Класика – у моді: що запропонує киянам 155-й філармонічний сезон

Класика – у моді: що запропонує киянам 155-й філармонічний сезон

Які концерти класичної музики варто відвідати до кінця року

Цей матеріал також доступний російською
Класика – у моді: що запропонує киянам 155-й філармонічний сезон
Фото: Вікіпедія

Минув перший місяць концертного сезону столичної філармонії. Що принесе любителям класичної музики його продовження? Спробуємо підняти завісу майбутнього.

Цього року відзначають сторіччя два найславетніших академічних концертних колективи країни: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України (НЗАСОУ, художній керівник і головний диригент Володимир Сіренко) та Національна заслужена академічна хорова капела «Думка» (художній керівник Євген Савчук). Ці великі, потужні, відомі у всьому світі музичні команди шановані численними прихильниками в нашій країні і далеко за її межами. НЗАСОУ запрошують на фестивалі до Німеччини, Іспанії, Франції. Оркестр гастролював у Польщі, Японії, Китаї, Італії, на Близькому Сході тощо. Рік тому він із величезним успіхом дав 44 концерти в США і Канаді.

Класика – у моді: що запропонує киянам 155-й філармонічний сезон
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України

Дуже багато подорожує по світу і капела «Думка». Ці два могутніх гіганти академічної музики нерідко співпрацюють, виконуючи класичні та сучасні вокально-симфонічні полотна. Починаючи від І.С. Баха і до наших сучасників – Валентина Сильвестрова (за запис його «Реквієму для Лариси» обидва колективи номіновані на Grammy), Євгена Станковича та інших вітчизняних симфонічних і хорових титанів. Кілька великих програм у виконанні цих колективів відбудуться протягом нинішнього сезону.

Класика – у моді: що запропонує киянам 155-й філармонічний сезон
Капела «Думка»

Величезну роль у філармонійному процесі займають виступи більш молодого (оркестру 23 роки), але дуже професійного і авторитетного Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії. Його головним диригентом з 1996 року був Микола Дядюра. З сезону 2012-2013 років оркестр очолює Роман Кофман.

Нині в супроводі НЗАСОУ і філармонічного оркестрів в Колонному залі ім. М.Лисенка, на головній академічній сцені країни виступлять відомі українські та зарубіжні солісти вокалісти та інструменталісти з десятків зарубіжних країн. Як правило, ці концерти проходять при великій увазі слухачів і підтримки посольств держав, представниками яких є запрошені артисти. Скрипалі Олег Криса (США), Юлія Ван (Китай), Вадим Бродський (Польща), Олександр Семчук (Італія), Даніель Рьон (Франція); піаністи Ігор Четуєв (Німеччина), Олексій Гринюк (Великобританія), Лука Окрос (Грузія), Рейчел Чунг (Гонконг), Дьордь Оравець (Угорщина). У нас є чимало власних яскравих молодих зірок: піаністи Антоній Баришевський і Роман Лопатинський, скрипалі Валерій Соколов, Діма Ткаченко, Кирило Шарапов та інші. На закритті сезону 26 червня зіграє прославлена ​​зріла піаністка Елісо Вірсаладзе.

Класика – у моді: що запропонує киянам 155-й філармонічний сезон
Диригент Наталія Пономарчук

Великою популярністю користуються концерти камерних колективів столиці. Це оркестр Національної філармонії (диригент Наталія Пономарчук), «Віртуози Києва», «Київська камерата» (диригент Валерій Матюхін), «Київські солісти», квартет саксофоністів, жіночий струнний квартет «Каприс класик» і ін.

У програмі сезону присутній ряд концертів, в яких прозвучить джаз. Це виступи дорослих, відомих джазменів і дитячих оркестрів. Чимало концертів мають вокальну тематику. У філармонії заспівають сопрано Валентина Матюшенко, Карина Кондрашевська, Марія Форрстром (Швеція), меццо-сопрано Ольга Табуліна; баси Анатолій Кочерга та Андрій Гонюков; баритон Андрій Бондаренко; тенор Сергій Бортник та ін.

Філармонія проводить 11 абонементів найрізноманітнішої тематики. Їхні концерти охоплюють аудиторії від молодших школярів до шанувальників серйозної симфонічної музики. Досить популярний абонемент Національного академічного духового оркестру. В кінці квітня ми почуємо учасників чергового, ХІІ конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця. У травні – хорового фестивалю «Музичні зустрічі» і традиційного Міжнародного фестивалю «Київська весна». Протягом сезону в Колонному залі пройдуть звітні та ювілейні концерти музичних шкіл столиці, КССМШ ім. Н.В. Лисенко.

Киян і гостей столиці протягом року чекають чарівні хвилини «Звуків музики».

Як і в минулі роки, видавничий відділ філармонії випустив гарний, грамотний буклет, в якому перераховано кожен концерт, абонемент і фестиваль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті