Фонд держмайна: п'ять українських підприємств придбали більш як за 100 млн грн кожне у 2022 році
Список очолює Одеський завод шампанських вин, який продали за 195 млн грн, далі – Львівський ювелірний завод, за 185,4 млн грн

Що сталося. У 2022 році п’ять українських компаній інвестували понад 100 млн грн кожна в купівлю державних підприємств. Загалом торік переможці приватизаційних торгів перерахували до держбюджету 1,7 млрд грн. Фонд держмайна успішно провів 193 аукціони.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба фонду.
Деталі. Одеський завод шампанських вин продали за 195 млн грн, що в 2,2 разу більше за стартову ціну. Ця інвестиція очолила список продажів у сегменті великого бізнесу. Далі йде Львівський ювелірний завод – за 185,4 млн грн (початкова вартість – 144,3 млн грн).
Найбільшу зацікавленість бізнесмени проявили до спиртових заводів. Вартість Марилівського спиртзаводу під час аукціону зросла до 150 млн грн (стартова ціна – 54,3 млн грн); Вузлівського – 130,4 млн (стартова ціна 23,6 млн грн); Залозецького – 120 млн (стартова ціна – 30,8 млн грн).
«На них можна виробляти автомобільне паливо (біоетанол), фармацевтичну та хімічну продукцію. Також такі активи можуть бути цікаві аграрним компаніям для переробки їх продукції. Ще одну частину спиртзаводів можна розглядати як виробничі майданчики (brownfields) з готовими комунікаціями та дорогами для розвитку будь-якого іншого бізнесу», – пояснили у ФДМУ. Саме тому половину місць у першій десятці інвестицій від 10 до 100 млн грн зайняли бізнес-проєкти, пов’язані зі спиртзаводами.
Минулого року підприємці вклали в Жовтневий, Кобиловолоцький, Стадницький, Тростянецький і Юрковецький спиртзаводи понад 317 млн грн. Це в 2,6 разу перевищує їх загальну стартову ціну.
Решту об'єктів з рейтингу бізнесмени купували переважно як об'єкти нерухомості, зокрема – Одеський науково-дослідний інститут телевізійної техніки за 90 млн грн, що в 2,6 разу перевищує стартову ціну. А за львівський «Еротрон» ФДМУ отримав 55 млн (у 2,1 разу більше за стартову ціну).
У сегменті приватизованих активів до 10 млн грн найбільші інвестиції пішли в експертно-технічні центри Держпраці. Фонд держмайна продав Чернігівський, Подільський, Рівненський і Кіровоградський центри загалом за 32,5 млн грн. Це на 17,8% більше за загальну стартову ціну.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Фонд держмайна готує до продажу Білгород-Дністровський морський порт. За 6 місяців 2022 року порт збільшив обробку вантажів у 100 разів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].