Тримаємо стрій, підтримуємо дух: у Львові пройшов концерт студентів-піаністів із Харкова
Як вдається поєднувати прихисток від війни та подальше навчання
10 травня в Малому концертному залі ЛДМЛ ім. Соломії Крушельницької відбувся концерт фортепіанної музики. Його підготували студенти кафедри спеціального фортепіано Харківського національного університету мистецтв (ХНУМ) ім. Івана Котляревського. 12 вихованців кафедри виконали по 1-3 твори українських та західноєвропейських композиторів різних епох.
На початку концерту ведуча, аспірантка вишу Поліна Кордовська висловила від імені учасників та всіх харків’ян, які отримали прихисток у Львові, вдячність місту та містянам, які у цей непростий час подарували студентам не лише дах над головою, турботу та доброзичливу допомогу в побуті, а й можливість навчатися, вдосконалюватися і творити. Виконавці присвятили виступ рідному Харківському національному університету мистецтв імені І. П. Котляревського, який цьогоріч відзначив своє 105-річчя.
Під час концерту звучали найрізноманітніші твори – від доби бароко до найновішого авторського опусу молодого композитора-піаніста Володимира Боцюри.
Магістрант Станіслав Потоцький заграв Сонату ре мінор Доменіко Скарлатті – трохи невпевненим звуком, перебільшивши педаль, але додавши цим (можливо, свідомо) бароковому твору романтичного забарвлення.
Романтичні твори Фелікса Мендельсона та Йоханеса Брамса виразно, чуттєво заграли Марія Музиченко (Пісню без слів фа# мінор ор. 19 №5) та Даниїл Годунов (Рапсодію соль мінор).

Андрій Мацелик
Анастасія Мацко в чудовій імпресіоністичній манері виконала Арабеску Мі мажор Клода Дебюссі.
Наступною була вже згадана Фантазія Володимира Боцюри. Молодий композитор присвятив її ювілею свого вишу, використав різножанрові фрагменти, в яких наслідував знайому йому як виконавцю та слухачу музику минулого. Так чинили більшість композиторів у молодому віці. Автору можна порадити більше знайомитися та переймати прийоми сучасних вітчизняних та західних майстрів «композиторського цеху», які добре відомі в світі (як харків’янин Олександр Щетинський, наприклад).
Інтермецо з циклу «Віденський карнавал» Роберта Шумана та Прелюдію Бориса Лятошинського відтворив Олексій Синельник-Щербак – це в нього вийшло чудово, технічно, прекрасним звуком донісши образний зміст обох композицій.
Мазурку Якова Степового грала Марія Каменєва. В двох вальсах Моріса Равеля бездоганно, виразно, захоплююче передала почуття та думки автора тендітна Аліса Петренко.
Максим Артеменко ідеально відчув та так само ідеально видобув з інструменту інтонації трансцендентного етюду «Заметіль» Ференца Ліста.

Олександр Панченко
Три інтермецо Йоганнеса Брамса ор.117 без втрат але і без особливого піднесення виконала Валерія Майборода. Знаменита «Перша Балада» Фредеріка Шопена у виконанні Андрія Мацелика була близька до авторського задуму, але в його інтерпретації мала деякі невеликі невідповідності.
Завершився концерт вагомим, глибоким, потужним заключним виступом Олександра Панченка з «Чаконою» Й.С.Баха у фортепіанній транскрипції Ферруччо Бузоні. Гідний, красивий «фінальний акорд».

Тож є черговий привід висловити подяку львівським друзям, які не лише дали прихисток, дах над головою, їжу та турботу молодим харківським музикантам, але й створили атмосферу максимального сприяння продовженню творчого зростання, підвищення професійності, зміцнення зрілості харківським переселенцям, які через війну потрапили в такі непрості умови і не всі навіть визначилися з подальшим своїм життєвим шляхом. Дехто з них вже виїхав далі – в Європу, вступивши до європейських спеціальних шкіл та музичних вишів, дехто продовжуватиме навчання у Львові, хтось вибрав інші українські музичні навчальні заклади.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].