% і може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Це – тимчасове явище, яке викликане даними про стан економіки, зміною процентних ставок центробанком чи світовою нестабільністю.

Дані Covenant Wealth Advisors свідчать, що в середньому коригування триває протягом п’яти місяців, після чого ринкам потрібно чотири місяці на відновлення.

Ведмежий ринок, або спадний тренд – це значніше падіння, від 20% і більше, яке триває від кількох місяців. Така ситуація означає справжні проблеми в економіці на кшталт рецесії чи економічної кризи.

За період спостережень із часів Другої світової війни корекція перетворювалася на падіння ринків лише у чверті випадків

Як реагують регулятори?

Дональд Трамп та члени його адміністрації своїми заявами намагаються нівелювати ефект від ринкових коливань, применшуючи їхнє значення. «Я навіть не дивлюсь на ринок акцій», – заявив президент США днями. Це відрізняється від попередніх посилів із його боку, коли він обіцяв піти на все, аби інвестори були задоволені.

Секретар Казначейства США Скотт Бессент спробував заспокоїти гравців ринку, назвавши в інтерв’ю 10% падіння «здоровим» та «протиотрутою» для ринків, що «перебували в ейфорії».

«Я працюю в інвестиційному бізнесі 35 років, і можу сказати, що коригування – це показник здоров’я, це нормально, – прокоментував він. – Я не переживаю за ринки. У довгостроковій перспективі, якщо ми будемо проводити гарну податкову політику, запровадимо дерегуляцію та забезпечимо енергетичну безпеку, ринки почуватимуться добре».

Проблема полягає в тому, що заспокійливі виступи економічного блоку Білого дому розбиваються об ініціативи Дональда Трампа та хаотичну діяльність «необраного президента» Ілона Маска.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло