Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів

Вийшла друком перша книга про свідоме співіснування людини з чотирилапими

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів
Фото: Марина Бабій

Українська спільнота pet-friendly людей презентувала першу в Україні освітньо-гумористичну книгу про виховання людини «Поради від пса Гермеса, як жити з людиною». Твір написаний псом-письменником та блогером Гермесом, який раніше жив на вулиці. Але одного разу став розсудливим та завів собі людину. А зараз навчає інших безхатніх тварин, як опанувати свідоме виховання двоногих. 

Практичні поради від експертів із зоопсихології, каністерапії, кінології та інших, допоможуть зрозуміти поведінку тварин для комфортного та щасливого життя разом. Частка коштів з продажу книг йде на реконструкцію найбільшого притулку в Україні «Сіріус» у «Простір адопції тварин», щоб зменшити кількість безпритульних тварин.  Засновники спільноти шукають pet-friendly бізнесменів, менторів та інвесторів, щоб допомогти розробити бізнес-план нового простору.

Культурні діячі, зірки, лідери думок та власники бізнесу, pet-спеціалісти об`єднуються у спільноту pet-friendly людей, щоб формувати культуру розуміння поведінки тварин, робити освітні проєкти про поведінку тварин та культуру комфортного співіснування. Мета – зменшити кількість собак і кішок, що потрапляють на вулицю з причин нерозуміння потреб чотирилапих друзів та допомогти створити в притулку «Сіріус» перший в Україні простір для комфортного співіснування тварин та людей. У центрі проєкту лежить книга «Поради від пса Гермеса, як жити з людиною». Її ідея – показати ситуацію очима собаки, який завів собі людину. Це унікальний проєкт. Книга надрукована за кошти волонтерів, щоб змінити ситуацію в Україні.

Зібрати всі поради разом допомогла Юля Гусєва, ідеолог та керівник спільноти pets-friendly людей «Практичні поради з людинознавства».

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів
Фото: Марина Бабій

«Ми зустрілися з Гермесом, коли він був безпритульним собакою. І ця мить перевернула назавжди моє життя. Вивчаючи проблему безхатніх тварин, я зрозуміла, що не можу просто сидіти і нічого не змінювати. Кожного дня лише до притулку «Сіріус» потрапляють від одного до 10 вусанів. За дослідженнями близько 70% тварин на вулиці мали хазяїв або народжені тваринами які стали безхатнім через людей. Поради Гермеса народжувалися на протязі року. Кожного дня я дізнавалася від нього щось нове. А потім ми домовилися створити цілу книжку», – розповіла вона.

Найчастіше люди не сприймають тварин як істот, здатних по-справжньому відчувати. Ставляться до них як до предметів, тому, якщо тварина поводиться не надто чемно, легко позбавляються чотирилапого. На переконання організаторів, тут даються взнаки особливості радянських часів, коли тварина несла в собі здебільшого побутову функцію. І лише зараз потроху формується розуміння, що кожна тварина своєю поведінкою спілкується з людиною. 

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів
Фото: Марина Бабій

«Така книга українського авторства повинна була з`явитися. Її просто вимагає час. За мою десятирічну практику, на жаль, ще не було жодної книги, яка розповідає про поведінку, ознаки та можливі реакції домашніх улюбленців, та як люди можуть розуміти їх поведінку. Часто люди від незнання «олюднюють» тварин, накладаючи на них людський спектр поведінки, наприклад: соромно, на зло, спеціально, злопам'ятність, дії зі шкідливості. І така невірна інтерпретація порушує довіру вихованця до людини, не призводить до взаєморозуміння між людиною та собакою чи кішкою», – каже Наталя Мартишко, зоопсихологиня, засновниця благодійного проєкту «Собака з вулиці». За її словами, важливо знати про межі особистого простору і враховувати їх у спілкуванні, допомагати контактувати вихованцеві з навколишнім середовищем.

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів
Фото: Марина Бабій

Завдяки продажам книги планується зібрати кошти на реконструкцію найбільшого притулку для тварин «Сіріус». Як каже Ніна Кульчевич, співзасновниця спільноти, стратег та засновниця агентства Victory PR, за два роки потрібно продати 40 000 книг, щоби побудувати один модуль для тварин притулку. «Також ми шукаємо бізнес, інвесторів та менторів, які б допомогли розробити бізнес-план для розвитку нового простору та його подальшого ефективного існування», – додає вона.

Довідка

Спільнота pet-friendly людей заснована в 2020 році волонтерами-активістами Юлією Гусєвою та Ніною Кульчевич для формування культури щастливого співіснування тварин та людей. Спільнота організовує просвітні проєкти для підвищення рівня розуміння поведінки тварин. Спільнота вже об'єднала такі організації та компанії як: Happy Paw, ЛавГав, DogChill, Animal ID,  Dobro.ua, Kind Challenge, pet-friendly бізнеси, лідерів думок та зірок.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло