Плейліст червня: енергія, романтика та непередбачуваність джазу

Плейліст червня: енергія, романтика та непередбачуваність джазу

Як створити собі настрій в екстремальну спеку

Цей матеріал також доступний російською
Плейліст червня: енергія, романтика та непередбачуваність джазу
Esperanza Spalding
Фото: JAZZIZ Magazine

Суспільство найбільше потребує оздоровлення духу, і чим іще, якщо не музикою? Комусь подобається класика, хтось слухає виключно рок, хтось у захваті від поп-мелодій. При цьому червень можна сміливо назвати місяцем джазу в Україні – завдяки Leopolis Jazz Fest, який цьогоріч традиційно проходить у Львові з 26 по 30 числа. Тож розширюємо музичні кордони і відкриваємо сучасний джаз із новою музичною підбіркою від Mind.

Esperanza Spalding

Джаз июня: энергия, романтика, непредсказуемость
Фото: Vimeo

Есперанса Сполдінг – американська джазова співачка і мультиінструменталістка, що отримала Grammy-2011 у номінації «Кращий новий виконавець року». Вона стала першим представником джазу, який виграв цю нагороду. Коли Есперансі виповнилося п'ять років, вона почала грати на скрипці в Товаристві камерної музики Орегона, закінчивши його в 15 років концертмейстером. Також опанувала гітару, віолончель, гобой, кларнет і почала співати англійською, іспанською, португальською. Есперанса – це «вічний двигун» і експериментатор, яскравий представник і лідер сучасного джазу.

Альбом 12 Little Spells (2018), за словами Есперанси, – це 12 маленьких відчуттів-одкровень у звуках, словах, образах і уявленнях, що активують ефект зцілення та знайдуть відображення у вашій душі, якщо ви проникнетеся її музикою.


Michael Feinstein

Джаз июня: энергия, романтика, непредсказуемость
Фото: NPR

Майкл Фейнштейн – хранитель музичної спадщини Америки, дає до 100 живих концертів на рік, бере участь у телесеріалах, документальних фільмах і ток-шоу.

Hopeless Romantics (2005) – альбом, записаний спільно з Джорджем Шерінгом, британським джазовим піаністом, – данина поваги американському композиторові Гаррі Уоррену. Красиві та романтичні мелодії, незаслужено забуті, оживають у виконанні двох великих музикантів.


Joni Mitchell

Джаз июня: энергия, романтика, непредсказуемость
Фото: civilianglobal

Джоні Мітчелл – канадська співачка, що стала законодавцем експериментальної джаз-рок-музики, яка згодом вплинула на багатьох музикантів і виконавців.

Mingus (1979) – експериментальний альбом-присвята і результат співпраці з композитором і джазовим музикантом Чарльзом Мінгусом. Записаний за кілька місяців до його смерті, став останнім музичним проектом Мингуса. У записі альбому також брали участь саксофоніст Уейн Шортер і піаніст Хербі Хенкок.


Cassandra Wilson

Джаз июня: энергия, романтика, непредсказуемость
Фото: youtube

Музика живе в Кассандрі Вілсон від самого її народження. Одна з провідних джазових вокалісток останнього десятиліття народилася в сім'ї музикантів. У 12 почала складати пісні. «Перша музика, яку я чула в дитинстві, – згадує співачка, – це джаз, і саме джаз є основою мого музичного світогляду».

New Moon Daughter (1995) – один з найяскравіших альбомів Вілсон, який був відзначений премією Grammy за найкраще вокальне джазове виконання.


Tord Gustavsen

Джаз июня: энергия, романтика, непредсказуемость
Фото: InReykjavik

Тод Густавсен – норвезький піаніст і композитор. Засновник і лідер Tord Gustavsen Quartet і Tord Gustavsen Trio.

В альбомі What Was Said (2016) Тод виступає в складі тріо разом з німецько-афганською вокалісткою Simin Tander і піаністом та барабанщиком Jarle Vespestad. Музика дуже тонко передає емоції – від спокою поступово переходить до стану напруження і так само непомітно згасає.


Karl Denson's Tiny Universe

Джаз июня: энергия, романтика, непредсказуемость
Фото: InReykjavik

Karl Denson's Tiny Universe (KDTU) – проект Карла Денсона, американського фанк-джазового саксофоніста, флейтиста і вокаліста, який c 2014 року виступає в концертних турах з відомою британською групою The Rolling Stones.

Альбом New Ammo (2014 рік) – диявольська суміш фанку, року, блюзу і джазу. Поряд з оригінальними композиціями Денсона – такими, як титульний трек «Grenadiers» і «Everybody Knows That» з його живих виступів, що стали улюбленими серед його шанувальників, він пропонує несамовиті версії «Seven Nation Army» від White Stripes, «Hang Me Out To Dry» від Cold War Kids і «Sure Shot» від The Beastie Boys.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті