ДТЕК заявила про втрату контролю над своїми підприємствами на тимчасово окупованих територіях

ДТЕК заявила про втрату контролю над своїми підприємствами на тимчасово окупованих територіях

Компанія вважає неприйнятною вимогу сепаратистів про перереєстрацію цих підприємств під юрисдикцію фейкових республік

ДТЕК заявила про втрату контролю над своїми підприємствами на тимчасово окупованих територіях
Фото: pixabay.com

Директори підприємств компанії ДТЕК: Шахта «Комсомолець Донбасу», «Моспінське ВПП», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «ДТЕК Східенерго» (ВП «Зуївська ТЕС»), «ДТЕК Донецькобленерго», «Техремпоставка», «ДТЕК Свердловантрацит», «ДТЕК Ровенькиантрацит», «Електроналадка», «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК Сервіс», розташовані на тимчасово неконтрольованої території Донецької і Луганської області, отримали повідомлення про необхідність перереєстрації в так званих «ДНР» і «ЛНР»і початку інвентаризації майна.

На своєму офіційному сайті ДТЕК заявила про втрату управління підприємствами, розташованими на тимчасово неконтрольованій території Донецької і Луганської областей.

З цього моменту, зазначається у повідомленні, ДТЕК не контролює роботу цих підприємств. Компанія вважає неприйнятною вимогу про перереєстрацію підприємств, і ніякі форми тиску не змусять компанію змінити юрисдикцію своїх активів.

«Те, що сталося – це результат політичного конфлікту на Донбасі, заручником якого були й залишаються українці, український бізнес та українська економіка. Підприємства, що працюють на неконтрольованої території, – частина єдиної української економічної інфраструктури. Розрив цього виробничого ланцюга унеможливить їхню роботу, у шахт Донбасу немає інших ринків збуту вугілля, робота поза правовим полем України тягне серйозні юридичні наслідки для всіх покупців продукції, постачальників обладнання та матеріалів для даних підприємств. Це фактично означає зупинку підприємств, яка вплине на українців по обидва боки розмежування. Загальним підсумком стане драматичне зниження рівня доходів та зростання безробіття», – заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Протягом трьох років військового конфлікту підприємства ДТЕК, наголошується у заяві, працювали виключно у рамках українського законодавства.

За фактом втрати контролю над підприємствами компанія звернулася до правоохоронних органів України, податкових органів та державних фондів.

Нагадаємо, сьогодні на терміновому засіданні Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення. Кабміну доручено оперативно розробити та запровадити план заходів із забезпечення безпечного й надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на  економіку й бюджет країни, а також вжити заходів щодо їх мінімізації.

14 березня у окупованому Донецьку було припинено діяльність благодійного фонду «Поможем» Ріната Ахметова.

«Фонд Ріната Ахметова «Поможем» в «Донецькій народній республіці» заборонений», – заявив так званий «глава ДНР» Олександр Захарченко.

Лідер сепаратистів впевнений, що натомість жителі «республіки» будуть отримувати гуманітарне сприяння від МНС РФ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло