Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою

Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою

За проголосувало 272 депутата

Про це повідомило Міністерство економічного розвитку й торгівлі України.

Верховна Рада України 272 голосами «за» ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною і Канадою.

Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою 11 липня 2016 року підписали перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів та міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд.

Вказана угода відкриє безмитний доступ для українських експортерів до 98% ринків товарів. Водночас сторони застосовуватимуть принцип асиметричності зобов’язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з цією країною до нових умов. Україна використовуватиме й перехідні періоди до повної лібералізації імпортних мит.

Згідно з прогнозними розрахунками, йдеться у повідомленні, впровадження у дію угоди призведе до незначних втрат доходів Держбюджету, зокрема, від скасування ввізних мит приблизно на $1,2 млн у перший рік її дії. Очікується, що у середньостроковій перспективі недонадходження будуть компенсовані за рахунок ПДВ, а також збільшення притоку прямих іноземних інвестицій.

Угода про вільну торгівлю з Канадою передбачає дотримання прозорості для процедур визначення походження товарів, розробки технічних регламентів, оцінки відповідності.

Наголошується, що для набрання чинності угода потребує ратифікації парламентами обох країн. Наразі очікується голосування у Сенаті Канади (третє читання), підписання президентом України та генерал-губернатором Канади відповідно, а також обмін ратифікаційними документами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло