ЄМК ДП "Шабалинівський спиртовий завод" (Продано, 1,1 млн грн)

ЄМК ДП "Шабалинівський спиртовий завод" (Продано, 1,1 млн грн)

ЄМК ДП
Коли
28 серпня 2024
Стартова ціна
0,97 млн грн. (було 0,48 млн грн. та 0,96 млн грн.) + борг 28,8 млн грн.
Організатор торгів
Prozorro. Продажі
Продавець
Фонд Державного Майна
Тип торгів
Англійський аукціон

Що продається: 56 га землі та великий майновий комплекс - 51 будівля загальною площею понад 12 тис м2 у Чернігівській області. ЄМК ДП "Шабалинівський спиртовий завод" - непрацюючого підприємства із боргом у 29 млн грн.

Ціна: 0,96 млн грн. + борг 28,8 млн грн.

Місцезнаходження: Чернігівська обл., Ніжинський р-н, с. Іванівка, вул. Заводська, 1.

Розташування: мапа

Земля: Дві ділянки площею 56,46 га (53,76 та 2,7 га) без кадастрових номерів у селах Іванівка та Велика Доч Чернігівської обл. Цільове призначення: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд

Опис лоту: 51 зареєстровані одиниці нерухомого майна та інфраструктури (виробничі, адміністративні, складські будівлі та споруди тощо) загальною площею 12311,7 кв. м.

Транспортні засоби: 3 одиниці 1979-2001 років випуску. Документи на транспортні засоби відсутні.

Обладнання: 250 одиниць (обладнання, меблі, інвентар тощо).

Діюче підприємство. ДП "Шабалинівський спиртовий завод", ЄДРПОУ 00375332. За даними YouControl не перебуває в процесі припинення. Кількість працівників на 1 січня 2024 р.: 7 осіб.
Підприємство не здійснює виробничу діяльність протягом останніх 10 років, обсяг та номенклатура продукції відсутні.

Аспекти: За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотеки, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта (інформаційна довідка від 28.02.2024 № 367662118) щодо нерухомого майна ДП «Шабалинівський спиртовий завод» зареєстроване обтяження: арешт нерухомого майна.

Оренда. Відомості про договори оренди: станом на 01.01.2024 року частину нерухомого майна підприємства загальною площею 1352,2 кв. м передано в оренду відповідно до 1 договору. Граничний термін дії наявного договору оренди - 25.09.2023 (пролонговано на час воєнного стану).

Аналіз лоту: У вересні 2023 року ФДМУ продав «Триліський спиртовий завод». Продаж було здійснено з 6 спроби. 40 одиниць нерухомого майна та 104 га землі на Київщині пішли з молотка на голландському аукціоні за 6553 грн. при стартовій ціні 655 тис грн. – за 1% початкової вартості. У торгах взяв участь один учасник. У ФДМУ падіння ціни пояснили тим, що  переможець взяв на себе борги підприємства, які становили 11,439 млн грн.

У випадку із Шабалинівським спиртзаводом ситуація виглядає аналогічно. Підприємство не працює і майже 30 мільйонів боргів навряд чи дозволять Фонду швидко знайти покупця на цей актив. 56 га землі у Чернігівській області неоформлені як ділянки та не мають кадастрових номерів. До того її у 2 рази менше, ніж площа земель проданого за 6 тисяч Триліського спиртзаводу.

Між тим, приватизація спиртзаводів в країні йде досить активно. За словами голови наглядової ради «Prozorro.Продажі» Іллі Михайлова продаж спиртзаводів став одним з найуспішніших напрямків малої приватизації.

Найдорожчим з них став Марилівський спиртзавод, який продали за 150 млн грн., Сторонибабський за 142 млн грн. і Вузлівський спиртзавод за 130 млн грн.

Найдорожчим лотом малої приватизації мав стати Зарубинський спиртзавод на Тернопільщині. У жовтні 2023 році ФДМУ планував отримати за нього 245 млн грн., до того ж покупець мав сплатити понад 350 млн грн. боргу підприємства, однак тоді охочих викласти такі гроші за підприємство не знайшлося. Втім, оптимізму у ФДМУ не втрачають і на сторінці спиртзаводу на сайті Фонду стоїть статус «очікується аукціон».

Виробництво на спиртзаводі. Інфографіка ФДМУ

Окрім очевидного використання – виробництва спирту та алкогольних напоїв спиртзаводи купують і для іншого використання. Це роблять компанії, які аж ніяк не пов’язані із випуском горілки.

Можливі сфери використання заводу на прикладах:

Виробництво біоетанолу. Найдорожчий з проданих в Україні спиртзаводів - Марилівський - досить перспективне виробництво. Модернізований у 2018 році завод у 2022 році придбала "Вітагро Енерджі". Її пов’язують із групою Вітагро родини депутата Верховної Ради трьох останніх скликань, засновника агрохолдингу VITAGRO Сергія Лабазюка. «Чиста» ціна заводу склала 150 млн грн, повна – приблизно 235 млн грн. з ПДВ та сплатою боргів підприємства.

Тоді ж, у 2022 року компанія розпочала будівництво «з нуля» проекту з виробництва біометану, а рік поспіль - про запуск виробництва біоетанолу 35 тис. м3 на рік на базі спиртового заводу. До того ж, VITAGRO трансформувала свій біогазовий завод, переорієнтувавши його на біометан. Сума інвестицій за даними Латіфундіст — $7 млн.

Агрохолдинг VitAgro володіє земельним банком 85 тисяч га в Хмельницькій, Тернопільський і Рівненській областях, за даними Elevatorist.

Вірогідно, на біоетанол також буде переорієнтовано й Сторонибабський спиртзавод у Львівській області, який у січні 2023 придбала за 142 млн грн "ЄС Ойл". Основний вид діяльності компанії – «Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами».

Нерухомість під оренду. Під цю категорію, вірогідно, підпадає один з найстаріших спиртових заводів України, ДП «Барський спирт комбінат», побудований ще в 1865 році. Його продавали тричі. Перший аукціон у жовтні 2022 року виграла ТОВ "Фордон інвестментс та менеджмент". Угода не відбулася через несплату коштів. Так само закінчився і другий аукціон, який виграла ТОВ «Дунаєвецький Райагропостач». Компанія придбала його у грудні 2022 року за 30 млн грн., проте результат торгів було скасовано, також через несплату грошей. Третя  спроба продажу була більш успішно – у березні 2023 року комбінат за 21 млн придбала ТОВ "Джанні", основним видом діяльності якого зазначається надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Враховуючи великі площі 98 будівель Барського комбінату – майже 25 тисяч м2 – це досить вигідне вкладення у нерухомість. Звісно, зважаючи на необхідність ремонту будівель. Хоча, за даними місцевого видання BarNews «нові власники налаштовані відновити роботу заводу, але як воно буде - покаже час».

Інші варіанти. У березні 2023 року "Холминський спиртовий завод" на Чернігівщині придбала за 45 мільйонів гривень "Термінал Фрост", основним видом діяльності якої вказано «Консультування з питань комерційної діяльності й керування». Серед допоміжних – торгівля та посередницька діяльність. Бенефіціар компанії Баштова Анастасія Володимирівна має досить розвинені бізнес інтереси: серез пов'язаних із нею компаній – ТОВ «Бурпром», який спеціалізується на видобування корисних копалин, фармацевтична ТОВ "Фармаплант Україна" і навіть ТОВ «Крила Юа», орієнтоване на «виробництво повітряних і космічних літальних апаратів». Тож, оцінити які плани має Термінал Фрост (назва якої співпадає із відомою композицією Pink Floyd) на спирт комбінат досить важко, але можна припустити, майбутнє заводу скоріш лежить у площині комерційного використання приміщень, ніж прямого профілю підприємства.

Також невідома доля ДП «Триліський спиртовий завод», з якого ми починали аналіз цього лоту. Його за рекордні 6,5 тис грн  придбала ФОП Дубіна Олена Володимирівна (ІПН/РНОКПП: 2976207507).

Таку ціну у ФДМУ пояснили, що «крім переможної ціни лоту, переможець взяв на себе борги підприємства». Вони становлять 11,439 млн грн, у тому числі по зарплаті – 3,944 млн грн і перед бюджетом – 5,736 млн грн.

Пікантності ситуації додає той факт, що наразі ФОП Дубіної за даними YouControl припинено.

Переваги

  • 56 га землі
  • Великий майновий комплекс
  • Можливість перепрофілювання підприємства під виробництво біоетанолу
  • Ділянки землі не оформлені, відсутність кадастрових номерів

Недоліки

  • Непрацююче підприємство
  • Значні борги у майже 29 млн грн
  • Обладнання та будівлі потребують оновлення та ремонту
  • Ризики війни

Контакт:

Титаренко Ольга, 380462676225, [email protected]

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло