Що продається: нерухомість загальною площею 18500 кв. м, це будівлі цехів і лабораторій, підстанцій та інших приміщень, рухоме майно, а також права вимоги перед ТОВ «УКР МЕТАЛ ГРУП» на загальну суму 1,86 млн грн.
Коли: Завершення прийому пропозицій 20.11.2023, 16:25
Ціна: 16 млн грн
Місцезнаходження: Україна, Дніпропетровська область, м. Нікополь, пр. Трубників, буд. 56.
Розташування: мапа
Опис лоту. Нерухоме майно:
- Центральна лабораторія, загальною площею 6938,4 кв. м;
- будівля цеху загальною площею 3678,3 кв. м;
- побутові приміщення загальною площею 2779,7 кв. м;
- будівля станції захисного газу, загальною площею 2328,7 кв. м;
- будівля лабораторії випробувань матеріалів, загальною площею 1053,8 кв. м;
- будівля прохідної контори №1, загальною площею 837,2 кв. м;
- будівля (перетворюваної) підстанції №16, загальною площею 443,1 кв. м;
- будівля перетворюваної станції №18, загальною площею 202,7 кв. м;
- насосна станція, загальною площею 53,6 кв. м;
- будівля підстанції №18, загальною площею 146,0 кв. м;
- будівля будки ваговика, загальною площею 13,8 кв. м;
- будівля станції перекачування відпрацьованої води загальною площею 119,6 кв. м;
- три споруди димових труб, кожна загальною площею 2,8 кв. м,
- паркан металевий із цегляними колонами.
Рухоме майно: у складі трансформаторів, комплексу автоматизованого обліку електроенергії, кабелів тощо.
Дебіторська заборгованість (право вимоги): Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР МЕТАЛ ГРУП» перед Товариством з обмеженою відповідальністю «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» за договором оренди майна № 31/10/21 від 31.10.2021 станом на 01.05.2023 становить 1 864 998,60 грн (один мільйон вісімсот шістдесят чотири тисячі дев’ятсот дев’яносто вісім грн. 60коп).
На фото, які публікують на Prozzoro, видно, що приміщення потребують капітального ремонту.

«ЮТІСТ» і Нікопольський південнотрубний завод.
Створений ще в 1930-х роках Нікопольський південнотрубний завод був одним із найбільших промислових підприємств України. Вже 1939 року завод виробляв більше труб, ніж усі промислові підприємства дореволюційної Росії.
У серпні 1997 року завод було включено до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки України. Згодом державне підприємство було перетворено на відкрите акціонерне товариство.
Як зазначав Mind, НПТЗ було монопольним в Україні підприємством із випуску геологорозвідувальних, насосно-компресорних і катаних труб для котлів високого тиску.
У 1999 році Нікопольський південнотрубний завод, що опинився на межі банкрутства, був реструктуризований розпорядженням КМУ. У результаті на його виробничій базі було створено 11 ЗАТ, більшість із яких контролює корпорація «Інтерпайп».
Зокрема, за участю корпорації «Інтерпайп» створено ЗАТ «Ніко-Тьюб», за участю ПКП «ЮВІС» – Нікопольський завод нержавіючих труб ( «Сентравіс»), за участю НВЦ «Трубосталь» – «Труболіт», за участю ПКП «Стальпром» – «ЮТІСТ».
Відтоді Нікопольський південнотрубний завод по суті припинив виробництво, оскільки всі виробничі потужності його були внесені до статутних капіталів створених внаслідок реструктуризації АТ. Основним видом діяльності стала здача в оренду приміщень і обладнання, які йому належать.
ЗАТ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» було створено у 2000 році на базі низка виробництв Нікопольського південнотрубного заводу. Воно стало в Україні монопольним підприємством з випуску геологорозвідувальних, насосно-компресорних і катаних труб для котлів високого тиску з вуглецевих та легованих марок сталі.
Продукція, за даними Metalika:
- труби безшовні;
- труби котельні;
- труби насосно-компресорні.
У 2011 році Госпсуд Дніпропетровської області визнав банкрутом ЗАТ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» і відкрив ліквідаційну процедуру строком на рік.
У 2016 році за тією самою адресою – м. Нікополь, Трубників, 56 – було засновано ТОВ «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ», яке зараз теж знаходиться у стані припинення.
За даними «Української правди», Нікопольський завод сталевих труб «ЮТіСТ» був серед тих підприємств, що на початку 2000-х випустили облігації, які ринок вважав надійними. Однак після настання кризи власники цих компанії вирішили не виконувати своїх зобов'язань. «Нікопольський завод сталевих труб «ЮТіСТ» однозначно і цьому ж списку. Нас він не зачепив – ми їхні папери продали за пів року до дефолту, а багато хто з ними постраждав», – зазначив директор КУА «Фінекс-Капітал», член рад УАІБ і АУФТ Ігор Когут.
За даними YouControl, ТОВ «ЮТІСТ» знаходиться у стані припинення.
Адреса: м. Нікополь, пр. Трубників, буд. 56.
На момент визнання банкрутом, за даними Youcontrol, майном ТОВ володіла Рачкова Дарина. До неї підприємством володіли Рачков Андрій та Воїн Олексій.
Досьє. Рачков Андрій Володимирович. Громадянин України, освіта вища. За даними РБК, був членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».
Андрій Рачков у 2015 році балотувався у Дніпропетровську обласну раду, однак його не було обрано.
Екс-перший заступник генерального директора ДП «Державний науково-дослідницький та проектний інститут титану», м Запоріжжя.
У 2022 році Вищий антикорупційний суд визнав його винуватим у крадіжці $1,2 млн з державного Інституту титану і засудив до 10 років позбавлення волі .
З січня 2022 року перебуває у міжнародному розшуку, як особа що втекла з України.
Колишнє місце проживання: Дніпропетровська обл., м. Нікополь. Дата народження: 31.03.1978.
За даними ЦПК, у 2022 році Андрій Рачков став першим, хто отримав вирок ВАКС в умовах повномасштабної війни з рф. Екс-першого заступника гендиректора Інституту титану визнали винним у заволодінні майном підприємства шляхом зловживання службовим становищем, внаслідок чого інституту було нанесено збитків на $1,258 млн.
Зокрема, у змові з іншими особами впродовж 2012–2013 років він забезпечив перерахування Інститутом титану офшорній компанії з Британських Віргінських островів $1,258 млн за роботи та послуги, яких насправді не було.
Суд також конфіскував усе його майно (корпоративні права, 1/17 житлової будівлі, земельну ділянку і рушницю) та заборонив йому обіймати певні посади протягом 3 років після відбуття ув’язнення.
Крім цього, суд задовольнив цивільний позов і стягнув із Рачкова на користь Інституту титану 10 млн грн і додатково витрати на експертизи більш ніж на 35 тис. грн.
Розгляд відбувався заочно, оскільки обвинувачений зараз перебуває у міжнародному розшуку.

Скріншот з сайту МВС України
Упродовж розгляду справи Рачков 27 разів не з’являвся в судові засідання, а коли судді постановили здійснити його примусовий привід, обвинувачений втік з України, вилетівши рейсом Київ – Стамбул. Це сталося у грудні 2021 року. Після цього Рачкову призначили заочне тримання під вартою, а також стягнули в бюджет понад пів мільйона гривень раніше визначеної застави.
Справа Рачкова стала першою, яку Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до ВАКС ще у вересні 2019 року.
Цей вирок також є першим вироком ВАКС з 24 лютого 2022 року.
