Прем'єра тижня: «Дім Ґуччі» Рідлі Скотта

Прем'єра тижня: «Дім Ґуччі» Рідлі Скотта

Навіщо дивитися довгоочікувану стрічку про зворотній бік фешн-індустрії

Прем'єра тижня: «Дім Ґуччі» Рідлі Скотта
Фото: cinemavenue.gr

Сюжет: Історія вбивства онука засновника модного дому «Gucci» Мауріціо Ґуччі, що сколихнула увесь світ. Фільм, літературною основою якого стала книга «Дім Ґуччі: Сенсаційна історія вбивства, божевілля, гламуру та жадібності», не лише проливає світло на реальні події, але й наочно демонструє, до чого можуть призвести нескінченні інтриги та жага помсти.

У ролях: Леді Ґаґа, Адам Драйвер, Джаред Лето, Джеремі Айронс, Джек Г'юстон, Аль Пачіно, Сальма Гаєк та інші.

В українському прокаті: з 25 листопада 2021 року.

Бекграунд. Вперше про екранізацію книги Сари Гей Форден, яка написала про вбивство Мауріціо Ґуччі, що шокувало Італію і весь світ, заговорили в далекому 2006 році. Так-так, ми не помилилися – 15 років тому мало стартувати активне виробництво стрічки, проте нічого не вийшло. Спочатку призначений Рідлі Скотт залишив режисерський пост, після чого почалися перестановки – змінювалися постановники та ймовірні виконавці головних ролей (наприклад, Патрицію Реджані могли зіграти Пенелопа Крус та Марго Роббі). 2019-го Скотт повернувся до режисерського крісла, і справа зрушила з мертвої точки – глядачам залишалося дочекатися, яким же буде «Дім Гуччі».

Прем'єра тижня: «Дім Ґуччі» Рідлі Скотта

Ще до прем'єри було очевидно: картина вийде красивою, а зірковий акторський склад точно не має схибити. Що ж, так і сталося. Соковиті фарби, приємний саундтрек та поступове занурення у справи Ґуччі зачаровували – коли глядацька увага опиняється на гачку, набагато простіше досягати поставленої мети. І до певного моменту це все працювало безвідмовно. Але візуальна та стильова досконалість крок за кроком поступалася місцем незбалансованій історії, а у фінальній третині й поготів сталося прикре рокування.

Враження Mind. Головна проблема фільму – показано досить багато подій, але при цьому їм відчутно бракує проміжних ланок, які вдало поєднували б між собою ключові перипетії. Особливо гостро ця хиба проявилася у другій половині стрічки. І це відверто заважало не так загальному перебігу історії, як розвитку персонажів, що більшою мірою стосується Мауріціо Ґуччі. У цьому випадку зміни вийшли максимально неприродними, наче за кадром його хтось огрів по голові, а глядачеві залишалося лише одне: прийняти нові правила гри.

Леді Гага чудово підійшла за типажем, але в деяких сценах їй не вистачило акторської потужності, особливо якщо порівняти з іншими дійовими особами. Справді розкішно виглядали Аль Пачіно та невпізнанний Джаред Лето (його гримери вже можуть підбирати вбрання на церемонію «Оскар»). Адам Драйвер також упорався зі своєю партією. Але він, як було зазначено вище, вийшов суперечливим через дуже різкі зміни у характері та як наслідок, поведінці. Сальма Хайєк з'являється в декількох сценах, і кожна її поява – це гарантія гарного настрою (хоч би яким сумним був результат того чи іншого рішення).

Прем'єра тижня: «Дім Ґуччі» Рідлі Скотта

Власне, атмосфера – те, за що «Дім Ґуччі» і полюбиться багатьом глядачам, оскільки іменитих акторів і гарну картинку можна побачити в безлічі стрічок, проте геть не завжди вдається створити особливий настрій у кожному кадрі, передаючи віяння конкретної епохи та місця (особливо якщо йдеться про Італію!). Саме тому великий хронометраж не можна віднести до мінусів, але їм можна було розпорядитися слушніше – за рахунок додаткового пошуку балансу між ключовими для сім'ї Гуччі подіями, адже реального матеріалу було достатньо.

Вам сподобається, якщо: ви полюбляєте історії, засновані на реальних подіях, та якісно зняті фільми, в яких усі складові (від акторської гри до гриму та саундтреку) – на найвищому рівні.

Вам не сподобається, якщо: очікуєте, що центральною темою буде безпосередньо підготовка та вбивство Мауріціо Ґуччі, оскільки картина концентрується на неспішному розвитку персонажів та їхніх непростих взаємин.

Прем'єра тижня: «Дім Ґуччі» Рідлі Скотта

Головна причина подивитися. Фільм Скотта по-справжньому здивує тих, хто не знає подробиць історії іменитого модного дому, яким нині керують ті, хто не має жодного відношення до Ґуччі. Чому вийшло саме так? Людська жадібність та наркотичне сп'яніння через інтриги призводять до сумних наслідків, особливо коли це відбувається з огляду на незліченні скрині з грошима. Рідлі Скотт переконливо показав, наскільки великою може бути плата за успіх та захмарні статки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті