Мінінфраструктури збудує дороги з цементобетону

Мінінфраструктури збудує дороги з цементобетону

Перші шляхи прокладуть у Дніпропетровській, Миколаївській та Одеській областях

Цей матеріал також доступний російською

Сучасні конструкції автомобільних доріг і технології їхнього будівництва засновані на двох альтернативних типах дорожнього покриття, що конкурують між собою, – асфальтобетонному (нежорстке покриття) і цементобетонному (жорстке).

В Україні віддають перевагу будівництву доріг з асфальтобетону – таких у загальній кількості понад 90%. Але нинішнім «трендом» стає прихильність до другого типу покриття.

Дороги з цементобетону давно будують у Німеччині, Австрії, Бельгії та США. Таке покриття у 5-7 разів міцніше за покриття з асфальтобетону, до того ж на таких шляхах автомобілі витрачають менше пального, ніж на дорогах з покриттям іншого типу.

Термін служби асфальтобетонного покриття – 12 років, а дороги з цементобетону тримаються 20-30 років.

Доволі вигідно це й фінансово, оскільки 1 кв. м дороги першої категорії з цементобетону коштує 234 грн, в той час як з асфальтобетону – 718 грн.

Втім, слід зауважити, для того щоб відремонтувати ділянку цементобетонної дороги, треба повністю перекривати рух на один-два тижні. Як відомо, на «ямковий» ремонт ділянки з асфальтобетону потрібно значно менше часу.

Згідно з даними Мінінфраструктури, на долю доріг з цементобетону припадає менше 3% від загальної кількості українських доріг, тобто не більше 3000 км. Міністерство інфраструктури планує побудувати у Дніпропетровській, Миколаївській та Одеській областях дороги з цементобетону.

Зазначимо, понад 90% українських автодоріг давно вичерпали свій нормативний вік експлуатації та потребують капітального ремонту. В цьогорічному рейтингу якості доріг від The World Economic Forum Україна посіла одне з останніх – 137-ме місце – зі 144 країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті