Захворіло у світі
20,456,016
Померло у світі
745,600
Вилікувалось у світі
12,663,206
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Прем'єра тижня: екшен за мотивами комп'ютерної гри «Розкрадачка гробниць: Лара Крофт»

Прем'єра тижня: екшен за мотивами комп'ютерної гри «Розкрадачка гробниць: Лара Крофт»

Чи варто дивитися новий варіант старої франшизи з Алісією Вікандер замість Анджеліни Джолі

Цей матеріал також доступний російською
Прем'єра тижня: «Розкрадачка гробниць: Лара Крофт»
Фото wall.alphacoders.com

Сюжет. Батько Лари Крофт, фінансист та палкий любитель археології, вирушив у чергову експедицію на пошуки гробниці міфічної японської імператорки, коли Лара була ще дитиною. І не повернувся. Відтоді минуло сім років, усі, окрім Лари, вважають її батька померлим. Дівчина живе у бідності, однак не хоче отримувати спадщину, бо для цього треба підписати папери, які визнають батька померлим.

Одного невдалого дня Лара все ж навідується до адвоката, та не встигає поставити підпис, як їй до рук потрапляє пазл, котрий батько підготував спеціально для неї. Відгадавши загадку, дівчина дістає доступ до матеріалів дослідження теми тої самої японської імператриці. Батько заповів Ларі все спалити, але вона, звичайно, цього не робить. А натомість вирушає на Схід – щоб повторити шлях батька і дізнатися, що з ним насправді сталося.

В українському прокаті: з 15 березня.

Бюджет: $90 млн.

Бокс-офіс: $14,2 млн.

Бекґраунд. Оригінальна «Лара Крофт» вийшла у 2001 році: тоді Анджеліна Джолі якраз здобула «Оскар» як найкраща акторка другого плану за роль у психологічній драмі «Перерване життя», і персонаж з однойменної комп'ютерної гри пасував її образу ідеально. Критики стрічку розчавили. Та картина стала касовим хітом за результатами першого вікенду, а в цілому при бюджеті $115 млн зібрала майже $275 млн. У 2003-му вийшла друга частина. Однак як і гра, за мотивами якої зняли стрічку, нова частина пригод Лари Крофт була не надто успішної. При бюджеті $95 млн бокс-офіс склав лише $156,5 млн. Тож франшизу закрили.

У 2013 році відбувся перезапуск комп'ютерної гри. А згодом почалася робота над перезапуском кінематографічної франшизи. Новою Ларою Крофт стала Алісія Вікандер – вона, як і Джолі, нещодавно отримала «Оскар» як найкраща акторка другого плану за роль у драмі «Дівчина з Данії». Правда, образ Лари їй пасує значно менше, ніж свого часу Джолі. Та й ідея фільму про жінку, яка може надерти зад будь-якому чоловіку, у 2018-му не така вже й свіжа – на відміну від 2001-го.

Вам сподобається, якщо: вам до душі будь-який фільм, у якому головний персонаж – сильна незалежна жінка. А тим більше, якщо це екшен.

Вам не сподобається, якщо: ви переконані, що Лару Крофт у кіно має грати лише Анджеліна Джолі і більше ніхто.

Головна причина подивитися: насолодитися видовищним екшеном та поміркувати над тим, що принцип головної героїні «ніколи не здаватися» може спрацювати і у реальному житті.

Прем'єра тижня: «Розкрадачка гробниць: Лара Крофт»
Фото Ilzek Kitshoff / Warner Bros. Entertainment Inc. and Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті