Україна на Дністрі будує найбільшу в Європі ГАЕС

Україна на Дністрі будує найбільшу в Європі ГАЕС

Будівництво Дністровської гідроакумулюючої станції триває

Этот материал также доступен на русском языке

На жаль, у нашій країні частка гідрогенерації складає лише 8%, а якби нових гідроакумулюючих потужностей в Україні було більше, можна було б щорічно економити на вугіллі та природному газі близько 4 млрд грн.

У Чернівецькій області на Дністрі будують найбільшу гідроакумулюючу станцію в Європі – Дністровську ГАЕС. Згідно з початковим проектом, водойма мала будуватися 3,5 року в три етапи. В 2010 році збудували першу частину водойми. У 2014 та 2016 роках були введені в експлуатацію другий і третій агрегати. Наразі триває будівництво четвертого, а до 2026 року побудують ще три. Загалом функціонуватимуть сім гідроагрегатів загальною потужністю 2100 МВт.

Верхня водойма Дністровської ГАЕС розташована на 12 км вище русла Дністра, її площа складає 255 га, а глибина – від 15 до 30 м. Унизу, у руслі, розташована так звана буферна, або нижня водойма, загальною місткістю 35 млн куб. м води.

Безпосередньо на будівельних майданчиках станції задіяно близько 2000 спеціалістів – це інженери, будівельники, зварювальники. А взагалі на цей амбіційний проект в Україні працюють десятки тисяч людей, адже 80% усіх матеріалів та обладнання – українського виготовлення. На імпорт припадає лише 20% обладнання, серед якого передусім електрообладнання.

Зокрема, у Маріуполі відливають метал, а у Дніпрі формують з нього напівфабрикати металоконструкцій. З Кривого Рогу йде арматура. А ще є цемент, бетонні конструкції, засоби комунікації. У Харкові на «Турбоатомі» та «Електроважмаші» виготовляють турбіну вагою 1200 тонн.

Гарна новина – на цьому грандіозному будівництві заводи у промисловому режимі відпрацювали запуск багатьох потужних агрегатів і тепер можуть пропонувати свою продукцію світовим ринкам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло