Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
ОМКФ-2018: що подивитися із програми фестивалю

ОМКФ-2018: що подивитися із програми фестивалю

П'ять історій з життя чотирьох жінок та одного чоловіка

Одеський міжнародний кінофестиваль цього року пройде з 13 до 21 липня. Mind пропонує огляд стрічок з міжнародного конкурсу фестивалю.

«Жінка на війні»

Фото: www.bfi.org.uk

Фільм – відкриття ОМКФ. Ісландсько-французько-українська стрічка від Бенедикта Ерлінґссона. З української сторони фільм створювався Solar Media Entertainment (продюсером виступив Сергій Лавренюк) та за підтримки Держкіно.

Стрічка розповідає про 50-річну «жінку-горянку» Xаллу, яка самотужки бореться з місцевими виробниками алюмінію. Одного дня Халла отримує лист, що докорінно змінює її життя. Жінка планувала вдочерити маленьку дівчинку з України – і от поштою прийшло схвалення її заявки. Тепер заради здійснення мрії материнства їй доведеться залишити роль диверсантки, та перед цим Халла хоче завдати нищівного удару алюмінієвій промисловості.

У рамках «Тижня критики» Каннського кінофестивалю-2018 «Жінка на війні» отримала премію SACD за найкращу музику.


«Звільнені!»

Фото: oiff.com.ua

Фільм від П’єра Сальвадорі, що отримав цього року нагороду Консорціуму письменників і композиторів Двотижневика режисерів у Каннах. 

Події розгортаються у Французькій Рив’єрі. Головна героїня – молода вдова офіцера поліції детектив Івонн. Одного дня вона дізнається, що її покійний чоловік зовсім не був прикладом для наслідування, як про нього думав їхній син Антуан. Останній відсидів за батька 8 років у в’язниці.

Тепер жінка готова на все, щоб допомогти Антуанові повернутися до родини і звичного життя. Бо в неволі у нього доволі швидко починає «їхати дах».


«Стікс»

Фото: oiff.com.ua

Австрійсько-німецька копродукція від Вольфґанґа Фішера. У центрі сюжету – лікарка швидкої допомоги Ріке, яка втілює «типову» західну модель щастя й успіху. Вона інтелігентна, займається справою, яка в неї добре виходить, впевнена у собі.

Але спокійне стабільне життя набридає, і Ріке вирішує вийти у відкритий океан на вітрильнику, аби потрапити на Острів Вознесіння в Атлантичному океані. Це її давня мрія. Подорож набирає небезпечних обертів – і сильний шторм змушує жінку наважитись на прийняття фатального рішення.


«Вулкан»

Фото: oiff.com.ua

Фільм українського режисера Романа Бондарчука. До створення стрічки, окрім української сторони, також долучилися Німеччина та Монако.

У Лукаса непростий період у житті – він переживає кризу середнього віку. Чоловік працює перекладачем у київському офісі ОБСЄ. Одного разу їде на кордон з Кримом, бо входить до складу моніторингової місії. Декілька дивних збігів обставин, і герой залишається сам у маленькому містечку, а згодом опиняється вдома у місцевого дивака Вови. Спілкуючись з ним, Лукас повільно відкриває новий світ, який виходить за межі уяви.


«Кришталь»

Фото: oiff.com.ua

Фільм від білоруської режисерки Дар’ї Жук. Копродукція Білорусі, Німеччини, Росії та США.

Пострадянська Білорусь. У центрі стрічки – безробітна рейверка Веля, яка прагне жити в Америці. Щоб отримати візу, вона підробляє документи про працевлаштування. Мрія вже близька до здійснення, аж раптом героїня усвідомлює, що американське консульство має зателефонувати за її фальшивим номером і перевірити місце роботи.

Щоб підтвердити легенду, Велі не залишається нічого, як оселитися на тиждень у невеличкому заводському місті. Там на неї чекає тісне радянське помешкання родини, яка саме готується до весілля сина. Присутність Велі перевертає сімейний побут сім’ї й життя цілого містечка догори дриґом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті