Тюремні будні, комедійна драма про воскресіння в петлі часу – і не тільки: які серіали варто подивитися в червні
Розслідування смерті власного чоловіка, серіал за спогадами втікачки з хасидської громади і ще три історії
У перший місяць літа після карантину ми увійшли з новим досвідом, але одне залишається незмінним – це любов до серіалів. У новій збірці Mind зібрав найрізноманітніші історії, які можна подивитися лише за один вечір або «підсісти» на всі сім сезонів. Детальніше – в нашому матеріалі.
«Матрьошка»

Оригінальна назва: Russian doll
Рік: 2019 (1 сезон)
Уявіть, що у вас більше ніж одне життя, і кожного разу можна починати з чистого аркуша. Ну, майже з чистого...
У центрі сюжету цієї комедійної драми від Netflix – рудоволоса бестія на ім'я Надя, яка святкує свій 36-й день народження і ніяк не може піти з вечірки... Головна героїня шукає кота, що втік з дому, і її збиває машина. Але, померши, Надя знову опиняється на тусовці. Знову і знову вмирає. Знову і знову «воскресає». І намагається зрозуміти, чим вона завинила і заслужила цей нескінченний «день байбака».
Чому варто дивитися. Як то кажуть, сьогодні без біполярного розладу і панічних атак ти невдаха. У депресій – купа причин, але все дуже індивідуально: для когось – надто забезпечене і передбачувано стабільне життя, для інших навпаки – невпевненість у завтрашньому дні.
А ще цифровізация робить нас усе більшими індивідуалістами-відлюдниками і дикунами. Карантин теж став для багатьох перевіркою на міцність і емоційну стійкість. Якщо багато думати на ці злободенні теми, а ще додати фантастики і чорного гумору, вийде «Матрьошка». І хоча серіал не настільки багатошаровий і глибокий, та й про карантин в ньому ані слова – але в іншому все саме так. Ця історія – дослідження феномену «ув'язнення у власній голові», зацикленості на чому-небудь і, можливо, спроб втекти від себе. Що передбачувано дає лише зворотний ефект.
«Помаранчевий – хіт сезону» («Помаранчевий – новий чорний»)

Оригінальна назва: Orange Is the New Black
Рік: 2013 – 2019 (7 сезонів)
Історія про життя в жіночій в'язниці; в основі сюжету – автобіографія Пайпер Керман.
Головна героїня, Пайпер Чапман – молода американка з благополучної нью-йоркської родини. Її коханий тільки-но освідчився їй. Вони живуть розміреним життям і планують дітей. Але в минулому Пайпер сховано безліч «скелетів», а саме – пособництво колишній коханці Алекс, яка займалася контрабандою наркотиків. У в'язниці вони знову зустрінуться...
Також на Чапман чекає багато «відкриттів», тому дуже скоро вчорашній «гарній дівчинці» доведеться стати вовком-одинаком і щодня боротися за виживання. Її обурюватиме не лише ставлення інших ув'язнених, а й корупція і несправедливість з боку керівництва в'язниці.
Чому варто дивитися. На перших серіях першого сезону здається, що це жорстка кримінальна історія про будні в'язнів. Але незабаром непомітно приходить «спорідненість» із цією дивною «сім'єю», а перегляд стає навіть затишним.
Трохи романтизована оповідь про те, як, ступивши на слизький шлях, людина приходить до необхідності за це платити. А з іншого боку, досвід виживання за гратами для багатьох виявляється навіть реальнішим, ніж на волі.
«Мертвий для мене»

Оригінальна назва: Dead to me
Рік: 2019-2020 (2 сезону)
Чорна комедія про несподівану дружбу двох вдів – Джен і Джуді. Їх об'єднує те, що обидві жінки втратили своїх чоловіків. Тільки ось одна з них, здається, тужить не так вже й сильно...
Чоловіка Джен під час пробіжки збив автомобіль. Водій втік з місця злочину, тому вдова починає власне розслідування і по ходу дізнається про несподівані секрети своєї нової «подруги по нещастю».
Чому варто дивитися. Життєвий серіал-терапія для тих, хто втомився від сухих детективів або солодкавих сімейних мелодрам – в історії під назвою «Мертвий для мене» вдало об'єднані обидва ці жанри, включаючи елементи соціальної драми про проблеми жінок середнього віку, відносини між подружжям, а також – батьками та дітьми.
«Маленька барабанщиця»

Оригінальна назва: The Little Drummer Girl
Рік: 2018 (1 сезон)
Міні-серіал за однойменним твором Джона Ле Карре про боротьбу західних спецслужб з тероризмом в Європі і на Близькому Сході. Наприкінці 70-х років минулого століття політична розвідка Ізраїлю вербує талановиту актрису-англійку, аби ввести її в палестинський терористичний осередок, що планує теракти в Європі.
Чому варто дивитися. Всі епізоди зрежисував легендарний Пак Чхан Ук, відомий своєю «трилогією про помсту», з якої «Олдбой» став найбільш знаковою картиною. Стрічка свого часу викликала захоплену реакцію голови журі Каннського кінофестивалю 2004 року Квентіна Тарантіно – він назвав фільм «абсолютним шедевром».
The New Yorker описав «Маленьку барабанщицю» як «невловимо пікантний геополітичний трилер, зведений до вправи з психологічної напруги». Серед критичних відгуків є і такий: «Створений з розмахом, розумний, апетитно строкатий, цікавий скоріше для роздумів про нього, ніж для перегляду». Але висновки краще робити самостійно.
«Неортодоксальна»

Оригінальна назва: Unorthodox
Рік: 2020 (1 сезон)
Міні-серіал, що складається лише з чотирьох епізодів, заснований на автобіографії Дебори Фельдман «Неортодоксальна: скандальна відмова від мого хасидського коріння». Книга опублікована в 2012 році.
У центрі сюжету – єврейська дівчина, яка вирішила розірвати зв'язки з хасидською комуною в Брукліні і втекти до Берліна.
Чому варто дивитися. Можливо, цю історію можна було вмістити в повнометражний фільм, не роблячи довгих ліричних безмовних відступів. Але так чи інакше профільна західна преса назвала «Неортодоксальну» однією з найяскравіших прем'єр останнього часу. Підготовка до шлюбу, суворе виховання, архаїчні обряди – головна героїня наважилася кинути виклик усьому цьому, щоб почати нове, вільне від утисків і стереотипів життя.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].