РНБО України припиняє переміщення вантажів через лінію зіткнення
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

РНБО України припиняє переміщення вантажів через лінію зіткнення

Про це повідомив секретар Ради безпеки Олександр Турчинов

РНБО України припиняє переміщення вантажів через лінію зіткнення
Олександр Турчинов
Фото УНІАН

Враховуючи захоплення українських підприємств та загострення безпекової ситуації в зоні АТО, Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення.

Про це повідомив секретар РНБО України Олександр Турчинов за результатами засідання Ради.

«Констатуючи різку ескалацію російської агресії проти України, насильницьке захоплення українських підприємств, розташованих на території окремих районів Донецької та Луганської областей, усвідомлюючи загострення загроз економічній і енергетичній безпеці України, спровоковане свідомими діями терористів, та враховуючи те, що РФ почала на державному рівні визнавати «документи» самопроголошених республік, з метою захисту прав і свобод громадян України та забезпечення національної безпеки України РНБО вирішила: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення», – пояснив Олександр Турчинов по закінченні засідання.

Кабміну доручено оперативно розробити та запровадити план заходів із забезпечення безпечного й надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на  економіку й бюджет країни, а також вжити заходів щодо їх мінімізації.

«МВС, Нацполіції і Нацгвардії України за участю СБУ доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення залізничними і автомобільними шляхами та створити умови для залучення громадського контролю щодо виконання цього рішення», – додав секретар РНБО України.

Турчинов наголосив, що керівництву АТО у Донецькій та Луганській областях слід вжити вичерпних заходів з нейтралізації можливих збройних провокацій.

«Крім того, Нацбанку України і СБУ доручено проаналізувати діяльність банківських установ України, у капіталі яких є частка державних банків РФ, та протягом доби внести відповідні пропозиції, зокрема, щодо запровадження проти них санкцій», – підсумував секретар РНБО України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло