Захворіло у світі
43,514,678
Померло у світі
1,159,708
Вилікувалось у світі
29,204,379
Захворіло в Україні
355,601
Померло в Україні
6,590
Вилікувалось в Україні
145,336
Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою

Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою

За проголосувало 272 депутата

Про це повідомило Міністерство економічного розвитку й торгівлі України.

Верховна Рада України 272 голосами «за» ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною і Канадою.

Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою 11 липня 2016 року підписали перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів та міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд.

Вказана угода відкриє безмитний доступ для українських експортерів до 98% ринків товарів. Водночас сторони застосовуватимуть принцип асиметричності зобов’язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з цією країною до нових умов. Україна використовуватиме й перехідні періоди до повної лібералізації імпортних мит.

Згідно з прогнозними розрахунками, йдеться у повідомленні, впровадження у дію угоди призведе до незначних втрат доходів Держбюджету, зокрема, від скасування ввізних мит приблизно на $1,2 млн у перший рік її дії. Очікується, що у середньостроковій перспективі недонадходження будуть компенсовані за рахунок ПДВ, а також збільшення притоку прямих іноземних інвестицій.

Угода про вільну торгівлю з Канадою передбачає дотримання прозорості для процедур визначення походження товарів, розробки технічних регламентів, оцінки відповідності.

Наголошується, що для набрання чинності угода потребує ратифікації парламентами обох країн. Наразі очікується голосування у Сенаті Канади (третє читання), підписання президентом України та генерал-губернатором Канади відповідно, а також обмін ратифікаційними документами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті