Тести підтверджують: дві полоси – це на краще
Чому у світі розпочали зміну системи руху дорогами з односторонньої на двосторонню
У світі з’явився новий тренд – вулиці з одностороннім рухом переробляють на двосторонні. Чому саме – дивіться на Mind.
Багатосмугові вулиці з одностороннім рухом стали актуальними у середині ХХ століття, коли велике значення надавали можливості покинути місто в момент небезпеки. Також це сприяло налагодженню швидкого сполучення із передмістями.
Однак така система руху має свої недоліки. Зокрема, водії змушені проїжджати більшу кількість кілометрів, і при цьому пришвидчуватись. Своєю чергою, це не лише погіршує навколишнє середовище, але й підвищує ймовірність ДТП.
Так, наприклад, зміна системи руху з двосторонньої на односторонню в американському місті Луїсвілль, штат Кентуккі, знизила кількість ДТП на 60%, а також на 39% підвищила ціни на нерухомість. До того ж власники ресторанів і кафе відчули необхідність виставити додаткові столики – відвідувачів стало набагато більше.
В цілому подібна трансформація вулиць, згідно інформації експертів, здатна призвести до збільшення роздрібної торгівлі на 10-13%. За даними американського урбаніста Джона Гільдерблума, зараз поверненням вулиць до двостороннього руху зайняті понад 100 міст США.
Повертаючись до України, нагадаємо, весною 2017 року член постійної комісії Київради з питань транспорту Ілля Сагайдак заявив, що столична влада, задля уникнення заторів, вирішила впровадити на київському мосту Патона так звану систему Road Zipper. Використання нової системи дозволило б зберегти на мосту смугу змінного напрямку руху, знизивши за рахунок фізичного поділу зустрічних потоків і аварійність. На жаль, рік минув – про систему у Києві вже не згадують.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].