Прем'єри тижня: «Перестрілка», «Сфера» та «Ідеаль»
Як перетворити кримінальні розбірки на комедію, чому розвиток технологій — це не лише корисно, але й небезпечно, та що нового може сказати про Росію та «суспільство споживання» Фредерік Бегбедер

«Перестрілка»
Сюжет. Стіво (Сем Райлі) і Берні, обговорюючи вчорашній бурхливий вечір, наслідком якого став синець під оком у Стіво, їдуть на зустріч. Там ірландці Кріс (Кіліан Мерфі) та Френк мають купити зброю для ІРА (справа відбувається у 1970-х) у ділка родом з Південної Африки Вернона (Шарлто Коплі), за посередництвом нордичного красеня Одра (Армі Хаммер) та заповзятливої Жюстін (Брі Ларсон). Усе йшло добре, доки Кріс не побачив, що Вернон намагається продати йому зовсім не те, що він замовляв, а Стіво – не впізнав у водієві Вернона Гаррі хлопця, який вчора поставив йому синець під оком. Слово за слово – і в хід пішла зброя. Першим постраждав бухгалтер Вернона Мартін. А трохи згодом до перестрілки долучилися ще двоє невідомо ким найнятих снайперів.
В українському прокаті: з 27 квітня.
Бюджет: $7 млн.
Бокс-офіс: $2,2 млн.
Бекграунд. Британський режисер Бен Вітлі любить пробувати себе у всьому новому. «Робити весь час одне й те саме – нудно», – вважає він. Почавши зі зйомок музичних відео, анімації та реклами (на рахунку Вітлі – «Лев» Каннського фестивалю реклами 2006 року), він перейшов до короткометражки та телевізійних серіалів. Експериментує режисер і з жанрами. Минулого року вийшла драма-антиутопія «Висотка» з Томом Хіддлстоном. Тепер же Вітлі взявся за розмовну кримінальну комедію в дусі раннього Тарантіно, сценарій для якої написав разом із дружиною Емі Джамп.
Одним із продюсерів «Перестрілки» виступив Мартін Скорсезе, в акторському складі – британські та американські зірки. Прем'єра стрічки відбулася на кінофестивалі в Торонто у вересні минулого року. Потім у жовтні картина побувала на Лондонському кінофестивалі, і навесні цього року вийшла в прокат – спочатку в Великобританії, а згодом і в США, де «Перестрілці» прогнозували 3 млн за перший вік-енд. Утім, прогнози не справдилися: до цієї суми поки що не дотягує навіть загальний бокс-офіс.
Вам сподобається, якщо: ви вважаєте, що кримінальна комедія без дотепних діалогів – не комедія, а без потоків крові – не кримінальна. «Перестрілка» побудована на розмовах героїв, жодний з яких не матиме захисту від куль, а на деяких чекатиме болюча і водночас комічна загибель.
Вам не сподобається, якщо: від фільму з назвою «Перестрілка» ви чекаєте карколомного екшену. Бен Вітлі натомість зняв камерний трилер, події якого розгортаються у стінах одного покинутого складу.
Головна причина подивитися: з'ясувати, що криваві кримінальні розбірки – це весело, але коли одна сторона продає зброю, а друга – купує, то хороших хлопців у цій ситуації немає, і кожний заслуговує на кару.
«Сфера»

Сюжет. Подруга Мей (Емма Уотсон) домовляється про її співбесіду в «Сфері» – компанії, яка володіє величезною соцмережею і розробляє новітні технології на зразок відеокамер, які не лише знімають, а й одразу аналізують відзняте. Дівчину беруть на роботу – і вона потрапляє до іншого світу: співробітники «Сфери» – це не просто люди, які працюють разом, це спільнота друзів, яка прагне допомогти. Зокрема, батько Мей, який страждає на атеросклероз, потрапляє до медичної програми «Сфери». Щоправда, аби вписатися до спільноти, треба постійно бути на видноті – тобто, активно поводитись у мережі.
Спочатку Мей це доводить до сказу – і якось вночі вона викрадає байдарку, запливає на середину затоки... Життя їй рятує камера «Сфери», яка все це зняла. Дівчина думає, що тепер її звільнять, натомість засновники компанії Імон Бейлі (Том Хенкс) та Том Стентон запрошують її до приватної розмови – і роблять пропозицію, від якої Мей не зможе відмовитись. Вона стає зіркою «Сфери». Та за це їй і її близьким доведеться заплатити високу ціну, адже ані світ «Сфери», ані наміри її керівників не є такими ідеальними, якими здаються на перший погляд.
В українському прокаті: з 27 квітня.
Бюджет: $18 млн.
Бекграунд. Фільм «Сфера» є екранізацією однойменного роману відомого американського письменника Дейва Еггерса (опублікований 2013 року). «Коли я вперше прочитав книгу Еггерса, я був нажаханий, – згадує режисер, один з продюсерів та співавтор сценарію стрічки Джеймс Понсольдт. – У нас із дружиною як раз мала народитися перша дитина, і я багато міркував над тим, у якому світі зростатиме мій син». Ще одна річ, про яку Понсольдт багато міркував, – це захоплення сучасних людей гаджетами та технологіями. У результаті він зняв кіно про те, як технології, якщо ними зловживати, можуть перетворити життя на пекло – а то й навіть забрати його.
Прем'єра стрічки відбулася вчора на кінофестивалі «Трайбека» у Нью-Йорку, і тепер фільм виходить у світовий прокат.
Вам сподобається, якщо: ви любите викриття в дусі серіалу «Чорне дзеркало» тих небезпек, які несуть у собі технології.
Вам не сподобається, якщо: ви чекаєте від стрічки, вихід якої запланований на 2017 рік, менш очевидних і більш оригінальних сентенцій про соціальні мережі, ніж ідея, що стеження за всіма і всюди може означати як зменшення рівня злочинності, так і загрозу особистій свободі людини.
Головна причина подивитися: ще раз подумати над тим, яку інформацію про себе викладати в інтернет і де проводити межу між публічним і особистим.
«Ідеаль»

Сюжет. Скаут французької косметичної компанії «Ідеаль» Октав Паранго (той самий, який у «99 франках» працював у рекламному агентстві, але тепер його грає не Жан Дюжарден, а зірка попередньої стрічки Бегбедера «Любов живе три роки» Гаспар Пруст) вирушає з Франції до Росії шукати нове обличчя для бренду. Саме росіянки, переконаний він, володіють особливою красою і незрозумілою владою над людьми, бо решта європейок – занадто примхливі, покірні або розкуті. Відчуваючи себе у Росії першопрохідцем в індустрії краси, Октав вивчає природну красу слов’янських дівчат і місцеві звичаї: ходить на побачення з русалками, носить вушанку, роз’їжджає безкраїми степами, вкритими снігом, п'є безліч горілки, відвідує шалені вечірки олігарха Сергія. Зрештою пошуки нового рекламного обличчя призводять зовсім не до тих результатів, на які всі, у тому числі й Октав, розраховували на початку.
В українському прокаті: з 27 квітня.
Бюджет: не розголошується.
Бокс-офіс: $1,2 млн.
Бекграунд. Роман «Ідеаль» Фредерік Бегбедер написав 10 років тому й одразу почав думати над його екранізацією. Але було одне «але»: L'Idéal не випадково нагадує назву косметичного гіганта L'Oréal. Зусиллями бренду великі глянцеві журнали, з якими французька компанія мала рекламні контракти, не надрукували жодної рецензії на книгу. Знайти фінансування для фільму, що критикує люкс-індустрію Франції, також було непросто. Та зрештою Бегбедеру, який виступив також автором сценарію і режисером стрічки, це вдалося. І він зняв кіно, яке саркастично протестує проти суспільства споживання, а заразом іронізує над стереотипами, які панують на Заході щодо Росії, та сміється над укоріненими уявленнями про фемінізм. «Це фільм про тиск на жінок, про диктатуру індустрії краси, про перевагу молодості, – заявляє Бегбедер. – Мені хотілося показати, що існують жінки, які борються проти цього».
Вам сподобається, якщо: ви вважаєте дотепними жести на зразок розмахування солоним огірком під час кастингу моделей або розбивання телефону молотом – тим самим, який з серпом, а використання іншої символіки та атрибутики СРСР, як-от бюсти Леніна, вам здаються вдалим іронічним прийомом.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите засилля оголеною натури (сам Бегбедер пишається тим, що його стрічка отримала рейтинг 18+) і не сприймаєте жарти про нацизм та інші гострі теми.
Головна причина подивитися: зрозуміти, що інколи сенс життя можна знайти там, де не чекаєш, і він може бути зовсім не таким, на який розраховуєш.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].