Прем'єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»

Прем'єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»

Чим здатна шокувати драма про «живу картину», знята за реальними подіями

Прем'єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»

Сюжет. Сем Алі, молодий, чутливий та імпульсивний сирієць, виїхав зі своєї країни до Лівану, аби уникнути війни. Щоб мати можливість подорожувати Європою і жити зі своєю коханою, він погоджується зробити татуювання на своїй спині – картину одного з найпопулярніших сучасних художників. Перетворивши власне тіло на престижний витвір мистецтва, Сем розуміє, що його рішення насправді зовсім не означає свободи. 

Кінокартина порушує питання як революційності мистецтва, так і того факту, що іноді це може дійти до абсурду і знецінити особисті межі людини, яка має власні бажання, емоції та прагне бути вільною у всіх відношеннях. Так, борючись за свободу творчості, іноді можна не помітити, як позбувся головного – власної свободи. 

У ролях: Ях'я Магайні, Моніка Белуччі («Незворотність», «007: Спектр», «Дракула»). 

В українському прокаті: з 14 жовтня 2021 року. 

Бекґраунд. Серед нагород – Edipo Re та Приз найкращому акторові секції «Горизонти» – Венеційський міжнародний кінофестиваль, 2020; Найкращий сценарій – Стокгольмський міжнародний кінофестиваль, 2020. А ще номінація на «Оскар» як «Кращий іноземний фільм». 

Фільм є вільною адаптацією історії, що мала місце і в реальному житті. Якось Тім Штайнер, менеджер тату-салону в Цюріху дійсно продав свою спину німецькому колекціонеру мистецтва Ріку Рейнкінгу. Але не просто спину – бельгійський художник Вім Дельвуа, який прославився своїм скандальним проєктом з татуйованими свинями, шукав добровольця, котрий погодиться стати живим полотном.

І Тім погодився. «Картина» Дельвуа під назвою «Тім» була продана за 150 000 євро у 2008 році. Згідно з контрактом, Штайнер мав не менше трьох разів на рік виставляти свою спину в музеях. З чим чоловік успішно справлявся. А коли Тім помре, з його спини знімуть шкіру та помістять в раму під скло. 

Прем'єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»

Деякі видання порівнюють «Людину...» з «Квадратом» Рубена Естлунда про ексцентричного куратора музею сучасного мистецтва, якого пограбували, а він вигадав своєрідний план встановлення справедливості. І разом з тим стрічка є сатирою на певні прояви сучасного арту. 

Вам сподобається, якщо: вам цікаво відчути разом з кіногероєм побоювання щодо власного майбутнього, коли твоє тіло стає річчю і вже нібито не належить тобі, навіть якщо все починалося як забавка і мистецький експеримент. 

Вам не сподобається, якщо: ви не великий шанувальник європейського «іншого» кіно, а також якщо вам не надто імпонує історія про людину, що вирішила стати живим експонатом, але тепер її мучать сумніви – майже протягом усієї стрічки. 

Прем'єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»

Головна причина подивитися: побачити психічні процеси, що відбуваються з людиною, котра чи то йде на компроміс із совістю, чи кидає собі виклик; прожити разом із головним героєм всі сумніви щодо слушності вибору та невідворотності наслідків. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті