Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Тюремні будні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні

Тюремні будні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні

Розслідування смерті власного чоловіка, серіал за спогадами втікачки з хасидської громади і ще три історії

Цей матеріал також доступний російською

У перший місяць літа після карантину ми увійшли з новим досвідом, але одне залишається незмінним – це любов до серіалів. У новій збірці Mind зібрав найрізноманітніші історії, які можна подивитися лише за один вечір або «підсісти» на всі сім сезонів. Детальніше – в нашому матеріалі.

«Матрьошка»

Тюремні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні

Оригінальна назва: Russian doll

Рік: 2019 (1 сезон)

Уявіть, що у вас більше ніж одне життя, і кожного разу можна починати з чистого аркуша. Ну, майже з чистого...

У центрі сюжету цієї комедійної драми від Netflix – рудоволоса бестія на ім'я Надя, яка святкує свій 36-й день народження і ніяк не може піти з вечірки... Головна героїня шукає кота, що втік з дому, і її збиває машина. Але, померши, Надя знову опиняється на тусовці. Знову і знову вмирає. Знову і знову «воскресає». І намагається зрозуміти, чим вона завинила і заслужила цей нескінченний «день байбака».

Чому варто дивитися. Як то кажуть, сьогодні без біполярного розладу і панічних атак ти невдаха. У депресій – купа причин, але все дуже індивідуально: для когось – надто забезпечене і передбачувано стабільне життя, для інших навпаки – невпевненість у завтрашньому дні.

А ще цифровізация робить нас усе більшими індивідуалістами-відлюдниками і дикунами. Карантин теж став для багатьох перевіркою на міцність і емоційну стійкість. Якщо багато думати на ці злободенні теми, а ще додати фантастики і чорного гумору, вийде «Матрьошка». І хоча серіал не настільки багатошаровий і глибокий, та й про карантин в ньому ані слова – але в іншому все саме так. Ця історія – дослідження феномену «ув'язнення у власній голові», зацикленості на чому-небудь і, можливо, спроб втекти від себе. Що передбачувано дає лише зворотний ефект.


«Помаранчевий – хіт сезону» («Помаранчевий – новий чорний»)

Тюремні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні

Оригінальна назва: Orange Is the New Black

Рік: 2013 – 2019 (7 сезонів)

Історія про життя в жіночій в'язниці; в основі сюжету – автобіографія Пайпер Керман.

Головна героїня, Пайпер Чапман – молода американка з благополучної нью-йоркської родини. Її коханий тільки-но освідчився їй. Вони живуть розміреним життям і планують дітей. Але в минулому Пайпер сховано безліч «скелетів», а саме – пособництво колишній коханці Алекс, яка займалася контрабандою наркотиків. У в'язниці вони знову зустрінуться...

Також на Чапман чекає багато «відкриттів», тому дуже скоро вчорашній «гарній дівчинці» доведеться стати вовком-одинаком і щодня боротися за виживання. Її обурюватиме не лише ставлення інших ув'язнених, а й корупція і несправедливість з боку керівництва в'язниці.

Чому варто дивитися. На перших серіях першого сезону здається, що це жорстка кримінальна історія про будні в'язнів. Але незабаром непомітно приходить «спорідненість» із цією дивною «сім'єю», а перегляд стає навіть затишним.

Трохи романтизована оповідь про те, як, ступивши на слизький шлях, людина приходить до необхідності за це платити. А з іншого боку, досвід виживання за гратами для багатьох виявляється навіть реальнішим, ніж на волі.


«Мертвий для мене»

Тюремні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні

Оригінальна назва: Dead to me

Рік: 2019-2020 (2 сезону)

Чорна комедія про несподівану дружбу двох вдів – Джен і Джуді. Їх об'єднує те, що обидві жінки втратили своїх чоловіків. Тільки ось одна з них, здається, тужить не так вже й сильно...

Чоловіка Джен під час пробіжки збив автомобіль. Водій втік з місця злочину, тому вдова починає власне розслідування і по ходу дізнається про несподівані секрети своєї нової «подруги по нещастю».

Чому варто дивитися. Життєвий серіал-терапія для тих, хто втомився від сухих детективів або солодкавих сімейних мелодрам – в історії під назвою «Мертвий для мене» вдало об'єднані обидва ці жанри, включаючи елементи соціальної драми про проблеми жінок середнього віку, відносини між подружжям, а також – батьками та дітьми.


«Маленька барабанщиця»

Тюремні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні

Оригінальна назва: The Little Drummer Girl

Рік: 2018 (1 сезон)

Міні-серіал за однойменним твором Джона Ле Карре про боротьбу західних спецслужб з тероризмом в Європі і на Близькому Сході. Наприкінці 70-х років минулого століття політична розвідка Ізраїлю вербує талановиту актрису-англійку, аби ввести її в палестинський терористичний осередок, що планує теракти в Європі.

Чому варто дивитися. Всі епізоди зрежисував легендарний Пак Чхан Ук, відомий своєю «трилогією про помсту», з якої «Олдбой» став найбільш знаковою картиною. Стрічка свого часу викликала захоплену реакцію голови журі Каннського кінофестивалю 2004 року Квентіна Тарантіно – він назвав фільм «абсолютним шедевром».

The New Yorker описав «Маленьку барабанщицю» як «невловимо пікантний геополітичний трилер, зведений до вправи з психологічної напруги». Серед критичних відгуків є і такий: «Створений з розмахом, розумний, апетитно строкатий, цікавий скоріше для роздумів про нього, ніж для перегляду». Але висновки краще робити самостійно.


«Неортодоксальна»

Тюремні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні

Оригінальна назва: Unorthodox

Рік: 2020 (1 сезон)

Міні-серіал, що складається лише з чотирьох епізодів, заснований на автобіографії Дебори Фельдман «Неортодоксальна: скандальна відмова від мого хасидського коріння». Книга опублікована в 2012 році.

У центрі сюжету – єврейська дівчина, яка вирішила розірвати зв'язки з хасидською комуною в Брукліні і втекти до Берліна.

Чому варто дивитися. Можливо, цю історію можна було вмістити в повнометражний фільм, не роблячи довгих ліричних безмовних відступів. Але так чи інакше профільна західна преса назвала «Неортодоксальну» однією з найяскравіших прем'єр останнього часу. Підготовка до шлюбу, суворе виховання, архаїчні обряди – головна героїня наважилася кинути виклик усьому цьому, щоб почати нове, вільне від утисків і стереотипів життя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті