«Укравтодор» розпочав спільний з ЄБРР антикорупційний проєкт
До роботи над впровадженням проєкту залучено міжнародну некомерційну антикорупційну організацію зі Швейцарії

Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») у межах спільного антикорупційного проєкту переналаштує управлінські та закупівельні практики відповідно до рекомендацій консультантів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Про це повідомляється у телеграм-каналі агентства.
12 березня було проведено стартову зустріч щодо розробки та впровадження Плану антикорупційних заходів для дорожньої галузі України в рамках зазначеного спільного проєкту.
Кредитна угода між «Укравтодором» і ЄБРР загальною вартістю 450 млн євро, підписана в грудні минулого року, передбачає впровадження чотирьох важливих реформ для дорожньої галузі: реформу системи закупівель, підвищення безпеки руху, розвиток інфраструктури для електротранспорту й антикорупційну реформу.
«Ми високо цінуємо ініціативу «Укравтодору» у впровадженні цього проєкту, адже його результатом має стати повністю оновлена система управління дорожньою галуззю. У разі успішного запуску антикорупційного пілотного проєкту в «Укравтодорі», цей досвід можна буде масштабувати на інші суб’єкти господарювання та організації державного сектору, які є партнерами ЄБРР в Україні», – повідомив керівник транспортних проєктів ЄБРР Андрія Цоколя.
До роботи над впровадженням антикорупційної реформи залучено Basel Institute on Governance (Швейцарія) – міжнародну некомерційну антикорупційну організацію, яка працює в партнерстві з українською юридичною фірмою Sayenko Kharenko.
«До травня поточного року консультанти вивчать та проаналізують наявні в «Укравтодорі» закупівельні та управлінські процеси з точки зору запобігання корупції. На основі дослідження до липня 2021 року планується фіналізувати та затвердити План антикорупційних заходів. До 2023 року консультант супроводжуватиме імплементацію Плану в «Укравтодорі» та його підрозділах», – наголошується в повідомленні.
Голова «Укравтодору» Олександр Кубраков також зазначив, що за минулий рік агентству вдалося створити єдині правила закупівель у галузі, впровадити незалежний технагляд і додатковий контроль проєктних рішень.
«Ми працювали над запобіганням корупційним ризикам шляхом цифровізації процесів управління та підвищенням виконавчої та фінансової дисципліни. Пілотний проєкт із ЄБРР дає шанс цим змінам стати незворотними», – наголосив він.
Нагадаємо: компанія ініціювала включення Антикорупційного пілотного проєкту до кредитної угоди з ЄБРР навесні 2020 року. Умови угоди передбачають обов'язкове виконання реформ для отримання кредитних траншів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].