Парламент створив Державний дорожній фонд

Парламент створив Державний дорожній фонд

Кошти з нього не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг

Парламент створив Державний дорожній фонд
Фото: pixabay.com

Парламент у другому читанні та в цілому підтримав два законопроекти, що передбачають створення Державного дорожнього фонду України. За законопроекти за №4014а про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі» та №4015а Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі проголосували відповідно 248 та 235 нардепів.

За допомогою дорожнього фонду уряд планує збільшити обсяг коштів, що виділяються на ремонт доріг з 2017 року. Адже наразі кошти на дороги виділяються за залишковим принципом, основні джерела фінансування – декілька видів акцизних зборів і мит.

«Якщо ми хочемо мати гарну економіку, ми повинні будувати дороги. Власне, цей фонд є джерелом постійного добробуту України, – заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, закликаючи депутатів підтримати проект закону. – Ми можемо сьогодні створити стабільний інструмент для відновлення українських доріг, для того щоб 90% з 170 000 км, які ми маємо, були нормальними, якісними та безпечними для наших громадян»

Після прийняття закону у складі спецфонду держбюджету мають створити окремий дорожній фонд, куди надходитимуть кошти з оплачених мит і акцизних зборів.

Ці кошти будуть цільовими. Їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг.

Зазначимо, з понеділка, 12 червня, в Україні розпочала патрулювання нова Дорожня поліція. Спочатку 30 екіпажів розподілили між чотирма трасами: Київ – Зборів, Київ – Харків, Луцьк – Ковель і Ягодин – Сарни.

У МВС заявили, що повноцінне патрулювання українських доріг розпочнеться у вересні. Нова Дорожня поліція отримає підкріплення і зможе стежити за дотриманням правил дорожнього руху України на трасах загальною протяжністю 9 000 км. Штат підрозділу складатиме близько 2000 поліцейських.

Нагадаємо, організація The World Economic Forum опублікувала рейтинг країн з найгіршими дорогами в світі. Найгіршими дороги виявилися в Молдові. Країна зайняла останнє – 144-е місце за якістю полотна.

Трохи краще справи йдуть в таких країнах, як Гвінея, Монголія, Румунія та острови Гаїті. Росія зайняла 123-е місце, а Україні дісталася почесне 137-е.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті