Холод зі Швеції на гаряче літо: 4 детективи, які варто подивитися

Холод зі Швеції на гаряче літо: 4 детективи, які варто подивитися

4 шведських серіали, які ви могли пропустити

Этот материал также доступен на русском языке
Холод зі Швеції на гаряче літо: 4 детективи, які варто подивитися
Фото: IMDb

Якщо ви підсіли на скандинавські серіали і не знаєте, що б іще подивитися, тоді ця добірка для вас. Як-то кажуть скандинави, аби створити атмосферу спокою, тепла і щастя, потрібно заварити чашку чаю, кави або какао, загорнутися у плед і дивитися детективний серіал. І незважаючи на те, що, згідно із прогнозами синоптиків, в Україні плед стрімко втрачає свою актуальність, все інше має спрацювати на відмінно.

«Північне сонце»

Оригінальна назва: Midnattssol

Рік: 2016 (1-й сезон)

Холод зі Швеції на гаряче літо: 4 детективи, які варто подивитися
Фото: IMDb

Серіал спільного виробництва Франції та Швеції про вбивство француза, яке стало початком ланцюжка страшних злочинів у маленькому містечку на території Швеції. На тлі красот Кіруна киплять неабиякі пристрасті – у кожного жителя є своя таємниця. У розслідуванні бере участь і французька поліція в особі Кайни Заді, однієї з кращих у своїй справі. Разом з окружним прокурором зі Швеції Андерсом Харнеском їй належить розслідувати дуже заплутану справу. Без особистих життєвих драм теж не обходиться.

Чому варто дивитися. Інтрига закручена досить захоплююче і в чомусь навіть віддалено нагадує «Міст» (шведсько-данський детективний телесеріал про спільне поліцейське розслідування після знайденого на Ересуннському мосту трупа. – Mind) Кайна Заді, щоправда, синдромом Аспергера не страждає, але у неї своя життєва драма і свої незакриті гештальти. Непросто все і у Андерса Харнеска. Так, не все благополучно у Шведському королівстві. Крім детективної лінії, порушуються й внутрішні проблеми: протистояння і упереджене ставлення один до одного шведів і саамів, корінного населення, що здавна проживає на території Швеції. Серіал отримав визнання в Європі не лише як хороший психологічний трилер – у ньому порушуються актуальні проблеми сучасного суспільства стосовно толерантності до культурних відмінностей населення країн Європи.


«Приплив»

Оригінальна назва: Springfloden

Рік: 2016 (1-й сезон), 2-й сезон очікується восени 2018 року

Холод зі Швеції на гаряче літо: 4 детективи, які варто подивитися
Фото: YouTube

Головна героїня серіалу Олівія Реннінг – дівчина з незвичайною зовнішністю, що запам'ятовується, молода, недосвідчена, але смілива, що вважає за краще їздити на олдтаймері. Олівія взялася розкрити давню справу 1987 року – вбивство на пляжі, яким займався її батько разом з більш досвідченими і професійними детективами. Невипадково саме вона розплутає складний клубок тієї трагічної історії.

Дія починається на пляжі. Знайдено тіло жінки, закопане по шию в пісок на безлюдному узбережжі шведського острова Нордкостер напередодні дуже сильного припливу. У серіалі переплітаються дві кримінальні історії: одна – з сьогоднішніх днів, а друга майже 25-річної давності. Кримінальна драма заснована на однойменному дебютному кримінальному романі Рольфа і Сілли Бьорліндів, що входить в трилогію про розслідування детектива Тома Стілтона і кадета поліцейської академії Олівії Реннінг.

Чому варто дивитися. Сильний сюжет і несподівана розв'язка. Скандинави, майстри неспішного оповідання, вибудовують цікаві лінії не тільки детективної складової, а й приватного життя героїв, показують зворотний бік благополучного суспільства. Це не тільки захоплююча кримінальна драма, це чесне кіно про сучасних шведів і Швецію без прикрас, про життя і побут різних верств суспільства. Кому сподобався скандинавський «Міст», той точно оцінить «Приплив». Зйомки серіалу проходили в Стокгольмі, Гетеборзі, на острові Нордкостер і в Коста-Ріці.


«Вбивства на Сандхамні»

Оригінальна назва: Morden i Sandhamn

Рік: 2010... (1–5-й сезони), квітень 2018 року – старт 6-го сезону

Холод зі Швеції на гаряче літо: 4 детективи, які варто подивитися
Фото: YouTube

Одного ранку Нора вирушає на пляж з дітьми, де виявляє труп чоловіка. За викликом прибуває інспектор Томас Андреассон. Томас, який переживає особисту драму, і Нора, яка виглядає самотньою на майже казковому острові Сандхамн, зустрічаються невипадково. Спільне розслідування має несподіваний поворот.

Чому варто дивитися. Це не типова детективна історія, тут немає сцен, наприклад, у морзі – з трупами і подробицями від патологоанатомів. Романтична лінія не затягнута, хоча все неспішно й докладно. Основний акцент зроблений головним чином на людських аспектах і проблемах, поширених у благополучному суспільстві.


«Модус»

Оригінальна назва: Modus

Рік: 2015 (1-й сезон), 2017 (2-й сезон)

Холод зі Швеції на гаряче літо: 4 детективи, які варто подивитися
Фото: IMDb

Інгер Йоханн Вік, шведський кримінальний психолог, раніше надавала допомогу шведської поліції та американському ФБР. У неї дві дочки. Старша, Стіна, яка страждає на аутизм, мимоволі стає свідком жорстокого вбивства, коли разом з родиною перебуває на весіллі в готелі. Дивно, але вбивця рятує Стіні життя. Ситуація ускладнюється тим, що через аутизм та замикається у собі й нікому не розповідає, що бачила. Інгвар Нюманн з Національного бюро розслідувань пропонує Інгер повернутися в поліцію, щоб знайти злочинця. Ситуація прояснюється по мірі збільшення числа вбивств. Але коли стають відомі слабкості вбивці, Інгер та її сім'я опиняються у небезпеці.

Чому варто дивитися. У цьому серіалі немає погонь і перестрілок. «Модус» – історія, що виходить за межі злочинів, порушує питання релігії, прав людини і нетерпимості до сексуальних меншин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло