Інноваційний фонд НАТО інвестує $1,1 млрд у ШІ, роботів і космічні технології

Інноваційний фонд НАТО інвестує $1,1 млрд у ШІ, роботів і космічні технології

Альянс оголосив про створення фонду влітку 2022 року, за кілька місяців після російського вторгнення в Україну, пообіцявши інвестувати в технології, які посилять її обороноздатність

Інноваційний фонд НАТО інвестує $1,1 млрд у ШІ, роботів і космічні технології

Консорціум союзників НАТО підтвердив перший транш фінансування для компаній, які дістали підтримку в межах інноваційного фонду групи на 1 млрд євро ($1,1 млрд).

Про це пише Reuters.

Альянс оголосив про створення фонду влітку 2022 року, через кілька місяців після російського вторгнення в Україну, обіцяючи інвестувати в технології, які підвищать його обороноздатність. Фонд підтримують 24 із 32 держав – членів НАТО, зокрема Фінляндія та Швеція, які приєдналися до альянсу на початку цього року.

Інноваційний Фонд (NIF) підтвердив, що безпосередньо інвестував у чотири європейські технологічні компанії, які, за його словами, допоможуть розв'язати проблеми у сфері оборони, безпеки та стійкості.

Фонд виділив фінансування компанії Fractile AI, лондонському виробнику комп'ютерних чипів, який прагне прискорити роботу великих мовних моделей (LLM), таких, як ті, що забезпечують роботу ChatGPT, а також німецької ARX Robotics, яка розробляє безпілотні роботи з функціями від важкого підйому до спостереження.

Іншими двома стартапами стали британський виробник iCOMAT, який виготовляє легші матеріали для транспортних засобів, і Space Forge, валлійська компанія, що використовує умови космосу – мікрогравітацію та вакуум – для створення напівпровідників на орбіті.

«Забезпечення доступу до стратегічних технологій є ключем до гарантування безпечного та успішного майбутнього для мільярда громадян Альянсу», – сказав Андреа Траверсоне, керуючий партнер фонду.

Фонд також співпрацює з венчурними компаніями Alpine Space Ventures, OTB Ventures, Join Capital і Vsquared Ventures для підтримки подальших інвестицій у глибинні технології на континенті.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс веде переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї на тлі дедалі більшої загрози збоку росії та Китаю.. На його думку, блок мусить показати світові свій ядерний арсенал.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло