Німеччина vs Туреччина: у Меркель назвали неприйнятними заяви Ердогана

Німеччина vs Туреччина: у Меркель назвали неприйнятними заяви Ердогана

Ердоган порівняв політику Німеччини щодо Анкари з діями нацистів

Президент Турції Реджеп Тайїп Ердоган заявляє, що «розворушить цілий світ», якщо йому заборонять виступити в Німеччині.

Скандал розгорівся після того, як Німеччина заборонила турецьким чиновникам і міністрам відвідувати з метою агітації мітинг турецьких громадян у ФРН, присвячений референдуму щодо конституційної реформи, запланованої на 16 квітня.

Ердоган порівняв політику Німеччини щодо Анкари з політикою нацистів.

«Німеччина, ви уявлення не маєте про демократію. Ваші методи нічим не відрізняються від нацистських», – заявив він у Стамбулі.

Берлін назвав звинувачення в нацизмі «абсолютно неприйнятними».

Прес-секретар Меркель Штеффен Зайберт заявив, що німецький уряд «рішуче відкидає» відсилання на гітлерівську Німеччину, додавши, що такі порівняння значно применшують злочини нацистів.

«Нашим турецьким партнерам ми хотіли б сказати: давайте говорити відкрито і критично, але не забувати про особливе значення наших відносин, і нехай превалюють холодні голови», – сказав він.

Відносини між двома партнерами по НАТО різко погіршилися після невдалої спроби державного перевороту минулого року в Туреччині з метою зміщення з посади президента Ердогана. Анкара звинуватила Берлін та інші столиці в тому, що вони не зуміли засудити бунтарів швидко і досить переконливо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло