АМКУ передав контроль над «Чернівціобленерго» бенефіціарам з Латвії та Німеччини

АМКУ передав контроль над «Чернівціобленерго» бенефіціарам з Латвії та Німеччини

Однак може виявитися, що одне з найбільших енергетичних підприємств Чернівецької області потрапило під контроль російського олігарха

АМКУ передав контроль над «Чернівціобленерго» бенефіціарам з Латвії та Німеччини
Фото: pixabay.com

Кінцевими бенефіціарами енергопостачальної компанії ПАТ «Чернівціобленерго» стали громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська, а також громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс і Валтс Вігантс.

Про це свідчать дані державного реєстру, повідомляє «Інтерфакс Україна».

Згідно з даними держреєстру, перераховані вище особи є бенефіціарами нідерландської VS Energy International NV, яка, у свою чергу, є 100%-ним власником ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна».

1 березня АМКУ дозволив ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» сконцентрувати більше 50% акцій «Чернівціобленерго». На той момент, згідно з даними НКЦБФР, «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» володіло 45% акцій «Чернівціобленерго», а ще 10% компанії було у власності «ЛД-Україна».

За інформацією АМКУ, «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» надає консультаційні послуги з питаннь комерційної діяльності та управління, і разом з суб'єктами господарювання, пов'язаними з ним відносинами контролю, утворює групу компаній VS Energy.

До складу групи VS Energy входить низка енергопостачальних компаній: «Житомиробленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго», «Київобленерго», «Рівнеобленерго», «Одесаобленерго» й «Севастопольенерго».

Зазначимо, згідно інформації з російської «Вікіпедії», ймовірним бенефіціаром VS Energy є депутат Держдуми РФ Олександр Бабаков. У 2014 році його було включено до санкційного списку ЄС через дії РФ в Криму. Там він вказаний як власник значних інвестицій в Україні й Криму.

Згідно з Панамськими документами, Бабакову з 2007 по 2011 рік належав також офшор AED International Limited. З вересня 2011 року компанія перейшла до його 23-річної доньки. Це сталося за місяць до того, як перед парламентськими виборами йому необхідно було подати декларацію про своє майно.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло