Обсяги глобальної торгівлі озброєнням невпинно зростають

Обсяги глобальної торгівлі озброєнням невпинно зростають

Найактивніше торгують зброєю США, Євросоюз та РФ

Цей матеріал також доступний російською

У Росії, США і Євросоюзу є одна цікава спільна риса: ці три країни найактивніше експортують зброю. Сукупно їхній експорт складає понад 80% від загального експорту озброєння у світі. Цікавою залишається ситуація з глобальною торгівлею зброєю. Наприклад, Сінгапур імпортує 71% своєї зброї із США. Водночас Індія імпортує 70% озброєння з Росії, а із США – лише 12%. Стосовно імпорту в цій галузі панує рівноправ’я, адже практично кожна країна витрачає гроші на оборону.

Україна також у списку найбільших експортерів зброї. Згідно з інформацією «Укроборонпрому», у 2016 році підприємство збільшило експорт озброєння на 25%, до $756 млн. Сумарний чистий дохід підприємств-учасників держконцерну «Укроборонпром» за підсумками 2016 року збільшився порівняно з 2015-м на 31,2% – до 28,3 млрд грн. Наприклад, харківський завод ім. Малишева продовжує постачати нові танки «Оплот» до Таїланду. 

Водночас на недавньому засіданні РНБО 10 липня обговорювалося питання оновлення боєзапасу української армії, оскільки традиційно кожне нове загострення ситуації на Донбасі призводить до активних дискусій щодо наявності боєприпасів в Україні. На закупівлю та виробництво новітнього озброєння й військової техніки президент Петро Порошенко запропонував виділити 1,6 млрд грн. Зокрема, йдеться про наміри збудувати в Україні новий завод з виробництва боєприпасів за стандартами НАТО.

А у Пентагоні нещодавно розробили план надання Україні летальної зброї. Пропонований пакет допомоги включає протитанкові ракети Javelin з приблизною вартістю близько $50 млн. Чи передадуть американці Javelin через посередників, чи особисто – поки що залишається під питанням, адже вкрай важливо, щоб українських військових навчили, як ними користуватися. Утім, пропозиції американського Держдепу та Міністерства оборони ще має розглянути Білий дім

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті