АМКУ передав контроль над «Чернівціобленерго» бенефіціарам з Латвії та Німеччини

АМКУ передав контроль над «Чернівціобленерго» бенефіціарам з Латвії та Німеччини

Однак може виявитися, що одне з найбільших енергетичних підприємств Чернівецької області потрапило під контроль російського олігарха

АМКУ передав контроль над «Чернівціобленерго» бенефіціарам з Латвії та Німеччини
Фото: pixabay.com

Кінцевими бенефіціарами енергопостачальної компанії ПАТ «Чернівціобленерго» стали громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська, а також громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс і Валтс Вігантс.

Про це свідчать дані державного реєстру, повідомляє «Інтерфакс Україна».

Згідно з даними держреєстру, перераховані вище особи є бенефіціарами нідерландської VS Energy International NV, яка, у свою чергу, є 100%-ним власником ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна».

1 березня АМКУ дозволив ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» сконцентрувати більше 50% акцій «Чернівціобленерго». На той момент, згідно з даними НКЦБФР, «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» володіло 45% акцій «Чернівціобленерго», а ще 10% компанії було у власності «ЛД-Україна».

За інформацією АМКУ, «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» надає консультаційні послуги з питаннь комерційної діяльності та управління, і разом з суб'єктами господарювання, пов'язаними з ним відносинами контролю, утворює групу компаній VS Energy.

До складу групи VS Energy входить низка енергопостачальних компаній: «Житомиробленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго», «Київобленерго», «Рівнеобленерго», «Одесаобленерго» й «Севастопольенерго».

Зазначимо, згідно інформації з російської «Вікіпедії», ймовірним бенефіціаром VS Energy є депутат Держдуми РФ Олександр Бабаков. У 2014 році його було включено до санкційного списку ЄС через дії РФ в Криму. Там він вказаний як власник значних інвестицій в Україні й Криму.

Згідно з Панамськими документами, Бабакову з 2007 по 2011 рік належав також офшор AED International Limited. З вересня 2011 року компанія перейшла до його 23-річної доньки. Це сталося за місяць до того, як перед парламентськими виборами йому необхідно було подати декларацію про своє майно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло