Захворіло у світі
116,540,466
Померло у світі
2,588,789
Вилікувалось у світі
65,879,182
Захворіло в Україні
1,401,228
Померло в Україні
27,022
Вилікувалось в Україні
1,196,520
 
Матеріал у партнерстві з «Люксоптика» та Alcon

ТЕСТ: Що ви знаєте про свій зір?

Цей матеріал також доступний російською
ТЕСТ: Що ви знаєте про свій зір?

Сучасний спосіб життя передбачає навантаження на очі, яке є в рази більшим, ніж 100 чи навіть 20 років тому. Еволюція не підготувала людину до екранів і моніторів, адже в природі мільйони років не існувало самосвітних предметів, крім Сонця й Місяця, – тільки відбите світло. Раніше людина не проводила стільки часу в закритих приміщеннях, у яких погляду ніде «розвернутися», не сиділа годинами, уткнувшись носом в екран, забуваючи навіть моргати, не кажучи вже про провітрювання, освітлення приміщення і зволоження повітря.

Наслідки невтішні. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я за 2019 рік, кожна третя людина у світі живе з порушеннями зору. В Україні через проблеми із зором інвалідність отримують приблизно 12 000 чоловік на рік.

Задумайтесь, як часто ви відриваєтеся від екрану смартфона або комп'ютера, щоб дати очам відпочити? Очі безмовні, але вони сигналізують про свій стан. Від проявів сухості, печіння, відчуття втоми, легкого помутніння зору в більшості випадків нам легше відмахнутися, ніж прийняти як сигнал до дії. Але саме із цих відчуттів і починаються проблеми із зором. Оборотні, якщо вчасно зайнятися їхнім вирішенням.

Mind пропонує вам пройти тест і зрозуміти, що ви знаєте про свій зір і сучасні методи його корекції.

До речі, щоб не провокувати розвиток комп'ютерного зорового синдрому, перед тим як почати тест, переконайтеся, що відстань між очима й монітором – не менше 40 см, а центр екрана – трохи нижче за рівень очей. Переконалися? Тоді почнемо?

 
Матеріал у партнерстві з «Люксоптика» та Alcon