16 вересня о 16:00 художниця Маріна Абрамович прочитає публічну лекцію «Тіло художника/Публіка як тіло» на запрошення Фонду Віктора Пінчука. Подія організована з нагоди 14-ї Щорічної зустрічі YES і стане початком публічної програми до виставки «Крихкий стан» у PinchukArtCentre.
Лекція відбудеться у головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60). Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена. Реєстрація обов’язкова: http://specials.pinchukartcentre.org/events/abramovich
Від старту своєї кар’єри Маріна Абрамович працює з перфомансом, використовуючи тіло та тривалість дійства як тему і художній матеріал. Вона заснувала Інститут Маріни Абрамович (Marina Abramovic Institute, MAI), який діє тепер як пересувний інститут, що представляє нематеріальні роботи, побудовані на розвитку в часі. У межах даної публічної лекції вона проілюструє розвиток «Методу Абрамович» як колективного досвіду, розробленого для об’єднання публіки один з одним та з самим собою, а також представить нову генерацію художників перфомансу, що стали учасниками двох нещодавніх проектів MAI. Детальніше тут.
Поняття крихкості стало основою концепції виставки і відображає тендітний стан уразливості – саме це визначення претендує на те, щоб бути найактуальнішою характеристикою сучасного світу. Термін «Fragile State» – це рефлексія про крихкий стан світового порядку, або у більш абстрактному сенсі – воно має відношення до ідеологічних, культурних та соціальних уразливостей. Водночас поняття крихкості стосується і кожної людини особисто – коли йдеться про уразливість тіла, психіки та свідомості.
Публічна програма «Крихкий стан», як і виставка, через серію подій дослідить різні тлумачення та визначення поняття крихкого стану. Кожна подія розглядатиме поняття крихкості в його різних аспектах: соціальному, культурному, історичному, філософському та психологічному. Адже за багатьма теоріями крихкість є основоположною характеристикою як людей, так і держав, глибоко приватною та водночас політичною.
З вересня по жовтень 2017 року лекторами публічної програми стануть видатні українські та світові фахівці – науковці та публічні діячі, дослідники та практики.