У Норвегії застрелили кита, якого підозрювали у шпигунстві на користь росії
Раніше на тварині помітили спорядження з написом “Санкт-Петербург” і камеру GoPro

Невідомі в Норвегії застрелили кита-білуху Хвалдіміра, якого звинувачували у шпигунстві на користь росії.
Джерело. Про це пише норвезька газета The Barents Observer із посиланням на організацію захисту тварин OneWhale, передає The Moscow Times.
«Коли я побачила його численні травми, я одразу зрозуміла, що він був застрелений. Я навіть бачила кулю, що застрягла в його тілі. Немає жодних сумнівів у тому, що ця добра, ласкава тварина була безглуздо вбита», – повідомила засновниця OneWhale Регіна Хауг.
Зоозахисники подали заяву до поліції та Норвезького національного управління з розслідування та переслідування економічних та екологічних злочинів з проханням провести ретельне розслідування.
Кита знайшли мертвим 31 серпня у водах біля норвезького міста Ставангер.
Вперше про нього стало відомо у 2019 році. Рибалки виявили тварину, до тіла якої було прикріплено спорядження з камерою GoPro та застібки з написом «Equipment St. Petersburg» («Спорядження Санкт-Петербург»).
Норвезька влада припустила, що білуху використовували для шпигунських місій або готували до них. У Кольській затоці, неподалік населеного пункту Оленья Губа, де базуються російські підводні човни, за допомогою супутникових знімків виявили споруди, що нагадують загони для китів.
Ім'я «Хвалдімір» киту дали глядачі каналу NRK. Воно утворено в результаті з'єднання імені «Владімір» та норвезького слова hval, що означає «кит».
Зоозахисники з OneWhale активно займалися операцією з переселення Хвалдіміра в безпечні води, де він міг би приєднатися до інших білух. Норвезьке управління рибальства видало дозволи у червні, і кита мали доставити до Ярфьорда в Баренцеве море.
За даними ВВС, кит помер у молодому віці: йому було близько 15 років, у той час як тривалість життя його родичів досягає 60 років.
Російські військові не коментували інформацію про білуху.
Бекграунд. Нагадаємо, європейська розвідка попередила Норвегію, яка є ключовим постачальником нафти, газу та електроенергії для Європи, про загрозу російських диверсій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].