Через брак боєприпасів українські артилеристи вимушені змінити тактику обстрілів – ЗМІ

Через брак боєприпасів українські артилеристи вимушені змінити тактику обстрілів – ЗМІ

Україна зараз випускає лише 2 000 снарядів на день, тоді як росія - 10 000

Через брак боєприпасів українські артилеристи вимушені змінити тактику обстрілів – ЗМІ
Фото: Генштаб ЗСУ

Українські артилеристи через брак боєприпасів більше не можуть вести вогонь навмання, натомість змушені вибирати лише конкретні підтверджені цілі, у яких впевнені.

Про це пише Business Insider.

Росія зберігає перевагу в артилерійських боєприпасах з початку війни і за останні місяці ця перевага лише зросла – Україна зараз випускає лише 2 000 снарядів на день, тоді як росія – 10 000 снарядів на день.

За словами старшого радника «Центру стратегічних і міжнародних досліджень» Марка Канчіана, таке обмеження кількості боєприпасів означає, що Україна змушена дедалі більше визначати пріоритети для своїх цілей.

«Для артилерії це означає – не стріляти по підозрілих російських цілях, а вести вогонь лише по відомих позиціях», – сказав Канчіан в інтерв'ю Business Insider.

За його словами, нинішні запаси боєприпасів дозволяють українським військам вести вогонь лише по прямих і підтверджених загрозах, що перешкоджає довгостроковій обороноздатності, оскільки українці змушені економити снаряди з єдиною метою – стримувати росіян.

Як зазначив ще один аналітик, Саймон Майлз, артилерія потрібна для придушення ворога – «не лише для того, щоб вбивати захисників, але й для придушення інших, хто може прийти їм на допомогу».

«Без артилерії вони не зможуть маневрувати, – сказав Майлз. – «Це означає, що їм буде набагато важче займатися відвоюванням території».

Бекграунд. Значна увага до боєприпасів як для росії, так і для України походить від старої радянської військової доктрини, яка орієнтована на артилерію. Росія, зокрема, покладається на переважну кількість артилерії для боротьби з українською обороною.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло