ЄС подовжив індивідуальні санкції щодо громадян Росії

ЄС подовжив індивідуальні санкції щодо громадян Росії

Деякі країни Європи виступали за послаблення та скасування санкцій щодо Росії

ЄС подовжив індивідуальні санкції щодо громадян Росії
Фото: pixabay.com

Ще на півроку подовжено режим санкцій щодо російських і українських юридичних та фізичних осіб, яких Брюссель визнав відповідальними за «підрив територіальної цілісності» України і «дестабілізацію ситуації» у країні, інформує BBC.Україна.

Санкції через російську загрозу територіальній цілісності України будуть діяти до 15 вересня 2017 року. Відповідне повідомлення з’явилось на сайті Ради Євросоюзу. Загалом до санкційного списку увійшло 150 осіб та 37 російських компаній, причетних до окупації Криму.

Президент України Петро Порошенко відреагував на заходи Євросоюзу.

«Продовжуємо боротися за подовження й посилення економічних санкцій проти Росії через її агресію проти України на Донбасі», ─ написав він на своїй сторінці у Facebook.

Примітно, що із санкційного списку Євросоюзу виключили загиблого терориста А.Павлова (Моторолу), але залишили в ньому Михайла Толстих (Гіві), який загинув цього року в результаті теракту.

Як повідомлялося, деякі країни Європи виступали за послаблення та скасування санкцій щодо Росії. Зокрема, в Угорщині проросійські посадовці заявили, що санкції не є дієвими і лише приносять шкоду національній економіці. Однак лідери таких країн, як Німеччина та Латвія, заявили, що скасування санкцій проти Росії безпосередньо залежить від політики цієї держави щодо України та виконання Кремлем Мінських домовленостей.

Нагадаємо, Євросоюз ввів персональні санкції щодо 21 особи 17 березня 2014 року у відповідь на «референдум» у Криму щодо приєднання півострова до Росії. Відтоді список неодноразово розширювався. Зокрема, до нього входять мільярдери Аркадій Ротенберг і Юрій Ковальчук, бізнесмени Костянтин Малофєєв і Микола Шамалов, а також депутати Держдуми і члени Ради Федерації Сергій Железняк, Сергій Миронов, Леонід Слуцький та інші.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло