«Метінвест» втратив контроль над усіма своїми підприємствами в зоні АТО
В активі холдингу на цих територіях перебувало вісім виробництв

Металургійна група «Метінвест» заявила про втрату контролю над усіма своїми підприємствами на території, що тимчасово не контролюються Україною, у Донецькій та Луганській областях.
«Внаслідок вимог керівництва невизнаних республік про необхідність перереєстрації підприємств, що знаходяться в так званих «ДНР» та «ЛНР», група «Метінвест» заявляє про повну втрату контролю над роботою всіх своїх активів на ТНТ», – повідомили в прес-службі групи.
Йдеться про такі підприємства, як Єнакіївський металургійний завод, Макіївський метавод, Єнакіївський коксохімпром, Харцизький трубний завод, «Комсомольське рудоуправління», «Краснодонвугілля», «Донецьккокс» і «Метален».
У холдингу уточнюють, що на ці підприємства зайшли невідомі, які вимагали перереєструвати підприємства в юрисдикції невизнаних республік. У разі відмови вони погрожували людям на підприємствах фізичною розправою. Також невідомі почали проводити на зазначених виробництвах інвентаризацію та опис майна.
«Оскільки група «Метінвест» не може піддавати співробітників ризику і порушувати законодавство України, компанія вважає за неможливе продовжувати якусь господарську діяльність на цих підприємствах», – йдеться в заяві групи.
Співробітникам було запропоновано працевлаштуватися на інших підприємствах компанії, розташованих у Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі.
Нагадаємо, ДТЕК також заявила про втрату контролю над своїми підприємствами на тимчасово окупованих територіях.
14 березня у окупованому Донецьку було припинено діяльність благодійного фонду «Поможем» Ріната Ахметова.
Сьогодні на терміновому засіданні Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення. Кабміну доручено оперативно розробити та запровадити план заходів із забезпечення безпечного й надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку й бюджет країни, а також вжити заходів щодо їх мінімізації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].