Журналісти змусили Білий дім оприлюднити податкову декларацію Трампа

Журналісти змусили Білий дім оприлюднити податкову декларацію Трампа

Небажання Трампа відкривати дані своїх декларацій може пояснюватися значним ухиленням від сплати належних податків

Журналісти змусили Білий дім оприлюднити податкову декларацію Трампа
Фото Official White House Photo / Shealah Craighead

Білий дім підтвердив, що Дональд Трамп заплатив у 2005 році $38 млн податку, заробивши при цьому $150 млн. Ці цифри довелося оприлюднити після того, як журналістка Рейчел Меддоу заявила, що має дві сторінки з податкової декларації Трампа, на той момент глави Trump Organization і збирається їх опублікувати.

Про це пише CNN.

Інтрига полягає в тому, що президент США досі не оприлюднив своєї податкової декларації, хоча це вимога до всіх кандидатів у президенти.

Раніше він пояснював своє небажання тим, що проходить аудит, а далі просто відмовлявся.

«Ця інформація – часткова і не дає повної картини навіть за 2005 рік. Це хороший старт, та водночас лише крапля в морі нерозкритої інформації про те, скільки Трамп заборгував американському народу», ─ вказує Едвард Клейнбард, професор права і бізнесу університету Джонсона.

Хто стоїть за витоком інформації, невідомо. Авторитетний американський журналіст Девід Кей Джонстон заявив, що йому прийшла поштою податкова декларація президента від невідомого джерела.

Сама Рейчел Меддоу стверджує, що в 2005 році Трамп заплатив федеральний податок за фактичною ставкою 25% замість 27,4%, передбаченого для громадян, які заробляють більше 1 млн доларів.

Білий дім вважає публікацію такої інформації незаконною.

«Ви переймаєтеся лише рейтингами, якщо готові порушувати закон, щоб розказати про дві сторінки з податкової декларації, якій більше 10 років», – ідеться в офіційному коментарі адміністрації Трампа.

Несанкціоноване оприлюднення декларацій щодо федеральних податків у США є кримінальним злочином, але Рейчел Меддоу впевнена, що Перша поправка до Конституції США (про свободу слова) дає їй таке право.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті