5 міст, які впливають на газовий ринок Європи
Україна на цьому ринку стає все активнішим гравцем
Європейський газовий ринок набуває все більшого значення для української економіки – «Нафтогаз України» поступово переорієнтовується на розвиток міжнародних контактів. Mind вивчив географію газового бізнесу і вибрав п’ять міст, що впливають на архітектуру європейського газового ринку, де Україна стає все активнішим гравцем.
Газова столиця Росії Новий Уренгой забезпечує стабільну експортну виручку «Газпрому» завдяки поставкам на європейські ринки. У 1984 році був запущений газопровід Уренгой – Помари – Ужгород. Він став важливим маршрутом для транспортування газу з Сибіру до Європи і основною частиною української газотранспортної системи. Наразі вона забезпечує близько $2 млрд доходів «Нафтогазу України» від надання транзитних послуг «Газпрому».
З середини 1970-х років Ставангер – нафтогазова столиця Норвегії. Тут розташований головний офіс найбільшої нафтогазової компанії країни – Statoil, яку в 1972 році заснував норвезький парламент. Зауважимо, Андрій Коболєв, голова правління «Нафтогазу», вирішив узяти модель бізнесу Statoil за взірець для реформи українського держхолдингу. Також у норвезькому секторі Північного моря провадять свою діяльність велика кількість міжнародних видобувних компаній.
Найбільший світовий центр торгівлі зрідженим природним газом – Доха, місто хмарочосів зі скла і бетону посеред пустелі Катару. Величезні запаси газу, американська військова база на території та впливовий телеканал «Аль-Джазіра» дозволяють Досі проводити активну і часом агресивну політику на Близькому Сході.
Поблизу міста Ерат в американському штаті Луїзіана розташований Henry Hub – найбільший газорозподільний центр, який відіграє провідну роль у формуванні цін на газ у США. Підвищеній привабливості цього активу посприяла «сланцева революція», завдяки якій Сполучені Штати перетворилися на найбільшого постачальника газу в світі. Зараз Henry Hub є важливим пунктом відправки американського скрапленого природного газу на експорт, зокрема й на європейський континент.
У австрійському Баумгартені розташований один з найбільших центрів європейської газової торгівлі – Центрально-Європейський газовий хаб (CEGH). CEGH є цільовим ринком для поставок по газопроводу «Північний потік – 2», який «Газпром» планує побудувати, щоб відмовитися від послуг української ГТС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].