Майте на увазі: головні події 13–20 лютого
Вистава «Двоє», кінотеатральна прем’єра «Локричної піци» Пола Томаса Андерсона та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У недiлю, 13 лютого у Малому театрі (вул. Олеся Гончара, 33) відбудеться показ вистави «Двоє».
- Двоє – це зустріч поглядами з незнайомцем, трохи довша, ніж варто було.
- Двоє – це усвідомлення, що твоя подруга – насправді, більше, ніж подруга.
- Двоє – це жарт, з якого посміялася лише вона.
- Двоє – це вазон, який ви посадили разом.
- Двоє – це мирка після сварки.
- Двоє – доторки, які ніби нічого не означають.
- Двоє – це слова, які треба було тоді сказати.
- Двоє – це вона і її теперішній бойфренд з тупою зачіскою.
- Двоє – це дурнувата посмішка на твоєму обличчі, з якою неможливо боротися.
- Двоє – це новий рік у моїх, різдво – у твоїх.
- Двоє – це його парфуми на твоєму волоссі.
- Двоє – це ваш таємний стікерпак.
- Двоє – це коли під фоткою в інсті 400 лайків не важливі, а один – важливий.
- Двоє – це щось лежить не на своєму місці.
- Двоє – це доторки, які вже дійсно нічого не означають.
- «Двоє» – це не вистава.
- «Двоє» – це випадково підслухана розмова за сусіднім столиком.
- «Двоє» – це тема, а іноді – проблема.
- «Двоє» – це документальне дослідження самих себе.
- «Двоє» – це кілька десятків коротких, непов'язаних між собою спостережень про стосунки чоловіка і жінки. В основі епізодів – історії із життя акторів та акторок та їх близьких, а також сюжети про любов із класичного мистецтва, переосмислені через призму сьогодення.

Початок о 19:00. Вартість квитків 350 грн.
У вівторок, 15 лютого у Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10) можна відвідати виставковий проєкт «Близько» фотографа Тараса Бичка.
Проєкт оприявнює переживання станів, з якими зіштовхується людина після того, як дізнається про онкологічний діагноз та під час перебігу лікування.
Від народження людина має два «паспорти», як пише Сьюзен Зонтаґ, – у царство здорових та царство хворих (есей «Хвороба як метафора»). Усі ми, звісно, прагнемо першого, але рано чи пізно потрапляємо у другий. Після переживання досвіду світової пандемії, страху чогось такого невловимого для ока, але в той же час смертельного, ми стали боятися ще більше. Ми ізолюємось, не довіряємо, а наша свідомість часто генерує міфи, щоб хоч якось захиститись. З іншого боку, хвороба наближає до себе, дає можливість глибше себе пізнати та прийняти, перезібрати життя наново.

Початок о 12:00. Вхід вільний.
У середу, 16 лютого у Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21) триватиме виставка Pomme de Boue. На виставці представлені скульптурні роботи та мозаїки, створені впродовж 2021 року.
Основним медіумом для групи анонімних авторів є мозаїка. З осені 2018 року і до сьогоднішнього дня митці розмістили на вулицях міста більш ніж 300 об’єктів, створених з яскравої керамічної плитки. При цьому, впродовж трьох повних років активної діяльності групи, об’єкти демонстрували тенденцію до збільшення від 5-10 до 40-50 см завширшки.
Власне поле художніх інтересів автори окреслюють навколо структури візуальної форми, при цьому непрямо звертаючись до спадщини Пікассо, конструктивізму, Баугаузу, геометричному абстракціонізму. Pomme de Boue протиставляють себе конвенційним стріт-артистам сучасності та кажуть про флорентійську мозаїку, з акцентом уваги на процесуальності створення цілісного зображення та важливості ліній-проміжків між окремими елементами робіт. «Велика, агресивно-яскрава та ірраціональна у композиції мозаїка виглядяє монументально, утворює навколо себе монументальність, та, врешті решт, сама стає монументом».

Початок об 11:00. Деталі за посиланням.
У четвер, 17 лютого у вітчизняний прокат виходить нова стрічка «Локрична піца» Пола Томаса Андерсона.
Назва «Локрична піца» відсилає до популярної у 1960-70-х американської мережі вінілових платівок (а ця назва своєю чергою посилається на скетч дуету коміків Еббота та Костелло). Дія фільму відбувається саме в цей період. За сюжетом, головний герой, підліток-актор хоче домогтися успіху в Голлівуді і знайомиться з найнесподіванішими персонажами з індустрії.
Головні ролі в картині зіграли Купер Гоффман – син актора Філіпа Сеймура Гоффмана – і рокерка Алана Хаїм. Гоффман-молодший зіграє молодого актора, а Хаїм – його любов. Бредлі Купер виступить в ролі Джона Пітерса, голлівудського продюсера та колишнього перукаря, який зустрічався з Барброю Стрейзанд і продюсував фільм «Народження зірки» з нею. Також у стрічці з'являться Шон Пенн, Том Вейтс, Бен Стіллер, Крістофер Вокен і Майя Рудольф.

Розклад сеансів та вартість квитків уточнюйте на сайтах кінотеатрів.
У неділю, 20 лютого у Музеї Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97) пройде подія «М.Лисенко. Кохані жінки та музика». Олександр Харламов (бас), каріна кондрашевська (сопрано).
У програмі, зокрема: Т. Шевченко «Ми заспівали, розійшлись»
- Обробка української народної пісні «Пливе човен»
- С. Воробкевич «Сонце ся сховало»
- «Коли розлучаються двоє», «На півночі, на кручі»
з вокального циклу на вірші Г. Гейне, переклад М. Славинського
- І. Франко «Не забудь, не забудь»
- Микола Лисенко – український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч.
До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер», котрі зокрема виконував хор Кирила Стеценка під час Свята Злуки, опери «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» та інші. Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу, а також написав значну кількість творів на слова Тараса Шевченка.

Початок о 15:00. Вартість квитків 150 грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].