Ідеальна пара

Ідеальна пара

Як створюється чоловіче взуття ручної роботи Vicelli

Mind презентує нову рубрику «Детально». У ній ми публікуватимемо матеріали, присвячені тонкощам різноманітних бізнес-кейсів. Наші головні герої – українці, що започаткували власну справу, досягли певного успіху та дозволили журналістам споглянути процес перетворення ідеї на оригінальний продукт.

Декілька років тому фінансовий аналітик Надія Стечишина поїхала у відпустку до Італії. Там, милуючись мальовничими пейзажами під Флоренцією, вона зрозуміла, що не хоче більше займатися злиттям і поглинанням компаній, а хоче шити взуття. Місцевість називалася Vicelli. Таку ж назву отримав і новий український бренд чоловічого взуття ручної роботи.

Щоб запустити його, у 2015 році Стечишиній знадобилося близько $1000 – на них Надія купила італійські колодки, орендувала робоче місце і запросила майстра. «Я можу шити і сама, однак у майстрів, які роблять це декілька десятків років, виходить краще», – говорить Стечишина, на рахунку якої – кілька інтенсивних курсів з моделювання і шиття взуття в італійській Accademia Riaci й десятки годин спостереження за роботою професійних чоботарів.

Перший клієнт до Vicelli прийшов завдяки постам у Facebook. А вже у 2016-му засновниця бренду зрозуміла, що треба розширюватися: знайшла приміщення в центрі Києва, купила обладнання і найняла декількох майстрів (зараз у майстерні працюють три спеціалісти і ще стільки ж – у підряді). Усе це коштувало близько $20 000. «Втім, відтоді ми ще докуповували обладнання, тож сума зросла в рази», – пояснює Стечишина.

Сьогодні у Vicelli шиють приблизно 10 пар на місяць. Процес від примірки до пакування готової пари триває близько двох місяців: це мінімум 70 годин роботи майстрів і десь 250 різних операцій. Вартість пари залежить від матеріалу, з якої вона зроблена, а також від фасону і технології пошиття, і може варіюватися від $500 до $3000. «Ми даємо можливість втілити будь-які взуттєві фантазії, – пояснює Стечишина ціну. – Другої такої пари ні в кого не буде».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло