Джентльмени удачі: прокуратура переслідує трьох головних кандидатів у президенти Франції

Джентльмени удачі: прокуратура переслідує трьох головних кандидатів у президенти Франції

Макрон, Фійон та Ле Пен витрачали державні кошти у власних інтересах

Джентльмени удачі: прокуратура переслідує трьох головних кандидатів у президенти Франції
Еммануель Макрон
фото з відкритих джерел

Французька прокуратура почала попереднє розслідування відносно кандидата на президентських виборах Еммануеля Макрона, лідера політичної партії «Вперед».

380 тисяч євро було витрачено на поїздку в Лас-Вегас і організацію вечора-зустрічі з бізнесменами 6 січня 2016 року ─ у період, коли Макрон був міністром економіки.

Вся сума коштів була передана в розпорядження відомому французькому піар-агентству з комунікацій Havas, яке займалося організацією зустрічі Еммануеля Макрона. При цьому не було проведено передбаченого законодавством тендера. Макрона можуть звинуватити у зловживанні службовим становищем.

Також 14 березня паризька прокуратура розпочала офіційне розслідування щодо неправомірного використання державних фондів кандидатом у президенти Франсуа Фійоном. Правоцентристського кандидата підозрюють у тому, що він виплачував своїй дружині Пенелопі та дітям сотні тисяч євро за десятиріччя на роботі, яку вони фактично не відвідували. Завдяки цьому дружина кандидата в президенти заробила 680 тисяч євро протягом п'ятнадцяти років. Фійону офіційно пред'явили звинувачення в розтраті державних коштів.

Колись Фійону передбачали беззастережну перемогу на президентських виборах, однак його рейтинги серйозно постраждали в зв'язку зі скандалом про працевлаштування родичів, який отримав назву «Пенелопа-гейт». Шансів на перемогу у нього практично не залишилося.

Є проблеми з законом і в третього кандидата в президенти ─ Марін Ле Пен. На початку березня депутати Європарламенту одноголосно проголосували за зняття з Ле Пен депутатської недоторканності через розміщення нею у своєму Твіттері фотографій зі сценами насильства, скоєного бойовиками ІДІЛ. Зняття недоторканності відкриває можливості для судового переслідування політика.

Ле Пен також може понести відповідальність і за інші зловживання ─ у фінансовій сфері. Європарламент вимагає від політика відшкодувати борг 300 тис. євро державних коштів, які вона, за даними аудиту, витратила на свою партію і охоронця. Як з'ясувалося, найняті Ле Пен співробітники формально отримували зарплату, але свої обов'язки не виконували.

При цьому шанси у Марін Ле Пен на перемогу в президентських перегонах досить високі. На думку експерта, Ле Пен вийде в другий тур, але програє іншому кандидату, хто б ним не став.

Нагадаємо, Ле Пен заявила, що РФ не є загрозою для Франції, і пообіцяла розвивати двосторонні відносини, якщо стане президентом республіки. Росія, за її словами, може стати «торговим партнером Франції нарівні з США».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло