Крейсерська швидкість: коли мостом Патона можна буде «літати»

Крейсерська швидкість: коли мостом Патона можна буде «літати»

Що таке Road Zipper, і чи з'явиться він у Києві

Цей матеріал також доступний російською

Аби уникнути постійних заторів на київському мосту Патона, столична влада вирішила впровадити там так звану систему Road Zipper для організації безпечного реверсу. Про це рівно рік тому повідомив член постійної комісії Київради з питань транспорту Ілля Сагайдак. 

Використання нової системи дозволило б зберегти на мосту смугу змінного напрямку руху, знизивши за рахунок фізичного поділу зустрічних потоків і аварійність. Як передбачалося, вирішення проблеми постійних заторів на цій ділянці надало б Києву та містянам істотний виграш в економії палива і екологічний ефект, адже щоденно близько 5000 тонн шкідливих вихлопів не потрапляли б у повітря.

Не можна сказати, що кияни, які у соцмережах жваво обговорювали перспективи впровадження нової системи, з ентузіазмом поставилися до цього проекту. І були праві. Рік минув – про систему у Києві вже не згадують. Однак Mind пропонує розглянути, про що саме йшлося.

Отже, цю машину винайшли у США понад 30 років тому. Road Zipper використовується для організації реверсивного руху. За допомогою S-образного конвеєра, розташованого всередині машини, вона здатна переставляти пов'язані між собою відбійники з однієї смуги на іншу, практично без обмежень автомобільного руху. Швидкість машини під час роботи – від 8 до 16 км/год. Road Zipper успішно впроваджена та запобігає лобовим зіткненням і допомагає боротися із заторами на дорогах США, Австралії й Нової Зеландії.

Зазначимо, на початку цього року Міністерство інфраструктури оголосило в Україні «еру цементобетонних доріг». Дороги з цементобетонного покриття вважаються більш безпечними для водія. А це значить – зменшення кількості аварій, і відповідно, знову ж таки, причин для заторів буде менше. 

За словами міністра Володимира Омеляна, уже цього місяця відомство визначиться, за якими стандартами будуватимуть такі дороги в країні – американськими або європейськими.

Нові пріоритети МІУ в дорожньому будівництві викликали жваву дискусію в суспільстві щодо того, наскільки потрібні такі дороги для України. Mind розбирався, чи існують проблеми, з якими неодмінно доведеться зіткнутися під час будівництва ЦБД, та наскільки вони серйозні, адже є переконання, що будувати такі дороги вкрай невигідно. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті