Скільки можна сидіти вдома: добірка віртуальних турів музеями, зоопарками, горами та навіть у космос
Тадж-Махал, Метрополітен-музей, океанаріум Джорджії – куди ще можна потрапити через онлайн-портали

Безкоштовні віртуальні екскурсії стали започатковувати в світі задовго до «коронавірусного» карантину. Зараз вони як ніколи актуальні. Онлайн-подорожі допомагають не лише змінити картинку і втекти з чотирьох стін. Учні та студенти, а також їхні батьки можуть збагатитися знаннями з історії, мистецтва і навіть нових технологій. Mind «прогулявся» безліччю таких сервісів і зробив добірку турів виходячи з різних захоплень.
Подорожі в світ історії, науки і технологій

Національний музей науки і техніки Леонардо да Вінчі (Італія)
Метрополітен-музей (США) створив віртуальні екскурсії по шести своїх галереях: Great Hall, The Met Cloisters, The Temple of Dendur, The Met Breuer, The Charles Engelhard Court, Arms and Armor Galleries.
Музей природничої історії в Нью-Йорку започаткував серію відео-лекцій про динозаврів, мамонтів, метеорити, глибоководних мікробів тощо.
Британський музей, в якому зібрано близько 3 млн історико-археологічних експонатів, відкрив віртуальні екскурсії на своєму YouTube-каналі.
У Національному музеї обчислювальної техніки (Великобританія) можна пройти 3D-тур комп'ютерними галереями і познайомитися з «розумними машинами», створеними починаючи ще 1950-х років.
Національний музей науки і техніки Леонардо да Вінчі (Італія) запустив понад 2000 онлайн-виставок своїх експонатів. Тут можна побачити не тільки креслення, малюнки та моделі, виконані за ескізами винахідника, а й сучаснішу техніку: підводні човни, поїзди, літаки.
На українському порталі «Музеї України просто неба» зібрано віртуальні екскурсії по семи таким «галереям». Відвідувачі можуть «погуляти» по музеям «Мамаєва слобода», «Резиденція Богдана Хмельницького», «Шевченківський гай», «Запорізька Січ», Національному музею народної архітектури та побуту в Ужгороді, Національному музею народної архітектури та побуту України в Пирогово, музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.
Подорожі в світ тварин

Зоопарк Х'юстона
Для бажаючих «погуляти» по природним заповідникам, зоопарків, океанаріум і поспостерігати за їхніми мешканцями встановлені десятки тисяч веб-камер в різних куточках світу.
На порталі Zoo Сameras around the World зібрано 40 зоопарків з різних країн, які дозволяють вивчати життя тварин у режимі реального часу. А також представлено опис історії та мешканців кожного зоопарку.
Наприклад, відвідувачі зоопарку Х'юстона можуть розглядати, як стадо азійських слонів бродить по території, жирафи гризуть салат, носороги купаються в брудній калюжі, фламінго гуляють біля водоспаду і т.д.
У зоопарку Атланти можна в онлайн-режимі спостерігати за пандами. «Коли епідемія COVID-19 зачіпає все наше життя, ми раді, що люди в усьому світі знаходять радість в PandaCam», – йдеться на сайті зоопарку.
Вітчизняний зоопарк Миколаєва пропонує ближче познайомитися з життям білого ведмедя. Однак камеру встановлено не в вольєрі, а за його склом. Тому лише дуже терплячим глядачам іноді вдається побачити пересування його клишоногого мешканця.
В океанаріумі Джорджії в Атланті є можливість споглядати пінгвінів, морських видр і левів, білух, піраній, медуз і т.д.
На порталі Wildlife Trusts можна спостерігати за птахами і тваринами, що мешкають у природних заповідниках.
Подорожі в гори

Кіліманджаро
Спостереження за вершинами навряд чи замінять відчуття від реальних сходжень. Проте глядачі мають можливість у прямому ефірі розглядати околиці багатьох гір. Наприклад, веб-камери встановлені біля підніжжя Кіліманджаро, Фудзіями, у Швейцарських Альпах.
Подорожі для поціновувачів мистецтва

Bode-Museum
Під час карантину дедалі більше музеїв почали відкривати свої двері для віртуальних мандрівників.
Берлінський Bode-Museum запрошує «поблукати» своїми залами, де можна розглянути мозаїку, ікони, фрески, старовинні інтер'єри, скульптури, колекції монет.
Лувр (Франція) створив сотні онлайн-турів своїми виставковими залами і галереями.
Музей д'Орсе (Франція) запустив величезну серію відеороликів про полотна експресіоністів Ренуара, Дега, Гогена, Сезанна, Тулуз-Лотрека , Ван Гога тощо. Відео супроводжуються класичною музикою.
В одному з найбільш старовинних музеїв Європи – Галереї Уффіці у Флоренції можна віртуально погуляти по залах, розглянути полотна майстрів епохи Відродження: Боттічеллі, Джотто, Мікеланджело, Рафаеля і т. д.
Театр-музей Сальвадора Далі також пропонує віртуальні прогулянки по своїх поверхах і залах. Тут можна побачити картини, скульптури, меблі, декорації та інші предмети з дивовижної спадщини цього епатажного художника.
У Музеї сучасного мистецтва (США) в онлайн виставлено понад 86 000 експонатів.
Подорожі по палацах, історичних, культурних і просто красивих місцях

На YouTube-каналі Nomadic Ambience зібрані десятки відео з різних куточків світу. Тут можна помилуватися маяком у Портленді, поспостерігати за таненням льодів в Ісландії, зануритися в міську атмосферу Сан-Дієго, Мехіко і т.д.
Ще більшу добірку з сотнями відео красивих місць планети можна знайти на порталі Vimeo.
Міністерство у справах старожитностей Єгипту нещодавно запустило серію 3D-турів визначними пам'ятками країни. Тепер усі бажаючі можуть потрапити в гробниці фараонів Рамсеса V і Рамсеса VI, цариці Мересанх III, у Червоний монастир, поблукати катакомбами Ель-Шукафа.
А Тадж-Махал (Індія) створив серію відео-екскурсій англійською мовою по своїм мечетям і передмістю.
Погуляти по Стоунгенджу (Великобританія) і помилуватися кам'яними мегалітами можна через портал Google Arts & Culture.
Подорож у космос

Піднятися до зірок і поспостерігати за нашою планетою можна через веб-камери Міжнародної космічної станції (МКС). Тут доступні трансляції в прямому ефірі та раніше записані відео.
Також велику добірку можна знайти на YouTube-каналі NASA.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].