Прем'єри тижня: «Вартові галактики 2» та «Обітниця»

Прем'єри тижня: «Вартові галактики 2» та «Обітниця»

Навіщо дивитися нову частину пригод героїв коміксів і чого чекати від історичної драми про геноцид вірмен

Прем'єри тижня: 	«Вартові галактики 2» та 	«Обітниця»
Постер до фiльму «Вартові галактики 2»
Фото kinopoisk.ru

«Вартові галактики 2»

Сюжет. Земля, 1980 рік. Інопланетянин на ім'я Его (Курт Рассел) колонізує планету – висаджуючи рослини з інших світів та роблячи дитину симпатичній білявці Мередіт Квілл. 34 роки потому Пітер Квілл (Кріс Пратт), відомий також як Зоряний лицар, разом з командою Вартових галатики – Гаморою (Зої Салданья), Дрексом (Дейв Батиста), єнотом Ракетою та малим Грутом – на замовлення раси Суверенів вбивають космічного монстра і забирають у нього цінні й рідкісні батарейки. Здобич вони обмінюють на сестру Гамори Небулу, яку тримають у полоні Суверени.

І все було б добре, та Ракета вирішує, що батарейки можуть і йому знадобитися, тож краде їх, через що вся флотилія Суверенів тепер переслідує Вартових. Від вірної смерті їх рятує незнайомець – як трохи згодом виявиться, це Его, який вирішив нарешті познайомитися з сином і показати йому власну планету. У відповідь Суверени наймають Йонду Удонта (Майкл Рукер), злодія і вигнанця, щоб той помстився Вартовим. Та і подорож до планети Его, і зустріч Вартових з Йондою обернуться зовсім не тими наслідками, на які всі сподівалися на початку.

В українському прокаті: з 4 травня

Бюджет: $232 млн.

Бокс-офіс$132,9 млн.

Бекграунд. «Вартові галактики» від початку задумувалися як серіал на зразок «Месників». А коли перша частина «Вартових» у 2014 році зібрала $773,3 млн при бюджеті $232,3 млн, стало зрозуміло, що народилася успішна франшиза. Продюсером знову виступив Кевін Фейдж, на рахунку якого – кілька десятків стрічок, знятих за коміксами Marvel. А написати сценарій і зняти другу стрічку запросили автора першої Джеймса Ганна. «Думаю, перший фільм був успішним тому, що люди йшли на нього, очікуючи на щось одне, а отримували набагато більше. З другою частиною – приблизно те саме», – розповів в одному з інтерв’ю напередодні прем’єри Ганн. Він написав цього разу ще більше жартів. А також ввів досить багато нових персонажів, від доволі складної і дивакуватої Богомолиці до лідера Суверенів Аїши, яка обіцяє стати новим епічним злодієм.     

Вам сподобається, якщо: ви подивилися перших «Вартових галактики» принаймні два рази, а саундтрек – прослухали на повторі не менше п’яти разів поспіль. У другій частині – ще заплутаніший сюжет, з кількома неочікуваними поворотами та нетривіальним розкриттям характерів кількох персонажів, і не менш потужний саундтрек.

Вам не сподобається, якщо: ви вважаєте, що блокбастери, зняті за коміксами, не можуть містити глибоких ідей. У других «Вартових галактики» багато йдеться про цінність сім’ї, а при бажанні можна побачити філософські міркування про те, до чого може призвести гра в Бога, і навіть натяк на історію про Едіпа.

Головна причина подивитися: по-перше, на дві з невеликим години (до речі, це саме той випадок, коли фінальні титри варто додивитися до кінця) дати волю своїй внутрішній дитині, а по-друге, побачити камео Сильвестра Сталлоне.


«Обітниця»

Прем'єри тижня: “Вартові галактики 2” та “Обіцянка”
Постер до фiльму «Обітниця»
Фото kinopoisk.ru

Сюжет. 1915 рік. Мікаел Богосян (Оскар Айзек) працює аптекарем у рідному селі на південній околиці Османської імперії, та мріє вивчитися на лікаря і заснувати власну лікарню. Навчання в Константинополі коштує дорого, тож він заручається з дочкою місцевого багатія, бере декілька сотень золотих монет з її приданого і вирушає до столиці – до батькового кузена. Там він заводить дружбу з однокурсником Емре, сином турецького високопосадовця. А також закохується у гувернантку дітей свого родича – вродливу вірменку з європейською освітою Ану (Шарлотта Ле Бон). Вона відповідає взаємністю, хоча і має тривалі і складні стосунки з американським журналістом Крісом (Крістіан Бейл). Любовний чотирикутник міг би лишитися приватною мелодрамою, однак перебіг історії – вступ Османської імперії до Першої світової війни, а також арешти, переслідування, депортація і фізичне знищення вірмен – втручається в особисту драму і перетворює її на глобальну катастрофу.

В українському прокаті: з 4 травня

Бюджет: $90 млн.

Бокс-офіс: $7 млн.

Бекграунд. Під час геноциду вірмен, пік якого випав на 1915 рік, загинуло, за різними оцінками, від 600 000 до 1,5 млн осіб. Ці події, які офіційна Туреччина досі не визнає геноцидом, спричинили одну з найбільших хвиль міграції у ХХ столітті. Кірк Керкорян, колишній власник MGM Grand Casino та Metro-Goldwyn Mayer Pictures, був нащадком біженців і все життя мріяв зняти фільм про ті трагічні події. Незадовго до смерті у 2015 році він разом з Еріком Езраїляном, чиї родичі також пережили геноцид, заснував компанію Survival Pictures, яка зрештою і випустиля «Обітницю».

«Ми не хотіли, щоб фільм був уроком з історії», – пояснює Езраїлян, один з продюсерів. Акцент зроблено на любовній драмі. Режисером стрічки виступив американець з ірландським корінням Террі Джордж, який запропонував ввести в сюжет персонаж Бейла – американського репортера, який, ризикуючи життям, висвітлює трагічні події. «У часи геноциду вірмен найбільше репортажів про ці події надавало агентство Associated Press. Тож персонаж репортера дозволив вивести історію на новий рівень, у тому числі з точки зору соціального значення стрічки», – говорить Езраїлян.

Прем'єра «Обітниці» відбулася у вересні минулого року на кінофестивалі в Торонто. А вихід у широкий прокат творці фільму приурочили до Дня пам'яті жертв геноциду вірмен, який відзначається 24 квітня. Усі зібрані в прокаті кошти продюсери обіцяють віддати на благодійність.

Вам сподобається, якщо: в історичній драмі ви любите драму більше, ніж історію. Драми у стрічці достатньо, оскільки центральна сюжетна лінія – складна і трагічна доля головного героя.

Вам не сподобається, якщо: від історичної драми ви хочете трохи більше історичного бекграунду. В «Обітниці» історичні події – скоріше тло, на якому розгортається любовна мелодрама.

Головна причина подивитися: дізнатися трохи більше про перший геноцид ХХ століття, а також зрозуміти, що за кожною глобальною трагедією стоять сотні конкретних життєвих історій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті