Майте на увазі: головні події 20–27 лютого

Майте на увазі: головні події 20–27 лютого

Прем’єра авіадрами «Зальот», виставка «Київ 1980-х. Пошук альтернативних майбутніх» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Майте на увазі: головні події 20–27 лютого
Фото: freepik.com

У неділю, 20 лютого у кінотеатрі Miromax (ТРЦ «Аладін», вул. Михайла Гришка, 3А) можна відвідати творчу зустріч за стрічкою «Носоріг» Олега Сенцова. 

Історія, заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой фільму на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він прагнув. 

Майте на увазі: головні події 20–27 лютого
Кадр зі стрічки «Носоріг»
Фото: УНІАН

Початок о 16:00. Вартість квитків 140 грн. 


У неділю, 20 лютого в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) пройде публічний показ швейцарського художнього драматичного фільму «Ольга», організований Музеєм Майдану. 

Стрічка розповідає про молоду українську гімнастку, яка вимушено виїхала за кордон, але стежить за перебігом Революції Гідності. 2021 року фільм став призером на 74-му Канському кінофестивалі за кращий сценарій. На 94-й церемонії премії «Оскар» фільм потрапив до довгого списку в категорії «Найкращий міжнародний художній фільм». Стрічку створено у співпраці Швейцарії, Франції та України. Виробництво – Point Prod і Cinéma Defacto.

Учасники заходу:

 • Елі Грапп – режисер фільму, Франція;
 • Олександр Чубко – продюсер фільму;
 • Анастасія Будяшкіна – українська гімнастка родом із Луганська, виконавиця головної ролі Ольги;
 • Тетяна Міхіна – народна артистка України, акторка Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, яка виконала роль мами головної героїні – Ілони;
 • Ігор Пошивайло – генеральний директор Національного музею Революції Гідності;
 • Наталія Мусієнко – культурологиня, мистецтвознавиця, провідна співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва, членкиня журі ФІПРЕССІ на Одеському Міжнародному кінофестивалі 2021. 
Майте на увазі: головні події 20–27 лютого
Кадр зі стрічки «Ольга»
Фото: cinema.in.ua

Початок о 20:00. Вхід безкоштовний за попередньої реєстрації.


У вівторок, 22 лютого Український інститут презентує дослідження сприйняття України у Великій Британії.

Аналітичний документ є продовженням комплексного проєкту Українського інституту з дослідження сприйняття України. Проєкт був розпочатий у 2020 році та охопив сім країн. Дослідження проведено у 2021 році.

Мета цього дослідження:

 • виявити ставлення та очікування до України, української культури та можливостей співпраці з Україною у Великій Британії;
 • дослідити обізнаність із сучасною культурою та культурною спадщиною України;
 • визначити найбільш вдалі і затребувані формати проєктів культурної дипломатії на двосторонньому рівні.

Учасники презентації:

 • Вадим Пристайко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії;
 • Марина Пезенті, голова Українського інституту в Лондоні (2015-2020);
 • Рорі Фіннін, доцент, Cambridge Ukrainian Studies, Cambridge University;
 • Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора, директор програми Регіональних ініціатив та сусідства Ради зовнішньої політики «Українська призма», співавтор аналітичного звіту.
 • Презентацію модеруватиме Надія Коваль, завідувачка інформаційно-аналітичного відділу Українського інституту.

Дослідження здійснювалось методом глибинних інтерв’ю серед цільових аудиторій на замовлення Українського інституту експертами Ради зовнішньої політики «Українська призма».

Звіти досліджень будуть опубліковані на сайті Українського інституту в день презентації. Зараз на сторінці уже доступні результати досліджень у Франції, Німеччині, Польщі, Угорщині, Туреччині, США та Японії.

Майте на увазі: головні події 20–27 лютого
Президент України Володимир еленський та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон
Фото: DR

Початок о 14:00. Подія відбуватиметься онлайн. Подробиці


У п’ятницю, 25 лютого у Малому театрі (вул. Олеся Гончара, 33) відбудеться прем’єра авіадрами «Зальот» за п`єсою сучасної української драматургині Людмили Тимошенко «Дядя Міша проходить мимо». 

Випускниця Ліда мріє літати. Як її дядько, пілот міжнародних рейсів. Після закінчення школи вона вивчиться на стюардесу (дядько допоможе зі вступом в університет) та полетить з цієї тісної квартири, з цього провінційного міста, з цього прісного життя. 

Несподіване піке! Дядя абсурдно гине під час відпустки. 

Добре, що у нього є вірні друзі, які не лишать племінницю свого колеги напризволяще і обов`язково допоможуть Лідиному задуму реалізуватися. От тільки скільки це буде коштувати і якою валютою платять за мрію?

Це історія про дорослішання та гартування характеру, історія про важкі рішення, які формують особистість. 

Події розгортаються в 90-х роках, коли разом із персонажами під музику із «касєтніка» вчиться та дорослішає вся країна.

Майте на увазі: головні події 20–27 лютого

Початок о 19:00. Вартість квитків 350 грн. 


У суботу, 26 лютого у Національному художньому музеї України (вул. Михайла Грушевського, 6) стартує виставка «Київ 1980-х. Пошук альтернативних майбутніх», яка є продовженням проєкту «Після Соціалістичного Модернізму» – дослідження архітектури та містобудування 80-х.

Проєкт «Після Соціалістичного Модернізму» триває з жовтня 2021 року, в його рамках відбулася конференція та публічна програма, головним майданчиком яких став NAMU. Також на основі досліджень були створені цифрові моделі окремих конкурсних проєктів 1980-х. З ними глядач зможе детально ознайомитись на виставці: оновлення старого кварталу Хрещатика, квартали Розенберга на Подолі та забудова вулиці Антоновича. Запропоновані архітектурні проєкти представляють Київ як майданчик експериментів на перетині новацій та збереження історії.

Обрані проєкти ілюструють, що нова забудова та історичний контекст можуть гармонійно співіснувати разом завдяки інтегрованому підходу до міського простору зі включенням історичних будівель у нові ансамблі. Це початок дискусії про постмодернізм, перетин міського дизайну, архітектури і містопланування, а також зародження сучасних підходів до реновації територій. 

Майте на увазі: головні події 20–27 лютого

Початок о 17:00. Вартість квитків уточнюйте в адміністрації музею


У неділю, 27 лютого в Арт-студії «Ліхтарик» (вул. Бастіонна, 5А) відбудеться майстер-клас із гончарної майстерності. 

Глина – натуральний матеріал, який легко піддається «волі» людських рук і дозволяє створювати неймовірне розмаїття форм. Навчитися робити глиняні предмети інтер’єру –чудова можливість відпочити душею і тілом, прикрасити власну оселю та запастися оригінальними подарунки для близьких. Чудові майстри та викладачі поділяться секретами роботи на гончарному крузі. 

Майте на увазі: головні події 20–27 лютого
Фото: freepik.com

Початок о 12:45. Вартість квитків 300 грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло