Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Джаз по-люксембурзьки: чому варто почути наживо тріо Dock in Absolut

Джаз по-люксембурзьки: чому варто почути наживо тріо Dock in Absolut

І що відбувається, якщо на каркас академічної музики надягається рок-імпровізація

Этот материал также доступен на русском
Джаз по-люксембурзьки: чому варто почути наживо тріо Dock in Absolut

Минулої п'ятниці, 1 грудня, в Україні стартував українсько-польський музичний фестиваль Jazz Bez. У його програмі – 10 днів джазу, який виконають сотні музикантів у 16 містах двох сусідніх країн. «Столицею» фестивалю традиційно вважається Львів, але й для Києва організаторами передбачена насичена програма. Тут заплановано виступ 27 виконавців із США, Австралії, Люксембургу, Польщі та Угорщини. Родзинкою цьогорічної програми можна назвати люксембурзьке тріо Dock in Absolut. У Києві хлопці зіграють вперше 7 грудня.

Люксембург – маленька держава, затиснута між трьома європейськими «авторитетами»: Францією, Бельгією та Німеччиною. 90% населення, поряд із люксембурзькою, володіють ще й французькою і німецькою мовами. Така «багатомовність» відбивається і на джазовій школі цієї країни, адже музиканти залучені до різних спільнот і культурного життя сусідів, починаючи з періоду здобуття освіти.

Хто ці троє? Dock in Absolut – це Жан-Філіп Кох (Jean-Philippe Koch) – фортепіано, Давид Кінцігер (David Kintziger) – бас-гітара і Мішель Майс (Michel Meis) – барабани. У кожного з них за плечима не лише консерваторія Люксембургу, але й вищі музичні навчальні заклади інших західноєвропейських країн.

Мабуть, найсерйознішу освіту здобув піаніст Жан-Філіп Кох, який навчався у німецькому Саарбрюкені, у Льєжській королівській консерваторії (Франція) і, нарешті, завершував своє навчання за океаном, у найпрестижнішій джазовій школі Берклі американського Бостона.

Усвідомивши себе джазовим музикантом, Жан-Філіп не зрікся класики – крім Dock in Absolut, він виступає у складі Koch Trio разом зі своїм батьком і сестрою, які грають на скрипках. Тріо концертувало в Німеччині, Франції, Ірландії, Великобританії, а їхній CD в 2016-му був номінований на міжнародну премію з класичної музики.

Партнери Жан-Філіпа теж живуть інтенсивним мистецьким життям. Мішель Майс – учасник різних музичних проектів, один з яких зовсім недавно був представлений в Україні на Вінницькому джазовому фестивалі. А Давид Кінцігер – не лише музикант, залучений до безлічі музичних проектів, а ще й танцюрист і актор.

У травні цього року Dock in Absolut випустили свій дебютний альбом під однойменною назвою.

Джаз по-люксембурзьки: чому варто почути наживо тріо Dock in Absolut
Фото: Old fashioned Radio

Бекграунд. Тріо Dock in Absolut виникло у 2012 році. Самі музиканти вважають, що створили унікальний джазовий стиль. Наскільки це відповідає дійсності, можна буде зрозуміти на концерті, однак не викликає сумніву, що за п'ять років спільної творчості музиканти отримали величезний виконавський досвід. Під час подорожей багатьма країнами та участі у більш ніж 20 фестивалях їм доводилося вибудовувати стосунки з різними аудиторіями світу.

У музиці тріо практично не відчутно впливу американської джазової школи. Від джазу як такого в їхній творчості присутній певний простір свободи, в якому перетинаються різні музичні стилі та напрямки, і класичний джазовий формат фортепіанного тріо. В іншому твори групи мають європейське коріння. Перш за все, це класична музика, особливо фортепіанна. Носієм цього начала виступає, зрозуміло, Жан-Філіп Кох. І друга складова – рок-музика, яка входить в загальний синтез через бас-гітару Давида Кінцігера і барабани Мішеля Майса.

Коли їх можна почути? 7 грудня 2017 року

Де? 32JazzClub (Київ, вул. Воздвиженська, 32)

Чим вони можуть здивувати? Основа всіх композицій тримається на грі Жана-Філіпа Коха, який виконує циклічні музичні фрагменти, іноді просто повторювані фрази, що асоціюються із сучасною академічною музикою, а розвиток подій полягає в їхній зміні. Його партнери надягають на цю основу жорсткі рок-ритми, також мінливі в ході композиції. Така конструкція створює відчуття глибини, витонченості та шаленого драйву. Наскільки це поєднання переконливе, краще усвідомити за живими враженнями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті