Захворіло у світі
5,439,559
Померло у світі
345,589
Вилікувалось у світі
2,185,696
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Майте на увазі: головні події 12–17 травня

Майте на увазі: головні події 12–17 травня

Вистава «На краю світу», симпозиум про роль музеїв як культурних хабів, камерний показ фільму «Шербурзькі парасольки» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Цей матеріал також доступний російською

У неділю, 12 травня, у Музичному просторі МК (вул. Богдана Хмельницького, 57Б) – камерний показ фільму «Шербурзькі парасольки», французької кінокласики від Жака Демі.

Фыльм «Шербурзькі парасольки» розповідає історію кохання, на заваді якого стає війна. Свого часу фільм отримав цілих п’ять номінацій на «Оскар» і відхопив «Золоту пальмову гілку». А ще – відкрив музичний талант Катрін Деньов, який пізніше радо експлуатував Франсуа Озон.

Після кінопоказу відбудеться обговорення. Фільм демонструється мовою оригіналу (французька) з українськими субтитрами. Тривалість стрічки – 87 хвилин.

Майте на увазі: головні події 12 – 17 травня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 19:00. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.


У вівторок, 14 травня,  у Харківській школі архітектури (Харків, вул. Конторська, 5) відбудеться українсько-австрійський симпозіум музейної архітектури Museum Architecture Symposium. Одне з головних завдань заходу – проговорити з відвідувачами, музейною спільнотою та архітекторами нову роль музеїв у суспільстві і зміну їх традиційної комунікації з відвідувачами, а отже – й форми. Організатори й спікери нагадують: на цьогорічній конференції ICOM, Міжнародної ради музеїв, що відбудеться восени в Кіото, постане питання нової дефініції музею як такого. Відповідно, обговорювані питання є частиною глобального дискурсу.

Симпозіум стане й своєрідною передмовою до Ночі музеїв, тему якої ICOM цьогоріч визначає як «Музеї як культурні хаби. Майбутнє традицій».

Ключові спікери симпозіуму: Мартін Лесяк (Martin Lesjak), співзасновник архітектурного бюро Innocad (Австрія), Жиль Клоос (Gil Cloos), Querkraft Architekten (Австрія), Олег Дроздов, засновник бюро Drozdov&Partners, Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею України, Тетяна Пилипчук, заступниця директорки з розвитку Харківського ЛітМузею, Антон Олійник,  BURØ architects, та Ігор Пошивайло, гендиректор Музею Революції гідності.

Майте на увазі: головні події 12–17 травня
Фото: BURØ architects

Початок о 13:00. Вхід вільний.


У вівторок, 14 травня, у кінотеатрі «Оскар» (Спортивна пл., 1А) – прем'єрний показ фільму «Полуничка» про становлення еротичної фотографії у Франції XIX сторіччя. Париж, 1895 рік. Сюжет заснований на реальній історії заплутаних відносин поетів Марі де Реньє, Анрі де Реньє і П'єра Луї. Луї був піонером жанру еротичного фото – першим чоловіком у Парижі, який купив камеру «Кодак» та почав знімати «непристойні» фотографії.

Майте на увазі: головні події 12 – 17 травня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 19:30. Вартість квитків 180 грн.


У середу, 15 травня, у Київському театрі на лівому березі Дніпра (Броварський проспект, 25) – прем’єра майже документальної вистави «Клас». Ми всі, чи майже всі, пройшли через звичайну школу та її «посвяту» – у закоханих, принижених, лицарів, покидьків, героїв, жертв, самогубців. Хтось відвідує всі зустрічі однокласників, а когось пересмикує лише від однієї згадки про «мій рідний клас».

«Клас» – це фантазія команди вистави. Акторів, мене, драматурга Павла Ар'є на тему школи, булінгу, еміграції, вчителів, учнів і, звісно ж, нашої країни. Кожен день – урок. Кожен урок – день. Документальні тексти, особисті історії акторів, історичні факти. Якщо ви думаєте, що це вистава про школу, то це абсолютно не так, бо ця вистава про нашу країну тут і зараз», – так охарактеризував постановку її режисер Стас Жирков.

Майте на увазі: головні події 12 – 17 травня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 19:00. Вартість квитків 240 грн.


Майте на увазі: головні події 12 – 17 травня
Фото: http://operetta.com.ua/event/prem-yera-na-krayu-svitu/

У п’ятницю, 17 травня, у Театрі оперети (вул. Велика Васильківська, 53/3) – екзистенційна романтична комедія на одну дію «#На_краю_світу». Чим може скінчитися знайомство в інтернеті? Юлю та Августа воно приводить на край світу – у норвезькі фіорди. Втім, підлітками керують не романтичні почуття. Пара планує разом піти з життя, зробивши крок у безодню зі скелі… Що спонукає цих двох відчайдухів до такого рішення? Підлітковий максималізм? Самотність? І чи може їх щось зупинити?

Початок о 19:30. Вартість квитків 200 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті