Тести підтверджують: дві полоси – це на краще

Тести підтверджують: дві полоси – це на краще

Чому у світі розпочали зміну системи руху дорогами з односторонньої на двосторонню

Этот текст также доступен на русском

У світі з’явився новий тренд – вулиці з одностороннім рухом переробляють на двосторонні. Чому саме – дивіться на Mind.

Багатосмугові вулиці з одностороннім рухом стали актуальними у середині ХХ століття, коли велике значення надавали можливості покинути місто в момент небезпеки. Також це сприяло налагодженню швидкого сполучення із передмістями.

Однак така система руху має свої недоліки. Зокрема, водії змушені проїжджати більшу кількість кілометрів, і при цьому пришвидчуватись. Своєю чергою, це не лише погіршує навколишнє середовище, але й підвищує ймовірність ДТП.

Так, наприклад, зміна системи руху з двосторонньої на односторонню в американському місті Луїсвілль, штат Кентуккі, знизила кількість ДТП на 60%, а також на 39% підвищила ціни на нерухомість. До того ж власники ресторанів і кафе відчули необхідність виставити додаткові столики – відвідувачів стало набагато більше.

В цілому подібна трансформація вулиць, згідно інформації експертів, здатна призвести до збільшення роздрібної торгівлі на 10-13%. За даними американського урбаніста Джона Гільдерблума, зараз поверненням вулиць до двостороннього руху зайняті понад 100 міст США.

Повертаючись до України, нагадаємо, весною 2017 року член постійної комісії Київради з питань транспорту Ілля Сагайдак заявив, що столична влада, задля уникнення заторів, вирішила впровадити на київському мосту Патона так звану систему Road Zipper. Використання нової системи дозволило б зберегти на мосту смугу змінного напрямку руху, знизивши за рахунок фізичного поділу зустрічних потоків і аварійність. На жаль, рік минув – про систему у Києві вже не згадують.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло