mind
Кардинально змінити світ: чи можливо це взагалі?

Кардинально змінити світ: чи можливо це взагалі?

Які проривні технології матимуть вплив на життя людства вже у найближчому майбутньому

Цей матеріал також доступний російською

Ні для кого не є новиною, що життя швидкоплинне. Важко не помітити, як разюче швидко змінюється світ довкола. Технології розвиваються шаленими темпами, роботи створюють власний АІ та вже навіть опановують модні подіуми, до космосу й назад літають приватні ракети, смартфони навчилися «карати» власників за зловживання алкоголем, магазини продають техніку без кас і продавців, а подушки розмовляють із самотніми бабусями, вкладаючи їх спати.

Науково-популярний журнал MIT Technology Review, всесвітньо відоме і шановане видання Масачусетського технологічного інституту, США, щорічно публікує список із десяти нових технологій, які, на думку аналітиків, здатні кардинально змінити світ у найближчому майбутньому. Mind пропонує розглянути три з них, робота над якими ще ведеться. Адже сім із десяти проривних технологій, опублікованих у цьогорічному рейтингу, фактично вже існують.

Так, вже через 5–10 років буде доступний квантовий стрибок. Створення потужного квантового комп'ютеру – одне з головних завдань індустрії високих технологій. Серед сфер його можливого застосування – створення нових молекул і матеріалів, що дозволить у майбутньому розробляти більш ефективні ліки. Сучасні комп'ютери з таким завданням впоратися не в змозі.

Безпечний природний газ буде доступний через 3–5 років. Завдяки природному газу виробляється близько 22% світової електроенергії. Але, незважаючи на доступність та відносну екологічність, він залишається джерелом великої кількості викидів вуглекислого газу. Технологія, розроблена трьома американськими компаніями, дозволяє вловлювати діоксид вуглецю до його попадання в атмосферу, що зробить природний газ екологічно абсолютно безпечним.

Сенсорне місто почнуть будувати у 2019 році. Насправді це лише район канадського міста Торонто. Він проектується з урахуванням майже всіх існуючих технологій «розумного міста» холдингом Alphabet, якому також належить і Google. Всі поточні рішення в районі прийматимуться на основі показників мільйонів сенсорів. Самокеровані авто працюватимуть за системою каршеринга, а завдання, пов'язані з фізичною працею, виконуватимуть роботи. У разі успіху експерименту подібні «розумні райони» можуть з'явиться і в інших містах.

Втім, слід зазначити, що вже у липні 2018 року в Сінгапурі має запрацювати тривимірна цифрова модель країни «Віртуальний Сінгапур». Ця онлайн-платформа завдяки тисячам датчиків та відеокамер дозволить владі у режимі реального часу бачити і аналізувати те, що відбувається по всій території держави.

Розумне місто – містобудівна концепція інтеграції інформаційних і комунікаційних технологій з інтернетом речей. Частково ідеї «Віртуального Сінгапуру» вже були реалізовані в інших розумних містах, наприклад, в Нью-Йорку і Барселоні. Минулого року Mind публікував відео про три розумних міста, де інноваційні технології використовуються вже сьогодні. Мова про Лондон, Барселону та Сідней.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті